Supplament Tavsiyeleri (Lütfen duyarlı olalım )

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Halili İbrahim tarafından 15 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Halili İbrahim

Halili İbrahim Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci Uni
    Yer:
    Gaziantep
    Her Sporcumun ilk başta yeni başlama evresi vardır o evreyi geçmiş yani orta seviyede bir vücudcu olarak bilgili ve tecrübeli hocalarımdan bana suplament tavsiyelerinde bulunmalarını istiyorum ...
    Kullanmam gereken supplamentleri buraya yazarsanız çok mutlu olurum
    bcaa
    glutamin
    amino
    cla
    Whey

Hangisini uygun görürsünüz ..

Aşşağıdaki izmadaki konu da vücudum ve verdiğim kilo before after resimlerim mevcud ...

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    herkesin suplemente tepkisi farklıdır
    öncelikle sağlıklımı değilmi tartışmasına girmiyeceğim çünkü heryerde bolca tartışma mevcut
    sadece temel suplement olarak protein tozunu görüyorum neden dersen yağsız kas gelişimi için en uygunu o
    aminoasit kopmleksleride whey gibi etki verebilir ama saklama koşulları, imalat aşamaları vb sebeplerden whey bence ağır basıyor
    karboya zaten girmiyorum bence karboyu doğal almak çok kolay
    creatinde vucuttaki su dengesini etkilediğini düşünüyorum buda böbreklere sıkıntı açabilir o yüzden önce sağlık diyerek bu riske girme taraftarı değilim
    aminolardan glutamine büyümeyi en etliki sağlayanı olarak sayabilirim ancak bununda üstünde araştırmalar yeterikadar yapılmadı
    en basidinden prostat büyümesi tümör büyümesi kanser hücrelerini beslemesi gibi etkilerden bahsedenler var bunun tam tersi araştırmalarda kanseri engellediğini söyleyenlerde var o yüzden burdada seçim senin
    riske girmek veya girmemek işte bütün mesele bu :)
    bunlar arasında en masumu protein tozu gözüküyor hatta kas sakatlıklarını bir nebze engellemek için bile kullanılabilir

3. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    bir anda değil zamanla yavaş yavaş yapılmalı bu supplement olayı.
    hiç bir şey kullanmayan biri için benim tartışmasız tavsiyem, önce whey kullanması.
    ha daha sonra ne eklemeliyim dersen işte orası tartışmalı çok farklı fikirler , yazılar var.

4. kdundar

kdundar Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Protein tozu ile başlamanız sanırım ortak görüş olacaktır. Ben başlangıç için multivitamin+toz protein öneririm. Benim önerim sadece tek bir protein tozu kullanacaksanız whey değil blend protein kullanmanız yönünde olur.
    Güncel olarak çoğu protein tozunun içinde creatine,glutamine ve bcaa var.
    Aslında en iyinin nasıl olacağını kendinizi izleyerek rahatlıkla şekillendirebilirsiniz. Protein ile başlayıp etkilerini deneyimleyin, bu deneyim sonrasında örnek olarak çok sıkı çalışıyor ve kas ağrılarınız 3-4 gün sürüyorsa ilave bcaa ya yönelebilirsiniz. Yine başlangıç için içindeki değerlere bakıp eksik gördüğünüz olursa haricen tamamlayabilirsiniz. Örnek olarak ben proteinin içinde 2,5 creatine varsa haricen 2,5 daha alıyorum keza bcaa da 5 gram varsa haricen 5 gram daha alıp 10 grama tamamlıyorum.
    Yine de kullanım sonrası etkileri takip ederek ek besin sebetinizi oluşturmanız en garanti ve etkili yol olacaktır.

5. Halili İbrahim

Halili İbrahim Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci Uni
    Yer:
    Gaziantep
    Öncelikle moderatörüm ve diğer arkadaşlara teşekkür ederim
    Whey Protein ve Amino asit zaten kullanıyorum benm söylemek istediğim onların dışındaki önerileriniz
    Ayrıca şunuda öğrenmek istiyorum haftada 4 antreman yapıorum bazen 5 off günlerimdede amino asit ve protein kullanmalımıyım ? Amino asiti en iyi kullanım şekli nasıl dır ? benm kullandığım tablette 5 spordan önce 5 spordan sonra olmak üzere 10 adet ... siz nasıl önerirsiniz ...
    Proteini nasıl almalıyım

Sayfayı Paylaş