Suplementsiz beslenme tavsiyelerinizi bekliyorum.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve thekinger tarafından 23 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar, karaciğer ve böbreklerle ilgili bazı tetkikler yapılmaya devam ediyor. ilk çıkan sonuçlar yüksek olduğu için suplement alımını kestik.
    Üstelik yeni bir set getirmiştim abd den hiçbirini açmadım öylece duruyor. Eğer bundan sonra kullanmayacaksın derlerse zaten onlarıda satışa çıkaracağım.
    Şimdi sizden isteğim, antreman öncesi ve sonrası da dahil olmak üzere ne gibi bir beslenme öneriniz var?
    Boy: 182 cm
    kilo: 80 kg
    Yağ oranı: %13

2. -Maverick-

-Maverick- Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    sayın kinger benim naçizane önerimlerim şunlardır;
    amerikadan ürün alabildiğinize göre beslenme için de maddi sıkıntı çekmezsiniz diye düşünüyorum
    sabahları
    lor peyniri
    6-7 yumurta
    yulaf ezmesi (dilerseniz bir miktar bal da eklenebilir,enerji vermesi açısından)
    eğer yiyebilirseniz 50-100gr biftek iyi olabilir

antrenmandan 2-3 önce karbonhidrat olarak makarna,pirinç,bulgur öneririm ve biftek,tavuk,hindi eti de yemeniz size kötü bir etki sağlamaz
    isteğe göre 1 fincan kahve(filtre) iyi gelebilir antrenman esnasında enerji açısından veya kahve yerine 2 adet kivi+1 adet nar suyunu karıştırıp antrenmandan 30-40dk önce tüketmek de enerji açısından etki sağlayacaktır

antrenmandan hemen sonra yine lor peyniri ve bunun yanında muz ile üzüm suyu tüketmeniz faydanıza olacaktır.(üzüm suyunu lütfen marketlerde satılan %100 üzüm suyu diye tanıtılan ürünlerden almayınız bunun yerine şıra almak daha akıl karıdır)

akşam uykudan en az 3 saat önce son öğün yenmelidir ki vücut uyku sırasında hazım ile uğraşıp enerji tüketmesin aksi takdirde vücut gerektiği kadar dinlenemez bu son öğünde yine karbonhidrat ve protein kaynağının yanı sıra bitkisel protein,vitamin ve mineraller alınmalıdır ki vücut güçten düşmesin

ve lütfen bol bol su içmenizi eğer yapabilirseniz kan alma merkezine kan vermenizi salık veririm.nitekim ben 2 ayda bir gider kan veririm hem diğer insanlara bir faydam hem de vücut içerisindeki kanı temizleyip kalbin yerine yenisini pompalamasını sağlarım.

daha spesifik şeyler de söylenebilir fakat bunun için sizin de kendiniz hakkında antrenman sistemi ve günlük olarak disiplinli olup olmadığınızı öğrenmem gerekmektedir.

thekinger bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş