Suplementsiz beslenme programım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bhdrbjk1903 tarafından 25 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. bhdrbjk1903

bhdrbjk1903 Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    13
    üniv. okurken 2 yıl boyunca evde dumble ile çalışma programını uyguladım 7 ay geçti bırakalı tekrar bugün itibariyle başladım . elimde barfix istasyonu ve 5-10 kg lık çifter dubmllar war yaş20 179 boy ve 83 kg yum göbeğim çıktı alkolden dolayıdır herhalde^^. zayıflmaya ve vg yönelik beslenme ve idman programım... Sizce Nasıl ?

İdman Programı:https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-sadece-2-adet-dumbell-t8554.html

Beslenme Programı :

Kalkış : Pekmez ya da bal ve 20-30 gram kadar lor peyniri.
    4 protein

ufaklığı okula bırakıp Stadyumda 1 saatlik yürüyüş ve koşu yapıyorum

30 dk sonra kahvaltı :
    3tam yumurta + beyaz peynir 100gr. 50 gr sosis,sucuk, 2 dilim tam tahıllı ekmeği
    32 protein

Öğle yemeği:

100-150 gr tavuk ya da kırmızı et + bir porsiyon pilav + 50 grm lor peyniri
    41 potein

Ara öğün: (2-3 saat sonra)

Karbonhidrat deposu meyveler ve m.suyular

Antrenmandan önce Bisiklet ve ip atlama yapıyorum , boks antrenamanı yapıyorum 30-35 dk sürüyor . ( Isınma ve kalori yakmak için )
    35-40 dk sonra antreman: 1 saat

Antremandan hemen sonra:

50 gr lor + bir bardak meyvasuyu
    7 protein

1 saat sonra:

Akşam Yemeği ( baklagil oluor fasulye ,nohut gibi 20+ protein weren baklagillerden pişiyor genelde )
    akşam yemeği + pilav yanına 50 gr lor peyniri. 34 protein

Yatmadan önce:

Leblebi 100 gram. eti yulaf ile süt
    33 protein

BESİN DEĞERLERİ
    2450 KALORİ 150 Protein Antrenmandan önce 250 karb. antrenman sonra 200 karbonhidrat alınıyor

Son düzenleme: 25 Aralık 2012
  2. bhdrbjk1903

bhdrbjk1903 Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    13
    sabah 45 dk -1 saat yürüyüş- koşu , öğleyin:45 dk bisiklet , idmandan önce bisiklet, ip atlama ve boks antrenamanı 45 dk bu program ve beslenme programım ile göbeği atabilir miyim yorumlarınızı eksik etmeyin

3. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Çok kas kaybedersin bu şekilde.

Haftada kaç gün boks antrenmanın var? Onu belirtirsen daha sağlıklı yorum apabilirim.

Ayrıca ''kimyasalsız'' ne demek? İnsanlar farklı şeyler anlayabilir. Supplement yada gıda takviyesi terimlerini kullanırsan seviniriz. Kolay gelsin.

4. bhdrbjk1903

bhdrbjk1903 Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    13
    haftada 6 gün boyunca cardio olarak düşünüyüordum programda

sabah > 45 dk = 30 dk yürüyüş-koşu + 15 dk boks antrenmanı

akşama doğru ( OFF günlerde ) yada antrenmandan önce >35 dk = bisiklet 10 dk + 10 dk ip atlama + 15 dk boks antrenmanı olarak düşünüyordum

Boks atrenmanı kişisel olarak bildiğim antrenmanı yapıyorum kendi başıma 15 dk felan işte harekette kalmaya çalışıorum , antrenman maçı veya kum torbası yok, maksat kalori yakmak yumruk sallama. Göbek, biradan ve çerezlerden dolayı çıkmış durumda onu minimuma indirene kadar kalori yakmam lazım , buda 2-3 ay kadar sürerse artık kas kaybını önleyemeyeceğim anlamına gelir ( bu kas kayıbını kalori yakma sürecinden sonra telafisi olur ama değilm ? ) , dediğin gibi suplemnt yağ yakıcı olarak ta kullanmak istemiyorum , Kas kaybı en az olan cardio veya aeorik bi programı varsa bu konuda yol gösterirseniz sevinirim.

Son düzenleme: 27 Aralık 2012
  5. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Bu sporda verim almanın yüzde 70si beslenmeye bağlı. Beslenmeni düzeltmen lazım. Beslenme bölümünü bir daha araştırmanı öneririm.

3 tam yumurta yerine 1 tam 3 beyaz ye. Ekmeği hayatından çıkart.

Meyvesuları için karbonhidrat deposu demişsin doğru fakat basit şeker olan fruktozu içerirler. Ayrıca yüzde yüz meyve suyu çok az. Çoğu ekstreden üretiliyor. Sadece antrenman sonrası iç meyve suyunu abartmadan.

Gece yatmadan sadece light beyaz peynir yada lor peyniri tüket. Karbo yada yağ namına hiçbirşey tüketme yatmadan önce. Yağ olarak deplanırlar ve şekeri yükselteceğinden gh üzerine negatif etki eder.

Supplement kullanmana gerek yok.

Günde 2 cardio antrenmanı fazla. 1 cardio artı boks antrenmanı yeterli olucaktır bence. 6 günüde 5e düşürebilirsin. Kaslarının dinlenmesine izin vermelisin.

bhdrbjk1903 bunu beğendi.
  6. bhdrbjk1903

bhdrbjk1903 Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    13
    bi gym salonu sahibi abi var '' biz normal bi spor yapmıyoruz günde 5 tane sarılı beyazlı yicez dedi '' hiç bişi demedim ^^ kolesterolünü yakarmışız çalışırken dedi . ekmek yemezsem ishal olurum ^^ Kepek kullanıyorum günde 3 öğünden 9 dilim küçük kepek ekmek 450 gram yapıor daha da azaltıcam Söz ^^Yulaf için elinizde tarif var mı ekmek yerine kullanabileceğim bi alternatif sözkonusu olurmu ?

m.suyu bi çay bardağı içiiyorum oda öneri üzerine içiyorum meyveye döndüremiyorum içim dışım meyve oldu Antrenman öncesi zaten patates meyve fullüyorum :D

Gece Yatmadan önce katieyen karb. almıorum protein ağırlıklı.. 2 güne alıştım zaten bu lora yulafa felan onları kullanırım.

Bende öle düşünüyorum supp. suz da gider herhalde bu programa. ama dediğin gibi ekmeği bitirmeye çalışıcam

Yorumun için teşekkür ederim.^^

7. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Yatmadan önce karbonhidrat almıyorum demişsin de bu ne? :)

Basit şekerin gün içinde alınması gereken 2 önemli saati vardır. İlk olarak sabah kalkınca. Diğeri de antrenmandan hemen sonra. Onun dışında kullanmana gerek yok.

Zaten spordan önceki öğününü 2 saat önce bitirmiş olman gerekiyo. Hem 2 saat önce aldığın kompleks karbo (bulgur,pilav, makarna, Haşlama patates) sindirilip enerjiye olarak kullanabilesin hem de boş mideyle tam performans çalışabilesin.

Gym salonu sahipleri hep önerir zaten birşeyler. Beslenmen uzmanları ya doktorlar ya.. Yumurtanın sarısı günde 2den fazla alınmamalı.

Valla senin tercihin ekmeğin her türlüsü basit şeker direk. İster kepekli ister çavdarlı olsun.

Ben yulafı yiyemezdim eskiden. Şimdi sütle beraber içine kuru üzüm, keten tohumu, tarçın ve bi tatlı kaşığı bal koyuyorum zevkle içiyorum. Onun dışında bazı sabahlar yulaf, yumurta, sütten oluşan krep yapıyorum arasında fıstık ezmesi yada kaşar koyuyorum. Tarifi linkte mevcut https://www.youtube.com/watch?v=rd7FdqTHbjY&feature=relmfu

Ayrıca teşekkür etmek için buton mevcut ;) Kolay gelsin

Son düzenleme: 27 Aralık 2012
    bhdrbjk1903 bunu beğendi.
  8. bhdrbjk1903

bhdrbjk1903 Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    13
    Bütün tavsiyeler için eywallah hepsini dikkate alcam.İyi akşamlar .

Sayfayı Paylaş