Suplement Tavsiyeleriniz!

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Narkoz34 tarafından 20 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Narkoz34

Narkoz34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Müzisyen
    Yer:
    istanbul, ..., Turkey.
    Merhaba arkadaşlar forumda aranıza yeni katıldım.1 aydır düzenlik vucut çalışıyorum 2ci ayıma girdim programım değişti bu ay amino acid vs. suplementlere başlamak istiyorum.Bana hangi marka ve neleri kullanmamı tavsiye edersiniz.mümkünse en verimli olanları hangileri.birde antremanlarda enerjili olmak istiyorum biraz daha ağır basmak istiyorum bunun içinde neleri tavsiye edersiniz?bu arada Boy 1,77 Kilo:60 şimdiden tşkler..

2. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    1- Yeni başlayanlar bölümüne girilir ve tavsiyeler okunur
    2 - Beslenme bölümündeki konular gözden geçirilir
    3 - Orta seviyeye gelindikten sonra supplement kullanımına başlanır

3. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    narkoz öncelikle aramıza hoş geşldin. kesinlikle ilk 3 ay içinde supplement kullanmanı tavsiye etmem. zaten forumda da tartışılmış konular bunlar. ben o hatayı yapdım daha 1. aydan itibaren başlamışdım supplementlere, şimdiki aklım olsaydı ilk 3 hatta 4 ay tamamen doğal beslenirdim. ilk aylarda kullanılan supplement karaciğeri yok yere yorar, istediğin verimi ilk aylarda supplementlerden alamayacağın kesin buda şevkinin kırılmasına neden olur. ilk aylardan beri belki supplement kullanmasaydım vücuduma güzel bir şok etkisi yaratacakdım.vücut artık alışdı supplement e tepkide buna nazaran azaldı.herşeyi yerinde kullanmak lazım. zaten 1 ay dinlendirecem vücudu bende.sen sen ol 3. aydan önce başlama derim. sonra vücudun tepkisi azalınca verimlilikde minimum a iniyor. bu sefer aklın başka şeylere kaçıyo ister istemez. senin yapman gerekenforumu gezmen, aklına takılan herşeyi arama yaparak bulup öğrenebilirsin.başarılar dilerim sana.

Narkoz34 ve foranimati10 bunu beğendi.
  4. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bana kalırsa 6ay-1 yıldan önce bu supplementlere bulaşma derim..önce vücudunu tanı ve analiz etmeye çalış..ben supplementleri ancak yetersiz besin aldgm zamanlar alırdım eskiden..ancak 3-4. aydan sonra sadece creatin tavsiye ederim,gücünün artması ve daha da iyi beslenmen sana haz verecektir, bu yüzden daha cok seversin bu sporu..daha cok hacim alabilirsin, eger beslenmen düzgün olursa..eger suuplementleri gec kullanmaya başlarsan, emin ol ki aldıgın vitaminler bile sana etki edecek, bunu farkedeceksin..şimdilik en doğal yolu tercih etmelisin.

Narkoz34 bunu beğendi.
  5. Narkoz34

Narkoz34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Müzisyen
    Yer:
    istanbul, ..., Turkey.
    çok tşk ederim arkadaşlar beni aydınlattığınız için fakat antrenmanlarda biraz zorlanıyorum mesela barcurl yapıorum 10 kilo ile ardından 5 kilo ile konsantrasyon yapamıyorum kollarımı yorulmuş hissediyorum.kendimi çok güçsüz hissediyorum.yani antrenmanlarım sıkı geçmiyor bunun için ne yapamalıyım ?

6. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bu sporu yapmak ile hamallığı birbirine karıştırıyorsun bence.illaki yuksek ağırlıklara çıkmak zorunda değildin.zaman buna el verdiğinde bu kuvveti zaten uygularsın.ben yıllarıdr barbell curl hareketinde 40 üzerine çıkmıyorum.veya dumbell ile 12 kg üzerinde ağırlık kullanmıyorum.ama ölçü alımım veya kalite bazında gelişimim herzaman devam ediyor.beslenme ve dinlenmene ağırlık ver,zamanını bekle.

7. matiz

matiz Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    guardboy'a katılıyorum .

Ufak bir ek; Antremanlardan 1.5 -2 saat önce tüketeceğin kopleks karbonhidrat ağırlıklı bir öğün vucudunun antremanda ihtiyacı olan enerjiyi sana sağlayacaktır.

8. Narkoz34

Narkoz34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Müzisyen
    Yer:
    istanbul, ..., Turkey.
    peki arkadaşlar açıkcası okadar iyi beslenemiyorum.protein tozu kullanmalımıyım yoksa ne yapmam gerekiyo?beslenmem gerçekten yetersiz bunu yeterli hale getirmeye çalışıyorum kendimi zorlayarak fakat fazla yiyemiorum.ne yapmalıyım ?

9. Narkoz34

Narkoz34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Müzisyen
    Yer:
    istanbul, ..., Turkey.
    arkadaşım tmm belki söylediklerin doğru fakat benim burda sormak istediğimi anlayamamışsın sanırım ben 10 kilo ile 5 kilodan bahsediyorum oldukça düşük ağırlıklar bunlarda zorlandığımı dile getirdim.hani desem 30 kiloda zorlanıyorum tamam haklısın ama yarım kilo ile çalışacaksak bırakalım hiç çalışmayalım ben bi etkisi olacağını sanmıyorum?

10. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    asıl sen beni anlamamışsın.ben kendimden bahsederken 47-48cm kol ile bu ağırlığı basıyorum diyorum.sendede okadar kol var ve 5-10 kilo ile çalışıyorsan ozaman bir bozukluk var denilebilir.seviyelerimizi bir tutma.ben bazı sistemler üzerinde çalışırken boş bar ile antrenman yaptığımı ve etraftakilerin bana guldugunu bilirim.power lifter olmadığıma göre ve bastığım ağırlığın az olmasına rağmen ölçü aldığıma göre sorun yok.sende kendini bu açıdan degerlendir.bu yuzden beslenme ve dinlenmene dikkat et diyorum.antrenman süreni saat tutarak belirle.dinlenmelerin zamanlı olsun.

Narkoz34 bunu beğendi.
  11. Narkoz34

Narkoz34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Müzisyen
    Yer:
    istanbul, ..., Turkey.
    yorumların için tşk guardboy benim kol 30cm bunda bi anormallik varmı ?Dediğim gibi birde beslenmem iyi değil ne yapmam gerekiyor.mesela zorla yemek yiyemiyorum!

12. Narkoz34

Narkoz34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Müzisyen
    Yer:
    istanbul, ..., Turkey.
    evet arkadaşlar yanıtlarınızı alamadım ?

13. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    3 ay sabret

14. Narkoz34

Narkoz34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Müzisyen
    Yer:
    istanbul, ..., Turkey.
    sabrediorum dostum fakat kilom 60 kg boy 1.77 yani kilo almam için bi müdahele yapmam gerekmiyormu? açıkcası yiyecekle alamıyorum bi türlü kiloyu.!kafa_

15. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Narkoz34,

Şu an nasıl bir psikoloji içindesin biliyor musun.

Supplement kullanmak istiyorsun, çekici geliyor sana. Sana ne söylersek söyleyelim, bize o şekilde olmadığını söylüyorsun.
    Bence supplementlara başlamak istiyorsun ve burda sadece birilerinden onay bekliyorsun. İlk kullan diyenin postundan sonra bişeyler sipariş verecek gibi duruyorsun.

... ve farkındaysan kimse sana supplement kullan dememiş şimdiye kadar. Supplementlar son çaredir. Doğalın yerini hiçbirşey tutamaz.

Şimdi gelelim senin durumuna. Kilo alamadım diyorsun. Doğru besleniyor musun?

Örneğin, karbonhidrat seçimini yanlış yapıyorsan hem acıkmazsın hem de kilo alamazsın. Kilo almak istiyorsan kompleks değil de basit karbonhidratlar tüketmelisin.

Bunun yanında günlük protein ihtiyacını karşılamalısın ve sıkı idmanlar yapmalısın. Bu sana hem kas kütlesi hem de kilo kazandıracaktır.

Ben düşünemiyorum ki glisemik indeksi yüksek olan karbonhidratlarla besleneceksin ve acıkmayacaksın. O zaman senin tüm insanlardan farklı bir anatomin var derim.

Bence bu kafayı değiştir. Supplement son çaredir.

Yaptıklarını bu forumda aramalar yaparak araştır. Eminim yanlış yaptığın şeyler çıkacak ve eminim onları düzeltirsen sonuç aldığını görmeye başlayacaksın.

İyi çalışmalar...

Son düzenleme: 21 Kasım 2008
  16. Narkoz34

Narkoz34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Müzisyen
    Yer:
    istanbul, ..., Turkey.
    sevgili Sleepy söylediklerini anladim fakat doğru beslenemediğimi ben söylüyorum zaten bunu bilerek yapmıyorum doğru beslenmek istiyorum fakat olmuyor beslenemiyorum.Onun dışında antrenmanlara sıkı girme konusunda onuda yapamıyorum haa yanlış anlaşılmasın tembellik felan değil güç eksikliği diyebilirim.mesela halat push down 4*8 15 kg ile girdiğimizi düşünürsek ilk seti giriyorum ikinci sette zorlanmalar başlıyo 3 cü sette 5 yapıyorum son seti 2 bazen onu bile yapamiyorum benim sormak istediğim aslinda u sorunları supplement ile çözebilirmiyizdi?değilmiş ben sadece supplement ile bu eksiğimi gidericeğimi düşündüm fakat yanılıyormuş sanırım öyle birşey olmuyor.tamamen doğuştan gelen bi güç sanırım .

17. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Burdan şöyle bir sonuç çıkıyor. Demek ki kaslarının laktik asit dayanımı düşük.

Forumda dayanıklılık olarak arasan bununla ilgili ne şekilde çalışılacağı anlatılmış Narkoz34.

Aynı problem verdiğim uzun aradan sonra bende de oldu. Fakat şimdi düzeldim.

Ve bir tavsiye daha. Madem tekrar sayısına ulaşmakta zorlanıyorsun, set aralarında biraz daha dinlen.

Normalde dinlenme süresi 30 saniye olmalı derler ama vücudunu dinleyerek bu süreyi sen belirle.

Çünkü 30 saniyede kasların güç açısında %50 lik bir seviyeye geliyor.

Eğer 30 saniyelik aralar veriyorsan tekrar sayılarına ulaşamaman normal.

18. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Supplemente bu kdr bel baglama. Sana hiç biri guc vercegını sanmıorum aminoacide creatine dışında. Bunlara da sımdı başlarsan gelcekte ıhtıyacın oldugu zaman kullanmalısın. Vucudunu bunlara alıştırma.

Ilk bodye basladıgımda cok ıyı olcu alıyordum o zmn beslenmenın onemını bılmesem bıle. Sen yeterlı beslenmenı yap yapamazsan bıle gelısıosun zaten ac kalma yeter :) Cunku sporun daha başındasın.

19. Narkoz34

Narkoz34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Müzisyen
    Yer:
    istanbul, ..., Turkey.
    merhaba arkadaşlar 2.ci ayımda bitti 3.cü aya giriyorum fakat salonu bırakma kararı aldım çünkü çalışma sistemlerini öğrendim kendi kendime dumbell larla ewde çalışabiliceğimi düşünüyorum sizce amino acide başlamamda fayda varmı şuan ?

20. Whiteside Impreza

Whiteside Impreza Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    Eğer yeteri kadar protein alamıyorsan gün içinde takviye olarak protein tozu alabilirsin.Optimum whey alman senin şimdiki bütün ihtiyaçlarını karşılar.
    Ayrıca evde çalışmak ile salonda çalışmak arasında büyük fark vardır.Bırakma derim.
    Supplement adı üstünde tamamlayıcı,düzgün şekilde ve güzel kombinelerle alınırsa cok güzel güçte alınır.Yanlış yönlendirme yapmayalım lütfen.

Sayfayı Paylaş