Suplement Seçimi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve _Fabregas_ tarafından 31 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    B.B'de 3. aydayım aminoasit kullanmaya başlıycam 3 ürün arasında kararsız kaldım hangisi bana en yüksek verimi sağlar sizce.
    Ürün:
    1:Universal Nutrition Amino 3001
    2:MultiPower Amino 2200
    3:Universal Animal Nitro

Hocam bana universal amino diğerlerine 10 kat fark atar dedi birde size sormak istedim. Birde animal nitro sadece idmandan önce alınıyor diğerleri ise hem önce,hem sonra şeklinde hangisini almalıyım sizce?

Boy:1.79
    Kilo:67
    Kollar:32 cm

2. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Buda programım:

Pazartesi: Göğüs&ön kol
    Bench press 8*3 (20 kg)
    bench press fly 8*3 (10 kg)
    Incline press 8*3 (15 kg)
    ıncline press fly 8*3 (7.5 kg)
    decline press 8*3 (15 kg)
    decline press fly 8*3 (7.5 kg)
    Pull Over 8*3 (15 kg)
    butterfly 8*3
    Kol hareketlerinin ismini tam hatırlayamadım klasik hareketler 7.5 kg dumbellarla z bar ilede 15 kg sehpada

Çarşamba:Sırt&kanat /Arka kol hareket isimlerini hatırlayamadım

Cuma:Mide&Omuz

3. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    supplement konusunda çok yardımcı olamayacağım ancak programında dikkatimi çeken bişey var onu söylemeden geçemeyeceğim...
    8 tane göğüs hareketini sana hocan mı yaptırıyor???
    profesyonel bodyciler bile bir günde 24 setten oluşan bir göğüs antrenmanı yapmıyorlar... eğer onların röportajlarını okursan geçmişte yaptıkları en büyük yanlışlıklardan birisinin 20-25 setlik göğüs antrenmanları olduğundan bahsettiklerini göreceksin...

3 aylık bir sporcu için decline press ve decline fly gibi kütle edindikten sonra uygulanacak hareketleri yapmanın erken olduğu forumda biçok yerde yazıyor...

başarılar dilerim...

_Fabregas_ bunu beğendi.
  4. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle teşekürler, decline bundan sonra bende yapmamayı düşünüyorum ama bizim salonda kimse bu bilgiye sahip değil galiba herkez decline yapıyor gerek yeni başlıyan olsun gerek hacim kazanmış olan uzun zamandır body yapanlar olsun

5. drzax

drzax Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bence 1 ve 3 nolu suplementler biraz ağır olabilir ilk zamanlar için,ilk defa kullanacağını hesaba katarak söylüyorum.İçerikleri güzel olan ürünler ancak vücudun bunları tamamını kullanmayabilir (antremanına bağlı), vücuttan atılabileceği için bu denli ağır ürünler yerine biraz daha hafif aminolarla başlayabilirsin.Şahsi kararım bu.Saygılar.

6. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73

diğer bölgelerde ne tür hareketler uyguluyorsun bilmiyorum ama göğüs için yazdığın ilk dört hareketi 3'er set uygulaman şimdilik yeterli olacaktır, pullower, decline gibi hareketler ileriki dönemde uygulanabilecek hareketlerdir...

ben optimum nutrition amino 2222 kullanmaya daha yeni başladım (3 gün oldu) yorum yapacak kadar zaman geçmedi ama özellikle dünkü ve bugünkü antrenmanlarımda kendimi daha güçlü hissettim iyi gibi görünüyor...

7. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Evet bende bu konuda kararsız kaldım animal nitro ileri düzeyde sporcular kullanıyormuş genelde ama çok methedilen bir ürün amino 2200 ile arasında fazlada fiyat farkı yok

8. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Konuya o kadar kişi bakmış fakat hiç yorum yok :( bu haftasonu sipariş vericem fakat kararsızım:S

9. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    genel bı cevap vereyim senın sorunuda karsılar. öncelıkle ısmındenmıdır bılemıyorum ama amıno asıt yenı baslayanlara cok cazıp gelıyor. herkeste (yenı baslayanlar) amıno asıt sevdası. tek basına amıno kullanmak ant sonra bıtane yumurta yıyıp hacımlenmeye cabalamak gıbı bısey. amıno kombınede olabılır. ama bence bu bıle sızın ıcın anlamsız. 80cm boy ve 67 kılo ile amıno kullanmamnın sızın ıcın hıc bı anlamı yok. ben sızın yerınızde olsam hıc suplement olayına gırmeden en az 1 yıl guzel beslenır duzenlı spor yaparım. hee ıllada suplement alıcam dıyorsan proteın tozu alırsın.

saygılar......

10. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle değerli yorumun için teşekürler bana aminonun cazip gelmesinin nedeni salonda çoğu kişi bana protein tozundan ziyade aminoasit önerdi birde multivitamin amino 2200 sanırım proteinde içeriyormuş Herşeyden önce hap alınca insanın idmandaki psikolojisi zirve yapar ztn :)

11. DumanG

DumanG Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    amino asit ve diger bilimum supplementtler sandiginn gibi bisey bekleme keske biton aminoya para vermeden biri bana bunlarin cok luzumsuz oldugunu soyleseydi hele tek bi amino asit alicaksan hiç bosuna para yatirma yaninda protein tozun creatinin olsun

12. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    "amino 2200 sanırım proteinde içeriyormuş " :) bak şimdi sana bu cumleyı söyeyen bırılerıne guvenerek bi işe başlama. amıno proteınde ıcerıyormus dıye bısey yok amıno zaten proteının yapı taşı. bu dedin yumurtanın ıcınde yumurtada varmıs demeye benziyor. şimdi sen kafaya koyduysan ben ne desem alacaksın bu işler hep boyle olur. sonucta paran gıder hayal kırıklığı yasarsın evet bana denılenler dogruymus der ona gore yolunu cızersın ama olan parana olur. tek basına amıno kullanmak anlamsız helekı senın olculerınde ve spor gecmısı yenı olan bırı ıcın. merak etme, bakarsınkı hıc bı gelısme yok hapın psıkolojık etsıkı 2 ant sonra bıter.

saygılar.......

13. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73

canlıların yapısında bulunan proteinler 20 çeşit aminoasitten oluşur. Bu aminoasitlerin 12 tanesi vücutta sentezlenebilir, diğer 8 tenesi de dışarıdan hazır olarak alınır...

aminoasitler bir araya gelerek proteinleri oluşturur...

Sayfayı Paylaş