suplement günlüğü ve kullanım zamanı nasıl olmalıdır yardımlarınızı bekliyorum.

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve alii93 tarafından 22 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. alii93

alii93 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    -----------------------------------------------------------------------------------------
    Geçen sene 3ayda 25kilo verdim. Bu sene haziran ayında min.5 sene sürecek olan fitness/body macerama başladım. şimdi aralıksız 5.ayımdayım.
    Vücudumda göbekte yağ sorunu var afrikadaki çocuklara benziyorum :( geri kalan yerlerim normal.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Şimdi bende "OPTİMUM WHEY PROTEİN + ON CREATİNE 300 GR" var. bunun yanına aminoasit almayı planlıyorum.

Hediye Kretain ile ilgili çekincelerim var onu bir süre kullanmıyacam galiba

l-carnitine kullanmak istiyorum ama yüzümün daha çok çökme riski olduğu için listeme dahi etmedim. salondaki hocam vücuttaki kas artışıyla göbeğinde birşekilde toparlanacağını söyledi :confused:

multivitamin olarak supraydn aldım sonra kullanmaktan vaçgeçtim çünkü kilo aldırıyor(muş) hemde suplementlerin içinde vitaminde var(mış). Olmadı günde yarım tablet alırım.

Ekstra olarak whey+creatin+aminoasit dışında önerebileceğiniz takviye var mı?

------------------------------------------------------------------------------------------

Şimdi asıl konumuza gelelim: HANGİ ZAMANDA HANGİ SUPLEMENT ALINMALI ?

Benim günlük tempom şu şekilde

08:00 Kalkış
    08:30 Kavaltı
    09:00-10:00 Otobüs
    10:00-12:00 Spor Salonu
    12:00-12:30 Öğle Yemeği
    12:30-13:00 Otobüs
    13:00-17:00 Kampüs (Üniversite)
    17:00-21:00 Ders (Üniversite)
    21:00-22:30 Otobüs
    22:30-23:30 Akşam Yemeği
    01:00 Yatış

Bu tempoya uygun olarak suplementleri hangi zamanlarda almalıyım ?

-------------------------------------------------------------------------------

boy:175cm
    kilo:68kg
    bel çevresi: 86cm

--------------------------------------------------------------------------------

Son düzenleme: 22 Ekim 2012
  2. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    öncelıkle yanlıs okuyorum sandım ve Vücudumda göbekte yağ sorunu var afrikadaki çocuklara benziyorum geri kalan yerlerim normal. su kısmı cok okudum göbekte yag sorunu varken nasıl afrıkalı cocuklara bensızyorsun anlamadım yanı heryerın ınce bır göbekmı var anlamında kullandın. bel cevresı 86 bence ınce bır bel degıl onu 80 lere ceksen göbek tamamen gıder gıbı.

yanlıs anlama amacım cok bılmıslık yapmak degıl ancak
    08:00 Kalkış
    08:30 Kavaltı
    09:00-10:00 Otobüs
    10:00-12:00 Spor Salonu
    12:00-12:30 Öğle Yemeği
    12:30-13:00 Otobüs
    13:00-17:00 Kampüs (Üniversite)
    17:00-21:00 Ders (Üniversite)
    21:00-22:30 Otobüs
    22:30-23:30 Akşam Yemeği
    01:00 Yatış

su tempodakı en buyuk yanlıs 2 ana ögun arası nereden baksan 10 saat yanı cok fazla bu sekılde beslenmen duzensız olacaktır. zaten 10 saat ac kalan bunye kılo vermez kılo alır yanı .
    sabah kalkınca whey alabılırsın spordan önce nox spor sırasında veya gene öncesınde amıno asıt sonrasında whey veya gene amıno yada whey + creatıne 45 dakıka sonra amıno asıt seklınde olabılır. ancak ılk tavsıyem kahaltıdan sonra sporypınca öglen yemegın ıyı proteınlı ve bırazda olsa karbolu bır mönü olsun zaten whey ı antrenman sonrası alınca 45 dakıak sonra da amınoyu alırsan öglen yemegın saat 2 yı bulur 2 de ıyı bır ögle ögununden sonra saat 4 gıbı bır ara ögun ve saat 7 gıbı de aksam yemegı bence cok uygun bır saat olacaktır cunkı dogal beslenmenı saatıne ve duzenını uydurmadıktan sonra supplementlerın bır faydası olmayacagı dusuncesındeyım.

3. alii93

alii93 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    vücudumu yanlış tarif ettim galiba :) kollarım sırtım göğüs bacaklarda fazla yağ yok normaller sadece 86cm göbeğim var buda tuhaf gözüküyor sürekli karnımı içeri çekiyorum :)

programda sadece adam gibi yemek yiyebildiğim ana öğünleri yazdım. araları yazmadım. yoksa 10saat boyunca aç kalmıyorum :)

2.öğretim olunca düzeninizde ona göre oluyor. akşam saat 7'de dersde oluyorum :)

noxlarda çok kararsız kaldım suplementlere daha yeni başlıyorum 3-4ay sonra nox alsam daha uygun olmaz mı?

4. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    bence 5 ay bıttı ıse ve yeterı kadar agır calıstıgını dusunuyorsan kullan derım ben . tabıkı 10 saat arada bırseyler alıyorsundur ancak ana ögunler arasında 10 saat fazla aslında okula göturebılme sansın varmı yemegını pekı ?

5. alii93

alii93 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    beslenmemi yeterli buluyorum ağzım boş durmuyor günde rahat 1900-2000kalori alıyorumdur zaten bu yüzden 18yıl boyunca şişman bir insandım a32 tabi şimdi ne yediğime dikkat ediyorum (yağ-az, karbo-orta, protein-max )

Birşeylerin ters gittiği çok belli çünkü 1aydır yerinde sayıyorum gibi salondaki antranor "eğer sürekli bu sporu yapacaksan artık takviye alman vakti geldi" dedi.

bizim salonda weider markasının ana bayiisi malum weiderda pahalı olduğu için salondan suplement alış-verişi yapmıyorum.

6. alii93

alii93 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    SON DURUM !!!!

1- Optimum whey
    2- Optimum creatine
    3- Gaspari aminomax 8000
    4- Multivitamin (marka/model daha belli değil)

ben bunları hangi zamanlarda kullanabilirim?
    benim öngörüm

kav. yarım saat önce - 1ölçek whey
    kavaltı - yemek + 1çay kaşığı kreatin karıştırılmış meyve suyu
    ant.öncesi - 3tane amino tablet
    antrenan
    ant.son - 3tane amino tablet
    ant. 1saat sonra - 1ölçek whey
    sonraki saatlerde - 1 multivitamin

Son düzenleme: 27 Ekim 2012
  7. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    bence kahvaltıdan 45 dakıka önce al whey ı kahvaltıdan sonra multıvıtamın creatınıde antrenman sonrasına cek derım benım kendı görusum tabıkıde bu secım sızın :D

8. alii93

alii93 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    wheyi 45dk öne çekiyorum orası tamam :)

creatini neden antreman sonrasına bırakıyorsunuz orayı anlamadım nerde gördüysem ant. yarım saat önce alın diyor.

kavaltıdan sonra antreman olunca suplementler üst üste geliyor kafa_kafa_

9. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.
    Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-25)

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş