Suplamentler zararlıda Bebek Maması Zararlı Değilmi?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve FATEMA tarafından 30 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. FATEMA

FATEMA Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Evet her ikiside toz,her ikisinde de benzer katkı maddeleri varda neden dr.lar tozlar denatura olmuştur doğal değildir zararlıdır diyorda iş bebek mamalarına gelince ses çıkarmıyorlar?

NacHo bunu beğendi.
  2. FATEMA

FATEMA Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Arkadaşlar bi yorum yapın cidden bunu çok merak ettim günümüzde doktorlarda sanırım duruma göre konuşur oldu

3. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Tv'ye çıkan doktorlara güvenme çoğu rant peşinde menfaatine göre konuşuyor ya da önyargıyla rasgele konuşuyor protein tozlarına gelene kadar milyon tane zararlı besin var piyasada + protein tozlarının neden zararlı olduğunu adamakıllı açıklayan bir tane doktor görmedim içinde olmamasına rağmen trans yağ var diyenden tut da sentetik gıda diye konuşanlara organları büyütüyor çok büyük kas kütlesi inşa ediyor yapay kas yapıyor diye abuk sabuk konuşanlara kadar bir sürü doktor var.

Son düzenleme: 6 Ağustos 2013
    rockybalboa7 bunu beğendi.
  4. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Yurtdışında, yani bir çok kalkınmış ülkede; hamile kadınlara protein açığını kapamaları için whey veriliyor.

Ordan bir orantı kurulabilir :) Onlar nerde, biz nerdeyiz, vs :)

technical1967 bunu beğendi.
  5. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    tabikide dışarısı konuyla ilgisi olmayan adamlarla dolu,birisi doktor olabilir,bilgili oldugunu iddia edebilir(ki olabilir de),profesör de olabilir fakat bir konuyla ilgili birşey bilmiyorsa o konuyla ilgili konuşmaması lazım,işte dışarıdaki bir çok doktorun problemi bu.o konuşanların emin ol hiçbiri protein tozuyla ilgili sokaktaki herhangi bir vatandaştan daha fazla zerre kadar bir şey bilmiyor.bilgisi olan insanların da zaten tamamiyle olumlu konuştuğunu,zararsız olduğunu,hatta spor yapmayanların bile besin takviyesi olarak alabileceğini söylediklerini görürsün biraz araştırırsan.

bkz:mehmet öz

6. fiko07

fiko07 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    supplement demek pek doğru olmaz protein tozuyla kıyaslarsanız daha anlamlı olur.

7. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    VG :)
    Yer:
    Aydın
    Bir işi bilen yapar az bilen akıl verir yapamayan çamur atar.atıp tutan doktorlara bu söz

8. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    mesela Türkiye'de bebek maması sektörü supplement sektöründen çok daha büyük paranın döndüğü bir yer olsa gerek. doktorlar da daha az para dönen yere sallamayı tercih ediyor olabilirler. protein tozunu 10 kişiden biri bile kullanmıyor ama bebek mamasını 10 kişi de çocuğuna yediriyor.

9. ByVendetta

ByVendetta Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Antalya
    Tv'ye çıkan doktorlar deyince Neşter programının BB spor hakkında ekrandaki gereksiz tartışmaları aklıma geliyor,Tv'de ki doktorlar nedense mahallelerimizdeki kocakarı ilacı öneren teyzelerimiz gibi görünce yapmanız gereken şey bana kalırsa kanal değiştirmek.

10. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Cicibebenin içindeki şeker daha zararlı :)

11. kereminho

kereminho Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Aptamil bebek mamasının bir servisinde 6.5 gram protein tozu var :)

12. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Geçmişte bir dönem ek besin olarak eti cicibebe büskivilerinden tüketmiştim ,işe yaramıştı (içindeki şeker oranını saymazssak ,yulaf ezmesi yerine cicibebeyi tercih ederim)

13. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Zaten şu zamanda ne zararlı değil ki?
    Bebe bisküvisi gerçekten kilo alımında işe yarıyor ama =)

14. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

Supplement'ler ek besindir buna kimsenin itirazı yoktur heralde kaçınız günlük yediğiniz yemeklerden karşılamaya çalıştı da karşılayamadı da ek besinlere başvurdu merak ediyorum arkadaşlar.Muhtemelen çoğu kişi baktı kas yok yok arkadaş gelişmiyor alıyım whey proteinleri tamamdır demiştir diye umuyorum bunu kısa vadede anlamanın bu şekilde mümkün olduğunu zaten zannetmiyorum ha gidersin doktora test mest yaptırırsın protein açığın varsa adam alabilirsin der muhtemelen zaten bir arkadaşımızda şunu demiş:

Farkındaysanız kendisi de protein açığını kapatmaları lafını kullanmış.3 senedir bu sporu yapmama rağmen başladığım ilk sene 2-3 ay gibi kullanıp bırakmıştım iyi geliştiriyordu ama bıraktım sonra gayet güzel de bir gelişim yaşadım hatta daha iyisini de ilaç kullanan arkadaşlarımı sorarsanız alıp duruyorlar öyle farklılık göremiyorum.
    Supplement zararlı veya yararlı demiyorum ama ek besinleri ana besin yerine koyanlar için bunun mantıksızlığını düşünmelerini öneririm gelişim çağındakiler için de önermiyorum açıkçası bende 19 yaşındayım.

Sayfayı Paylaş