SuperPump 250 Yan Etkileri

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Altintop tarafından 9 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Altintop

Altintop Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Berlin
    SuperPump 250 vücut geliştiriciler ve atletler tarafından preworkout (spordan önce enerji artışı için) olarak kullanır.

Üretici (gaspari) diğer takviyelere oran çok daha yüksek oranda yağsız kas kütlesi artışı sağladığını iddia ediyor. Ürün isminin 250 olmasının nedeni üreticinin Superpumpun, % 250 oranında daha fazla kas geliştirme sağladığından kaynaklanır. Ancak aldığınız herhangi bir gıda ürününün vücutta bir takım etkileri olduğu unutmamalıdır.

Uykusuzluk

Superpump 250 creatine içerir. Creatine'in uykusuzluk ile ilişlili olduğu bazı uzmanlar tarafından düşünülmektedir. Bir çok sporcu ve haleterci kreatini egzersiz sırasında enerji artırma takviesi olarak kullansada, yatmadan birkaç saat içerisinde alınmamalıdır. Kreatin bir uyarıcı olmasa da ve insan vücudunda doğal olarak bulunsada. U.S National İnstitutes of Health (NİH) (ABD ulusal Sağlık Enstitüsü) tarafından yapılan çalışmalarda artan kreatin düzeyleri diğer uyarıcıları ve uykusuzluğu etkileştirmede etkili olduğu farkına varıldı.

İdrar

Superpump 250'de içerisinde bulunan nitrik oksit vücudun metabolik atık kaldırma oranını artırılması da dahil olmak üzere fizyolojik etkileri de artırdığı kanıtlamıştır.
    NİH'nin raporuna göre nitrik oksitin doğal bir idrar söktürücü etkisi olduğunu belirtmekte. Dehidratasyonu önlemek adına gerek spordan önce gerekse spordan sonra bolca su içilmesi öneriliyor.

Tadı/Bulantı

Superpump 250 çok güçlü aromalar içerir, bu konuda hassas olanlara göre değildir. Superpump 250 ürecitisi bazı kullancıların ürünü ilk kullandığında kustuğunu belirtmekte.
    Üretici bu konuda hassas olanlara Portakal (orange) oramalı olan ürünü önermekte. Bu sorun sadece bazı kullancılar tarafından bildirilmiştir bu nedenle herkes için geçerli bir yan etki değildir.

İshal

Ürünü aç karna alan bazı kullanıcıların ishal olduğuda bazı kullanıcılar tarafından rapor edilmiştir.
    Yinede ürün aç karna kullanılması öneriliyor. Bu konuda hassas olanlara spordan 45 dk önce azda olsa birşeyler yemesi önerilmekte. Porsiyonu azaltmakta bu konuda çözüm olabilecektir.

Kaynaklar:
    http://www.superpump-250.net/super-pump-250-side-effects
    http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/druginfo/natural/patient-creatine.html

Son düzenleme: 9 Temmuz 2010
    galois91 bunu beğendi.
  2. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Ben ilk günlerde uykusuzluk nedeniyle epey etkilendim ama diğer yan etkilerini görmedim. Oldukça iddialı bir ürün bu da tartışmaları yanında getiriyor. Bilimsel bir karara varılana kadar da bu tartışmlar devam edeceğe benziyor. Çok fazla kullanmak, 3 ölçeğe kadar kullanımı arttırma taraftarı değilim. İki hafta bir ölçek kullandım şimdi bir hafta ara verdim. Haftaya tekrar başlayıp iki hafta süreyle kullanıp yine ara verme biçiminde kullanmayı düşünüyorum.

3. onelive

onelive Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    2 gün 1/5 ölçek kullandım ve süper ishal yaptı 3 ölçeğe çıkarmadım daha bu ishal yağ yakıcı etkisimidir acaba diye düşünmeden de edemiyorum çünkü ilk kullanımdan itibaren vücutta yağ yakımı gerçekleştiği kanıtlanmış...

4. dachosen

dachosen Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Bendeki mide bulantısı sorunu oldu. Resmen antremanlarda kusucak gibi oluyodum. Etkisi çoktu ama midemi bozunca tadı kötü olunca keyif alamaz oldum. Başlarda yani düşük ölçeklerde pek birşey olmasada 2 ölçekten sonrası eziyet.

5. rabesantrata

rabesantrata Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    bursa
    bu yazıyı görünce anladım bende; 2 gün oldu kullanmaya başladı acaba antremanlarda neden midem bulanıyo diye düşünüyodum. meğerse bundan dolayıymış. bende de mide bulantısı yaptı ama ishal yok.

6. gencebayorhan

gencebayorhan Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Bu ürünü uzun süre kullandım.İshal zaten hat safhada ve en önemlisi tam 6 ay sürecek bir uykusuzluk problemine sebep verdi.Diğer No ürünlerine de kullanadım ve hala kullanıyorum ama superpump ben de hastalık derecesinde uykusuzluk yapıyor.

7. vol_kan

vol_kan Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    benim en büyük şikayetim mide bulantısı şuan için. portakal aromasını kulanmama rağmen böyleyse diğer aromalarda kusarım herhalde. uyumakta zorluk çekmesemde normalde 11de sızıp kalırken superpump kullandığım günlerde sabah uyanmakta zorlanmamak için zorla yatıyorum yatağa :) xplodede bu tarz yan etkilerin hiçbirini görmemiştim. ikisinde hissettiğim ortak şey bunalıma giriyorum sanki sıkıntı geliyor antreman bittikten sonra uyuyana kadar.

8. onursal

onursal Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    su ürünleri mühendis & dalgıç
    Yer:
    samsun
    arkadaşlar bi kaç ay kalp atışım (küçük mesafelerde bile ) baya arttı / daha fazla soluk alıp-verme ihtiyacı duyuyorum , 6 ay devamlı superpump kullandım yaklaşık bir senede kalbimdeki bu etkisi bitti , ben kendimde bu farkı gördüm bilmem sizde oldummu.?

9. ussain

ussain Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Selamlar,
    Beyler uykusuzluğun sebebi içinde bulunan kafeindendir. Kreatin uykusuzluk yapmaz. Ancak böyle kreatin içeren ürünlerin kullanımında normalden iki katı su içilmesi gerekir yoksa kaslarda kasılmalar ve seyirmeler başlar. Ayrıca kreatin böbrekleri yorduğu için bi buçuk ayda bir en az 3 hafta ara verilmesi gerekir. Protein sentezide böbreklerden olduğu için böyle ürünler ara verilmediği zaman fayda değil zarar verir.

10. Ulu

Ulu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kalp ritmim antreman sırasın da yükseliyor ve hava almaya ihtiyaç duyuyorum,her hangi bi tehlikesi var mı acaba? Uykusuzluk ayrı problem.

11. orfoz33

orfoz33 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    mersin
    Mide bulantısını , ishali boşverelim şimdilik de bu ürün % 250 oranında daha fazla kas geliştiriyor mu gerçekten ?
    Vallahi merak ettim..

Sayfayı Paylaş