Sultanmehmed antreman videoları

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve sultanmehmed tarafından 12 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 31 üye.
  1. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Bir süredir stronglifts 5*5 programı ile güç odaklı çalışıyorum...
    Dün çekilen +20 kg chin up
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Haziran 2014 ---
    65 kg overhead press...
    120 kg Squat...
    +40 kg dips...

Son düzenleme: 12 Haziran 2014
    Burkar, emrahslv, ByVendetta ve diğer 16 kişi bunu beğendi.
  2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Cok muazzam kilolar tebrikler

sultanmehmed bunu beğendi.
  3. Sezginn-

Sezginn- Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Muhteşem. Bu tarz videoları gördükçe ileride bende güç odaklı çalışmayı düşünüyorum, 65 kg overhead hakiki bi güç gerektiriyor.
    Tebrikler abi

4. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    sultanmehmed Merhaba,
    yanlış hatırlamıyorsam trafik kazası geçirmiştin 1-2 yıl önce. İdmanlara ara vermek zorunda kalmıştın.
    Ama yılmadan çalıştığın belli oluyor ağırlıklardan. Formda olduğuna sevindim.
    İyi idmanlar...

actual1985 ve sultanmehmed bunu beğendi.
  5. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Sanırım 2 yada 3 sene önce kolunu kırdığında benzer sakatlıkları yaşadığımdan, uzun uzun konuşmuş fikir alışverişi yapmıştık. O zamanlar üstünde emeklerini senden çalan sakatlığın verdiği büyük bir umutsuzluk ve mutsuzluk vardı. Netice de azmettin ve başardın.
    Hatta klasik vg yi de bırakıp güç odaklı antrenmanlar yapmaya başladın...
    Aslında bunları paylaşabileceğin bir başlık bile açsan bence senin o zaman ki halin gibi, sakatlık sonrası umutsuzluk ya da atalet içinde olan pek çok kişiye örnek-motivasyon kaynağı olabilirsin :)
    Gelişim çok güzel, üzerine konuşmaya bile gerek yok gibi, bu şekilde devam edersen salonda "halterci misin?" şeklinde yorumlar almaya devam edeceksin :)

6. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Teşekkür ederim , kolumu kırdığımda benimle ilgilenenler arasındaydın unutmuyorum bunun için ayrıca teşekkür ederim..
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Haziran 2014 ---
    Teşekkürler , güç odaklı ve compound egzersizler ile çalışmayı çevreme her fırsatta tavsiye ediyorum..

boksbody ve Sezginn- bunu beğendi.
  7. Sezginn-

Sezginn- Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Tavsiyelerinizin sebebi nedir hocam ? Bu konuda sizin görüşlerinizi merak ediyorum

Son düzenleme: 13 Haziran 2014
  8. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Merhaba seytantuyu ,
    Doğru hatırlıyorsun evet 2 sene önce kolumu kırmış 3 ay spordan uzak kalmıştım. Geçtiğimiz kış Antreman esnasında sağ(kırılan bileğimi) sakatladım , 3 ay sadece alt vücut çalışabildim..

Yaşadıklarım bana sabrı ve şükrü öğretti..
    Teşekkür ederim güzel sözlerin için.. Her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum...
    2 sene önceydi thetramp, sen ve birçok arkadaşımız bana o dönemde çok yardımcı olmuş moral vermiştiniz.. Benimle uzun uzun sohbet etmiştin bunları unutmuyor, bir kez daha teşekkürlerimi bildiriyorum sana ve diğer arkadaşlara...
    o zamanki resimlerimle şimdiki halimi dönem dönem anlatan bir başlık açabilirim uygun bir zamanımda senin hatrın için :)
    Güç odaklı çalışmayı sevdim ,squat ın mucizesine tanık oldum, eskiden 83 kg ile kaldıramadığım ağırlıkların fazlasını 76 kg ile kaldırmak güzel bir his...
    Doğal çalışan kişiler için olmazsa olmaz hareketlerin varlığına inanıyorum.. İzole egzersizler ile küçük kas gruplarını hedef almak yerine , büyük ağırlıklar ile compound çalışmayı uygun buluyorum.. Tavsiyelerim bu yöndedir..

Son düzenleme: 13 Haziran 2014
    seytantuyu, Sezginn- ve sthammer bunu beğendi.
  9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    ben de tebrik ediyorum sultanmehmed..kol kırığı olayını ben de hatırlıyorum..bu seviye de geri dönüşler ilham verici.. tek ekleme yapmak istediğim bir konu var müsadenle..squatta güvenli bölgeden daha geri çıkman riskli diye düşünüyorum..bar , çömeldiğinde seni geri devirirse alçak olan rack kısmı barın altında kalmanı engelleyecektir..tabi konforuna mani oluyorsa onu bilemiyorum..
    yine de çok başarılı tebrikler tekrar..

10. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    tüm hareketlerde form gayet iyi. sadece squatta bacaklar biraz daha geniş basılırsa hareket daha kalça dominant hale gelecek ve dizleri korumuş olacaksınız. şahsen dizlerden çok çektiğim için en çok bu hususa dikkat ettim. bunun dışında güç odaklı çalışıyorum diye bir ifade kullanmışsınız. biz güç ve kuvvet kelimelerini birbirinin yerine de kullandığımız için burada bir anlaşılmazlık olabilir. ben demek istediğinizi anladım ama genç arkadaşların kafasının karışmaması için düzeltelim hemen. 1-5 tekrarlı compound egzersizler maksimal kuvvet geliştirmede kullanılır. güç çalışmalarında işin içine hız da gireceği için olimpik kaldırışlar gibi patlayıcı uygulanan egzersizler tercih edilir. burada size de bir uyarıda bulunmak istiyorum; maksimal kuvvet geliştirmek için yapılan egzersizlerde tükenme noktasına ulaşmadan hareketi bitirmek gerekir. zira tükenme noktasına kadar gitmek kas fiberlerinde hipertrofi antrenmanındaki gibi büyük mikrotravma yaratır ve kuvvet gelişimine olumsuz etki eder. çünkü kuvvet antrenmanında asıl amaçlanan kasta hipertrofi oluşturmak suretiyle değil, sinir sistemini eğitmek suretiyle maksimal kuvvet artışı elde etmektir. bu bağlamda örneğin ilk videoda hareketi 5inci tekrardan sonra devam ettirmemeniz gerekirdi. ayrıca yine mikrotravmadan kaçmak için dikkat edilmesi gereken bir diğer şey set aralarını en az 2-3 dakikaya kadar uzatmaktır.

sultanmehmed, doxux ve saq04ever bunu beğendi.
  11. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Minder , serbest stili güreşçi.
    Bende Ramazan ayından sonra 5x5 sitemine başlıyacağım,bu sistemde önerileriniz nedir örnek program söler misiniz acaba spor geçmişim var deadleft 155 1 tekrar-squad 125 1 tekrar-bench presste 90 kilo 1 tekrar yapmıştım tabi bunları 3 4 ay önce yapmıştım bu sistemi Pazartesi-Çarşamba-Cuma günleri öneriyorlar benım sorum siz 1. gün bütün hareketleri yapıyor musunuz yoksa 1.gün bench 2.gün squatmı nasıl ?

12. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Teşekkürler Diez,
    Squatı atg formunda yaptığım için , çok fazla eğildiğimden dolayı ağırlıkların yada barın kenardaki koruma demirlerine çarpma ihtimali var. Bu hem motivasyonumu çok bozar hemde denge kaybına yol açabilir. Allaha çok şükür alıştım bu forma inşAllah dediğin gibi bir olay yaşamam..Tavsiyen ve tebriklerin için de teşekkür ederim.
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Haziran 2014 ---
    Chin up ta 5 tekrarın üzerine çıkma sebebim , biraz da bicepste hipertrofi meydana getirmekti açıkçası. Çünkü program tamamen compound ve hiç biceps çalıştıran bir hareket yapmıyorum.

Set aralarını ağırlık artıkça 3-4 dk ya çıkardığım , hatta son haftalarda 5 dk ara verdiğim oluyordu. Stronglifts programında da yazıyordu sanırım . Set aralarında Saat tutuyorum ..
    Aslında dediğiniz gibi antreman kuvvet artırımına yönelik , aradaki farkı bende bilmiyordum sizden öğrenmiş oldum.. Tavsiyeleriniz için ayrıca teşekkür ederim.
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Haziran 2014 ---
    Forumda programın Türkçe ye çevrilmiş halini paylaşmıştım , aratıp bulabilirsin.. Detaylı açıklamalar o excelde vardı , onun haricinde bir önerim yok açıkçası..

Son düzenleme: 24 Haziran 2014
    boksbody ve novizenj bunu beğendi.
  13. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    100 kg 8 tekrar Bench Press... (Hareketi kuvvet amacıyla yaptığım için barı bu şekilde tutuyorum, 5 tekrar yapmayı planlıyordum ama devamı gelince birkaç tekrar daha yaptım)

Burkar, doxux, themertyildiz ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  14. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    O tutuş şekli güç için dediniz yanlış anlamadım değilmi bende öle yapıcam ozaman :)

15. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Evet kuvvet artıırmına yönelik bir tutuş şekli. Hareket göğüsten çok triceps ile gerçekleştiriliyor..

wanquisher bunu beğendi.
  16. wanquisher

wanquisher Üye

Beğenileri:
    266
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    BURSA
    özledim bench basmayı eklem ve bileklerim sakat 1 hafta ara verip güzelce başlayacagım kısmetse eylül de atletic fizik deyım ve cok nizamı basıyorsun tebrikler

17. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    https://www.bodyforumtr.com/threads/benimde-g%C3%BC%C3%A7-antrenman%C4%B1m-budur-arkada%C5%9Flar-yorumlar%C4%B1n%C4%B1z%C4%B1-bekliyorum.95676/ sen bu tarz programlar yaptığın için benımde 5x5 tarzı antrenman programına yorum yapabilirmisn nasıl olmuş ?
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Haziran 2014 ---
    Benimde güç antrenmanım budur arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum. | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu sen bu tarz programlar yaptığın için benımde 5x5 tarzı antrenman programına yorum yapabilirmisn nasıl olmuş ?

18. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Cevapladım...

19. freud

freud Üye

Beğenileri: