Sulandırılmış Pekmez

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kliwaj tarafından 21 Ocak 2007 başlatılmıştır.

1. kliwaj

kliwaj Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Selam aranizda antreaman sırasında sulandırılmış pekmez deniyen varmi ben yapiyorum çokta hoş oluyor , antreamn bittiğinde eskisi kadar yorgun olmadıgımı farkettim ,görüşleriniz nedir ?

2. ONR

ONR Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeş kullanmaya devam et.Pekmez/Su oranını iyi oranla.Bir de 1-2 saat öncesinden buzluğa at.Mükemmel ötesi bir lezzeti oluyor.Üstelik kan yapıcıdır,yüksek oranda demir içerir ve üzümün bütün şifalarını bünyesinde barındırır.

3. kliwaj

kliwaj Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Evet tadina bayılıyorum salondakiler zeytinyağimi içiyorsun diyolar :)

4. ONR

ONR Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    :D Salondakilere Amerika'dan amcam gönderdi,yeni bir supplementmiş,hem enerji veriyor,hem yağ yakıyor,hem de kas yapıyor de,litesini 20 milyondan kakala.Zamane çocukları pekmezin tadınız bilmezler zaten.Çakmazlar. :D

5. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    idman sırasında tüketeceğin pekmezli içecek kan şekerini hızla yükseltip performansında düşüşe neden olabilir.. bu nedenle tavsiye etmiyorum..
    bu içeceği pekmez miktarını artırarak ve su yerine süt kullanarak hemen idmandan sonra tüketmeni öneririm..

6. kliwaj

kliwaj Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Teşekkürler ozaman idmandan sonra içeceğim ,idman sırasında su içerim ,uper :)

7. fbademli

fbademli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bencede pekmez cok yararlı ama sut ıle bırlıkte alındıgı zaman cok yararlı olmadıgını duymustum bunun hakkında bılgısı olan war mı ?

8. alex

alex Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bende antremanlarımda sürekli pekmezi kullanırım...ama şöyle :

mesela gögüs biceps idmanımda gögüsü bitirip bicep e geçeceğim zaman hepsini içer bitiririm...o zaman sanki yorgunluğum 15 dakikada geçiyo ve enerji artışı hissediyorum...
    Bunun nedenide pekmezde bulunan şeker..evet yani enerji..karaciğerdeki boşalan glikoz depolarını çok çabuk dolduruyomuş..ve buda enerji artışı sağlıyo..
    100gr pekmezde 78 gr carp var...

Ayrıca idman bitiminden hemen sonra önce 100 gr pekmez ( su ile karıştırıp ) arkasına whey içiyorum...bunun nedeni pekmez insülin i tetikler ve kanda tavan yapan insülin whey i çok daha hızlı kaslara taşırr ve goooolll....
    Lütfen yanlışım varsa düzeltin

Sayfayı Paylaş