Sublement kombinasyonu için

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve clubbers tarafından 6 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. clubbers

clubbers Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Degerlı forum uyeleri,elımde optimum why var ama ben bunu yalnız kullanmak istemiyorum,amino asitle kullanmayı dusunuodum salon hocam why kullanırsam amınoya gerek olmadıgını syledı ve benı vazgecırdı.bugun gıttıgım bı spor urunlerı magazasındaki calısan arkadas bana bi suplement kombınasyonu cıkardı
    -optimum why
    -twinlab likit amino
    -Perfect tribulus
    -Perfect creatin
    -universal gh max
    -twinlab glutamin

Size sorularım..
    -Optimum wheyde bır olcekte 5.5 gr bca, 4 gr glutamin yeterlı degılmıdır?
    ayrıca glutamın kullanmam gerekırmı?
    -Buyume hormonunu saglılanması ıcın en iyisinin tribulus oldugunu soyledı sızce yeterlımıdır?
    -Wheyle,amıno kullanmam sartmıdır? magazadakı gorevlı olmassa olmaz dedı
    -Ve sızce nasıl bır suplement kombınasyonu yapmalıyım? ne fazla ne eksık?

saygılar....

2. BLACKFLASH

BLACKFLASH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    asker
    Yer:
    Türkiye
    -Optimum wheyde bır olcekte 5.5 gr bca, 4 gr glutamin yeterlı degılmıdır?
    ayrıca glutamın kullanmam gerekırmı?
    cevap: ayrıca glutamin kullanmana kesinlikle gerek yok. Glutamin kasları korumada ve yorgunluğu atmada alınır ve 4 gram yeter.

-Buyume hormonunu saglılanması ıcın en iyisinin tribulus oldugunu soyledı sızce yeterlımıdır?
    cevap: büyüme hormonu salgısı için en iyi tribulus olduğunu sanmıyorum çünkü hiçbir makale ve bilimsel bilgi görmedim :) bence bu mal satmak için sana söylenmiş laf. Tribulusu bence bırak - gerek yok.

-Wheyle,amıno kullanmam sartmıdır? magazadakı gorevlı olmassa olmaz dedı
    cevap: amino almana hiç gerek yok. hocan doğru söylemiş. mağazadaki kişilere soru sorma ve sorulmazda. kimseyi eleştirmiyorum ama gerçek şu ki bazları ticarete kendini kaptırıyor ve gelen müşteriye bilgiçlik taslıyor. ben ağızlarının payını veriyorum ama herkes veremiyor. Dediğim gibi mağaza adamlarının laflarına bakma sen.

-Ve sızce nasıl bır suplement kombınasyonu yapmalıyım? ne fazla ne eksık?
    cevap: bak kardeşim. supplement kombinasyonu hocanla birlikte yapacaksın(tabi hocanda ürüns atmıyorsa. ürün satanlarla masaya oturmayı uygun bulmam. insan bu nefsini yenemez gider sana elinde kalmış malı satmaya çalışabilir).

Ben senin detaylıca yapını idmanını beslenmeni bilmiyorum birşeyde diyemem. Ama bu sporu yapıyorsan sana protein tozu öncelikle lazım. Sonra doktora git bakalım demir eksikliği veya vitaminsizlik kansızlık felan var mı? böbrekler ne durumda? Buna görede vitaminlere ihtiyaç duyabilirsin.

Şimdi kreatine veya tirbuluslara ihtiyaç varmıdır yokmudur onu hocanla otur ve konuş. Büyüme hormon artırıcılara gülüp geçiyorum. Yahu yaşımız başımız neyki Gh artırıcı alacağız? neyse bu apayrı tartışma konusu. 40 yaşını aştıysan büyüme hormon artırıcı alabilirsin belki. Yoksa glutamin-büyüme hormon artırıcı ve hatta tribulus alma.
    Kreatin ve protien tozu alınabilir bunu hocanla görüş bakalım.

clubbers bunu beğendi.
  3. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Balckflash,genelleme yaparak bu işi dürüst şekilde yapanları zan altında bırakma.

Ben bu spora başladığımdan beri her zaman proteinim içine mutlaka glutamine ayrıca koymuşumdur farkını da çok daha fazla hissetmişimdir.Proteinlerin içinde bulunduğu söylenenleri çoğu glutamic asittir,bunu da glutaminle bir tutmayın.

Amino asit gereksiz demişsin,eger arkadaş 5 öğündede yeterli protein alıyorsa amino asit gereksizdir ama beslenmesi yetersizse gün içinde destek olarak amino asit kullanması çok yerinde olur.

Ayrıca büyüme hormonu örnek olarak weider megaforte veya multipower mega boost olabilir.

clubbers bunu beğendi.
  4. clubbers

clubbers Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Evet bu işi durust bir şekilde yapanlar var ellerinden geldiğincede yardımcı olmayada çalışıyorlar ama heralde bize denk gelmiyor.neyse konu dagılmadan ben devam etmek ıstıyorum. Saydam, Optimum whey in içinde gulatamin var,glutamic asit diye geçmiyor heralde glutamin vardır degılmı? Amıno asit kullanmak istiyorum ama kararsızım,tribulus içinse bende emin degilim.saydamın dedıgı weider megaforte ve multipower mega boost u biliyorum kullanmak isterim tabiki yalnız biraz pahalı şimdilik daha ucuz urunler kombınasyon yapabılırım.yıne forum sakınlerının dusuncelerını belitmelerini istiyorum ona gore bi kombınasyon yapacagım...

5. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bildiğim kadarıyla animal maxin içinde de (3kaşık=1 servis) 1gr glutamin de var...

6. clubbers

clubbers Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    glutaminden sıkıntım yok wheyin karsılayacagını dusunuyorum.
    onemlı olan hangı komnınasyonu nasıl yapacagım

7. clubbers

clubbers Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli forum uyeleri suplementlerimi aldım,nasıl kullanmamı tavsiye edersiniz.
    ve ek olarak başka bir supplement almamı onerırmısınız. ant. oncesi almak istiyorum ama cok pahalı onun yerıne baska ne onerebılırsınız....

suplementlerim

-Optimum whey 4,5 kg
    -Optimum amino 2222 mg
    -Universal creatin

8. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    tavsiyelerde seni tanımıyorum kombine veremem denilmiş ama proteinde bulunan glutamine miktarının yeterli olduğuna karar verilmiş ironik bir şekilde.

herneyse, glutamine extra olarak kullanmadım cok net bişey diyemem ama gerekli olan maddeleri glutamine bcaa gibi dışardan almak her zaman daha etkili oluyor.
    protein kombinelerinde kullanılanlar çok minimum miktarlar kalıyor
    tıpkı amino asitlere eklenen carnitine miktarının sizde asla gözle görülür bir carnitine etkisi yaratamadığı gibi! dışardan almak her zaman cok daha etkilidir.

protein in yanında amino kullanmaya gerek yok neye göre denilmiş acaba?
    kesinlikle ve kesinlikle protein+amino asit en demirbaş supplementlerin olmalı derim ben.
    ben bir sonraki supplement kombin planımda

creatine + protein + amino + glutamine + bcaa düsünüyorum
    creatine büyümeye etki etmez ama bilirsin antremanda yaşadığımız enerji düşüşünde cok etkili olduğunu biliyorum dolayısıyla cok daha sıkı bi antreman cıkarabilirken işin sonrası büyümene etki edecek maddeleri alman bununda en demirbaşı protein olarak kalıyo ve diğerleri..amino vs.

tribulus u kullandım çok yorumokudum herkes balon diyordu.ben ynedemerakımna yenilip aldım
    hemde piyasada en iyi marka olarak bilinen markalardan birinden aldım .
    kesinlikle bende balon diyebilirim.tribulus yerine no ürünlerinden birini alabilirsin ki bence onada gerek yok bu kür içinde.

kombinasyonunu sitenin bilgileri ışığında oluştur.
    supplementlerini belirle sonra internet üzerinden araştır marka yorumlarını oku
    en uygun satan siteyi bul gerekirse herbirini farklı yerden satın al
    en makul yol budur.her işin özü ticaret ve para kazanmaktır.

kolay gelsin

ertun2k ve clubbers bunu beğendi.
  9. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    bende exradan glutamin kulanılmasından yanayım kendi uygulamaya başladığım kombinasyon(twinlap whey Cheap Supplements creatin glutamin ve üniversal beef amino)ayrıca gluatamin kulanacak arkadaşlara Cheap Supplements i öneririm badybuildingde var fiyat olarakda baya uygun

clubbers bunu beğendi.
  10. clubbers

clubbers Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    jacked almak ıstıorum aslında oda turkıyede pahalıya satılıyor,yurtdısı sıtelerınede guvenemıorum takılırmı gumrukte dıe..pashacan dedıgın gıbı bı cok sıtede arastırıp farklı yerlerden aldım urunlerı..sımdı bole bı kullanım seklı dusunuorum..
    ant.oncesı amıno ve creatin
    ant.sonrası whey,amino,creatin ancak hangı aralıklarla almam gerektıgını bılemıorum...

11. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    yine hatırladığım kadarıyla söyleyecem ki gercekten emin değilim
    ama creatine kullanımıyla kabataslak eşe dosta sorarken
    ilk bi hafta falan gibi günde 4 defa gibi bi kullanım öneriliyodu
    senin gibi bütün ürünleri toparlayıp hadi bismillah demeden önce tekrar sorucam
    ama hatırladığım ilk 1-2 hafta gibi bi süre günde 4 kere gibi bi kullanım öneriliyodu creatine icin
    kullanan arkladaslar umarım gelir ve aydınlatırlar

clubbers bunu beğendi.
  12. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Creatin yüklemesi çok da gerekli değil.Ticari bir satış stratejisi olduğunu düşünüyorum.Zaten vücut yükleme yapılıyor günde 20-25 gramı alayım demiyecektir.Yaklaşık 5-6 gram kreatin yeterli gelecektir.

Bu konu ile ilgili bilimsel bir yazı bodybuilding com sitesinde vardı.Ben bir arkadaşın yaptığı bu bilimsel yazının çevirisini okumuştum.

clubbers bunu beğendi.
  13. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kreatin yüklemesi BURDA

emregunes bunu beğendi.
  14. clubbers

clubbers Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    creatin yuklemesıyle alakalı bı sıkıntım yok,sadece suplementlerı hangı aralıklarla nasıl kullanmalıyım..

15. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara

Merhabalar

Öncelikle creatin i anlatayım: Creatinin yükleme yaparak mı(ilk hafta her gün 20gr) yoksa normal olarak kullanmak mı(6 hafta hergün 5 gr) daha iyi tam bir muamma. Ama ben ilk aldığımda yükleme yaparak kullandım. 6 hafta sonunda 2 hafta ara verdim ve sonra normal kullandım(yalnızca ilk gün 20 gr aldım) Her ikisindede aynı etkiyi gördüm.

Creatini gün içinde herhangi bir öğünde(ben antremandan 2.5 saat önce olan öğünümde kullanıyorum) yemekle beraber kullanabilrisin

Aminoasit:Antremandan yarım saat önce ve hemen sonra üzerinde yazan miktar kadar kullan.Antreman yapmadığın günler kullanmana çok gerek yok.

Whey: Bu aslında senin günlük protein alımınıda bağlı fakat eğer az protein alıyorsan gün içinde en mantıklısı: Sabah kalkar kalkmaz bir ölçek antremandan yarım saat önce 1 ölçek antremandan hemen sonra 1 ölçek ve akşam yatmadan önce 1 ölçek olmak üzere günde 4 ölçek kullanabilrsin. Bir de antremandan yarım saat önce ve antremandan hemen sonra su ile tüketmeni öneririm daha çabuk sindirilmesi için.

Ayrıca creatin ile whey i aynı shaker içinde karıştırıp kullanabilirisin.(Süt ile karıştırmadıkça)

Kolay gelsin:)

clubbers bunu beğendi.
  16. clubbers

clubbers Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Whey kullanımı biraz pahalı iş oldugundan senın tarıf etttıgın gıbı kullanma sansım olmaz,anca ant.oncesı ve sonrası kullanabılır..creatinide yukleme yapmadan kullanmayı dusunuyorum.amıno asıtte dedıgınız gıbı ant.sonrası kullanacagım....

17. clubbers

clubbers Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    kombinasyonum ıcın jackedda aldım. ve elimde

-Optimum whey pro
    -Optimum amino
    -Universal creatin
    -jacked

İnsallah faydalı bı kombınasyon olur.jackeddan sonra nasıl bı kullanım onerırsınız...

Sayfayı Paylaş