Sublement kombinasyon hakkinda yardim.

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve kurtman76 tarafından 28 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. kurtman76

kurtman76 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaslar citti citti forumda sinirsiz bilgi mevcut ama cogu arkadasin dedigi gibi onlari okumak günlerimi alir tabiki az cok okudum bilgileri. Sublementlerin bir kismi hakkinda bilgim var. arkadaslar yaklasik 12 aydir spor yapiyor ama sinavlardan ötürü toplam 4 - 5 ay ara verdim. Agirlik calisirken iyi beslenmeme ragmen gücüm cok yetersiz ilerleme yokdu. Bende sublement takviyesi düsündüm. Simdi elimde ki Sublementleri linkleriyle siralayacagim fiyatlarinida yazacagim sorun olmaz herhalde ben en ucuz neyse onu tercih ettim. Ama hepsi Almanya yapimi sublementler satilan yerler ise önde gelen bütün alisveris merkezlerinde muhakkak var.

Creatine http://www.power-system-sport.de/pure-creatine.html 10 euro

Protein http://www.rossmannversand.de/DesktopModules/WebShop/shopexd.aspx?productid=54851&id=228&page=2 6 euro

Perform drink http://www.power-system-shop.de/Ene....html?XTCsid=e70d4058b41a4dc4d43080f6d42a3dc0 5 euro

veee recovery drink http://www.champ-sportsline.de/en/products/kategorie/energy-1/produkt/protein-90-pure-2.html 5 euro

Bunlari ben alirken indirimlerden aldim ve kullanimi haklarinda az bilgim var. Misal creatini günlük tavsiye edilen doz hergün spordan 1 saat önce 3 gr. Proterini spordan önce 3 kasikli 300ml sütle beraber. performans artirici creatine kullanmadan önce spor esnasinda aliyordum ama nette okudugum kadariyla kafein alinmamasi gerekiyor bundan ötürü kullanmiyorum. Recovery drink ise spordan sonra aliyorum. sizce dogrumu yapiyorum. Creatine alirken tereddüt icin yükleme yapmadim günlük 3 gr aliyorum. Yükmele yapmalimiyim? Birde bunlara ek almam gereken sublement varmi?

2. kurtman76

kurtman76 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaslar fikir verecek yokmu? Bu arada cogunmluk aminonodan bahsetmis kas kaybini önlemek icin. Sizce bu ürünlerden daha önemlisi amino mu? creatine icin cokmu erken?

3. Kaanrlz

Kaanrlz Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    kreatin için erken degil.Aminoyla kreatinin alakası yok zaten. Gel gelelim proteini sütle degil karbonhidratlı bir meyvesuyuyla iç üzüm suyu olabilir. Kreatinde yükleme yaptın mı? günde boyun kilon yaşın?

4. kurtman76

kurtman76 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    24 yasindayim boy 174 cm kilo 70kg. Ben yurt disinda yasiyorum hic üzüm yusuna denk gelmedim. multivitaminler var karisik, portakal suyu ve benzeri tropikal icecekler var ama üzüm suyuna denk gelmedim. Amino asitlerin creatinle alakasi olmadigini biliyorum ama kullanim yanlis olursa etkisinden cok zarar alirim diye korkuyorum. birde spordayken kollarim patlayacak gibi oluyor ama spordan sonra cok pasiflesiyorlar sertlikleri kayboluyor normal mi yoksa kas erimesi mi oluyor amino kullanmadigim icin olabilir mi? Yani disarda yürürken burada türkiyeye kiyasla daha cok spor yapan insan var 10 insandan 4 - 5 sporlar ilgileniyor vücutlari oldukca saglam atlatik gözüküyor bende öyle durmuyor 1 sene boyunca araliksiz olmasada yeteri derece spor yapiyorum ve ilerleme olmuyor hangi sublementi kullanmaliyim? Bu arada creatin konusunda yükleme yapmadim iki tercih vardi ben ikincisini tercih ettim uzun süreli günlük 3 gr acaba yükmele yapsam dahami etkili olur?

5. Kaanrlz

Kaanrlz Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    karısık multivitaminli filan degil normal meyve suyu illaki vardır üzüm suyu.yoksada su ile içebilirsin.kollarının şişmesi kan pompalandıgı ıcın antreman sırasında şişiyorlar antreman sonrası inmesi normal bunun ne amino asit kullanmamanla nede kas erimesiyle alakası var. Kreatini günde 5 gr kullanabilirsin bana kalırsa ama ara vermeyi unutma kreatin kullanımını bir oku forumdan.gelişimine gelince yedigine uykuna ve antremanına gereken ciddiyeti veriyormusun?

6. kurtman76

kurtman76 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Uyku düzenim yok malesef. Yadi gece 3 de felan uyuyorum sabah 10 gibi uyaniyorum. Gün sirasinda birtek kahvaltimi düzenli yapiyorum onun haricinde aksam yemegini disaridan geldikden sonra beslenebiliyorum. Ama esim vejeteryan oldugundan et fazla tüketemiyoruz. creatin kullanimi hakkinda bircok konuyu okudum. 2 türlüsü var biri yükleme digeri uzun dönem 1.5 aya yakin kullanim sonra ara verme. Birde bcaa ile aminoacids aynimi?

7. Kaanrlz

Kaanrlz Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    bcaa ile aminoacid aynı şey degil bcaa bir tür amino asittir.

Sayfayı Paylaş