Subblementler jinekomasti yapar mı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve cengizhnyvz34 tarafından 9 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. cengizhnyvz34

cengizhnyvz34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Geçen 6 ay boyunca vucut geliştirme yaptım vücudum düzene girdi karın kaslarım çıkmaya başladı kalca tarafım biçimlendi kollarım buyudu fakat göğüslerim şekle girmedi. Doktora gittiğimde hormon testi yapıldı ve hormonlarım düzgün çıktı, doktor bana spor yaparken birşey kullanıyor musun dedi. Ben ilk multipower triple whey amino ve creatine kullandım onlar bittikten sonrada multipower %100 whey protein ve olimp BCAA kullandım. Bunları doktora söylediğimde kullandığım sublementlerin bende yalancı jinekomasti yaptığını söyledi ve göğüs çalışırsam yağların daha çok ortaya çıkıçağını söyledi. Bu arada boyum 1.82 kilom ise 74 yağ oranım %9. Sublementlerden jinekomasti olabilir mi ? Spora devam etmeli miyim ? Göğüsümdeki fazlalık yağı düzenli diyet ve yağ yakarak atabilir miyim ? Yardımlarınızı bekliyorum.:(

2. Mert's

Mert's Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Bu nasil bir doktor yorumudur Allah askina ? Bu nasil bilincsizliktir ? Dostum jinekomasti hormonal dengesizlik sonucunda olusur. Genelde ergenlik doneminde salgilanan fazla testosteron hormonunu dengelemek icin vucut östrojen hormonu salgilar. Buda meme dokusu olusmasina neden olur. (Yag doku degil, meme doku. Ayni zamanda steroidin yan etkilerinden biridir, jinekomasti okusmasini onlemek icin farkli methodlar kullanilir.)Bazi bunyelerde ergenligin sona ermesiyle kaybolurken bazi bunyelerde ise kaybolmaz. Simdi sana sorum su; whey, amino, creatin vucudunda hormonal bir etki yaratiyor mu ki meme dokusu yapsin ? Ayrica gogusteki yaglarin daha cok ortaya cikmasi da ne ola ki. ? Rica etsem bir fotoğraf gorebilir miyiz? Sitemim doktoradir, lutfen kisisel algilamayiniz.

egemennn, Narthyard ve ace1 bunu beğendi.
  3. Narthyard

Narthyard Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul

Türkiye'de ki, eğitim almış kişilerin bile bu hataya düşmesine ben de şaşırıyorum. İnsanların bilmediği her konuda yorum yapabiliyor olması, doktor olduğu halde bile rastlanabilecek bir durum olunca; üzülmemek elde değil bence. Yurtdışında doktorlar böyle değil misal, bilmediği konularda yorum yapmamayı seçiyorlar ve direk ilgili kısma yönlendiriyorlar. Çapaçulluk doruk noktasında ülkemizde. Bu zihniyetle zaten birçok alanda gelişemiyoruz.

Bu arada belki creatine'den gelen bir su tutma söz konusu olabilir göğüs bölgenizde, bunun dışında zaten eğer yağ almışsanız, erkek vücudu göğüs, karın ve love handle denilen bölgelerde yağ tutuyor. Kısacası supplementlerin(kullandığınız ürünlere bakacak olursak) su tutma dışında, hormonal dengenizi bozacak bir endikasyonu yok gibi. Prohormon ve steroidler hormonlarınızla oynar. Supplementlerin tek kötü etkisi şimdiye kadar-aşırı kullanımda- libidonuzu azaltması, kendi üzerimde yorum yapacak olursam.

4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Suplementler aslinda biz amatörler icin hic birsey yapmazki degil birde jino yapsin:):)yani toplamda sana katkisi %10 olan birseyin buna sebep olabilecegi cok komik,
    doktorunu degistir bence.

maietnigri, Tevfik Erzon, Mustimusti ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    ne supplementmiş arkadaş yahu kanser yaptı olmadı kısır yaptı olmadı şimdide jinekomasti yapıyor bekçi abimiz doğru demiş supplementtin insana olağanüstü bir yararı olmadığı gibi zararıda olmaz

maietnigri, dragox, Mustimusti ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  6. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    suplementlerden beklentiler cok büyük olunca,etkilerinin de cok büyük olacagi inanci mevcut,buna bagli olarak yan etkiler icinde ayni düsünce Hakim.

Tevfik Erzon ve Balboa7 bunu beğendi.
  7. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Doktorlar bile böyleyse zaten yoldan geçen adamın bırakınca sarkıyomuş,öldürüyomuş cart yapıyomuş curt yapıyomuş demesi pekte zoruma gitmiyor artık

Tevfik Erzon, NoBLeNeSS, Mustimusti ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Zaten hayatında body yapmamış insanların gelip bunları kullanma gibisinden akıl vermesine ayar oluyorum. Hele bide tv'ye çıkıp hayatında body yapmamış kişilerin bu ürünlerin kanser yaptığını insanları öldürdüğünü söylemesida başka tuhaf bir olay.
    O kadar pro sporcu afedersiniz salak mı içiyor bunları ? Veya niye ölmediler. İlk önce araştırsınlar ondan sonra çıkıp konuşsunlar.
    Bide bunların yüzünden ailelerimizde bize kızıyor zararlı diyorlar bak kullanma gibisinden. Böyle şeyler yurt dışında yok herkes bilinçli çünkü

Tevfik Erzon ve Balboa7 bunu beğendi.
  9. ace1

ace1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Yurt dışında abd de gelişme çağındaki çocuklara bile whey veriyorlarmis.biz hala nerdeyiz.neyi tartışıyoruz.yok öldürür mu kanser yapar mi.hayırlısı ya ;)

AtknUludag ve Balboa7 bunu beğendi.
  10. TopaLNinja

TopaLNinja Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Ben senin yerinde olsam suplement almam niye diyeceksin bircok unlu yabanci uzman sporcu ve ersin kuruel turkiye sampiyonunda yaptigi bi aciklama -suplement(aynı zamanda normal protein cunku fazla aldigin icin birden kesiyosun) vucuttaki kaslar beslenemedigi icin yaga donusuyor ve bigun olduya sporu biraktin olduya suplemente paran yetmedi o yaga donusen kaslar eritiple kalmiyo bide testosteronlarin fazla yag ile birlikte östrojene(kadınlık hormonu) donusuyor ama secim senin.ama ben demiorum zararlı diye cunku bende kullandım xd bırakınca spor yapmayınca ne oluyor bak kendin gör istiyosan

11. cengizhnyvz34

cengizhnyvz34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Cardio ağırlıklı çalışıyorum bir haftadır, göğüsüm küçülmeye başladı doktorun hatası olduğunu öğrenmiş oldum yağ oranımı düşürdükten sonra ağırlığa girmeyi planlıyorum hepinize teşekkürler.

12. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Geçen Hafta yemekhanede şirket doktoru dediki ,''Spor salonunda koşu bandında vefat eden eden arkadaşa otopsi yapmışlar protein tozundan vefat etmiş''Bir iki dakika konuştum açıkladım ikna olmadı .
    Otopside ölüm sebebi protein diyor başka bir şey demiyor .(İnternettende araştırdım dünya tıp literatüründe adli tıp raporunda ölüm sebebi protein diye bir şey yok )Diplomasını geri almakmı lazım ,bilip bilmeden atıp tutuyor diye hoş görmek mi lazım ? vs...
    Zihniyet olarak çok gerideyiz .

ace1 ve egemennn bunu beğendi.
  13. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Konuyu hortlattım ama paylaşmadan edemeyeceğim.
    Bugün gazetede çıkan habere bakın ;
    Böyle bir ülkede yaşıyoruz !!

14. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Supllement firmalari böyle aptal yazilari yazanlari neden dava edemiyo:( bu nasil bi beyin yapisiyla yazilmis bi yazi ya deliricem yemin ederim yeter artik bonzai hakkinda yazsinlar sigara hakkinda yazsınlar

15. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Sondaki yazıya bak. Oysa bu maddeler abd'de uyuşturucu olarak görülüyor. Evet lazar gibi birçok pro sporcu o yüzden kullanıyor. Şöyle birşey bilmeden aptal aptal şeyler yazıyorlar ya ayar oluyorum.

egemennn bunu beğendi.
  16. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    ABD'de uyuşturucu muamelesi görüyor yazmış bi de hangi ABD'den bahsediyor çok merak ediyorum. Zaten doktorlara kalsa bahçede domates yetiştirip onu yiyelim öyle yaşayalım. O zararlı bu öldürür diğeri kanser eder ne yiyip içelim çok merak ediyorum.

Böyle içi boş laflar yerine bi video ekliyorum izleyin bence. Dr. Mehmet Öz protein tozları hakkında konuşuyor. Kendi eşinin de her sabah içtiğini söylüyor. Ayrıca videoda deşifre edilen bir kaç marka var bi bakın. Mehmet Öz'ün yanındaki kişi bazı protein tozu markalarının paket üstünde 23 gram yazdığını ama laboratuar testlerinde sadece bi ölçekte sadece 7 gram olduğundan bahsediyor. Her marka için değil tabi. Daha sonra da testleri geçen markaları gösteriyorlar en sonda çok bilindik göremedim ama Muscletech var aralarında. Video zaten 6-7 dakika civarında altyazıda var ingilizce gerektirmiyor.

http://www.vidivodo.com/video/dr-oz-show-protein-tozlari-zararlari/1182701

Balboa7, AtknUludag ve egemennn bunu beğendi.
  17. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Bilmedeni geçtim, başta kanser ilacı diye girdi, sona doğru uyuşturucuya bağladı. "Kasmayın Beyler" üsluba bak...

egemennn bunu beğendi.
  18. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Bunlar iflah olmaz. Ailelerimizide tedirgin oluyor bunlar yüzünden.

Tevfik Erzon bunu beğendi.
  19. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Yazının bir kısmında steroidlere olumsuz atıf var orası normalde, geneli spora bakış açısı gibi yansıtılmış. Ölüm modası vardı, şimdi bide hapislere düşürüyor konsepti çıktı. Takviye deme, hormon ilacı de, sentetik hormon de...
    Yazının tamamını okumak isteyenler için :
    http://www.sabah.com.tr/Pazar/2014/08/10/beyler-bu-vucut-alti-ayda-olmaz

Bu takviyeyi alan hapsilere düşüyoru da okuduk ya, yakındaki olası başlıklar : :)
    - takviyeyi alan nükleer savaş başlığı geliştirmeye çalışıyor
    - takviyeyi alan dinsiz oluyor
    - takviyeyi alan ölüyor, zombi oluyor, anasını bacısını ısırıyor.

Son düzenleme: 20 Ağustos 2014
    AtknUludag bunu beğendi.
  20. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Protein tozuna kadar düştüyse iş, supplement kullanmayanlara da sıra gelir. Dambıl zehirlenmesini bekliyorum ben, ya da paslı plakalarla çalışan her 10 vücut geliştirmeciden 9 u tetanoz şeklinde. Olmadı "enfekte barı tuttular hepsi aids oldular" şeklinde birşeyler de düşünüyorum. Yakında böyle başlıklar görürüz.

AtknUludag bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş