Su atıcılar [ LASIX ]

Konusu 'Anabolik Androjenik Steroidler' forumundadır ve Coleman tarafından 29 Aralık 2004 başlatılmıştır.

 1. Coleman
  Offline

  Coleman Üye

  Katılım:
  15 Ağustos 2004
  Mesajlar:
  450
  Beğenileri:
  249
  Ödül Puanları:
  53
  Meslek:
  ticaret
  Yer:
  istanbul
  ******* LASIX********

  Etkin Maddesi

  Üretici Firmalar :
  Lasix 40 mg 500 mg Tab.; Hoechst
  Lasix 20 mg/ 2ml; Hoechst
  Lasix 40 mg/ 4ml;  GENEL BİLGİ
  Lasix bir hormon ürünü değildir, aksine bir Diuretika'dır. Burada bant seklindeki Diuretika kast ediliyor. Sodyum, Klorür, Potasyum, Kalsiyum seviyesini yükseltir ve su atımım sağlar. Diuretika'da en önemli dikkat edilecek özellik potasyum, sodyum ve klorür'ün geri emilmesini azaltmasıdır. Bu yüzden elektrolit seviyesine belirgin olarak zarar verir. Yoğun su atici etkisi sayesinde Lasix ödem tedavilerinde ve yüksek tansiyonda kullanılır. Vücut geliştiriciler Lasix'i vücuttaki fazla suyu atmak ve böylece podyumda sert, biçimli ve kuru görünmek için alırlar. Etkisi bir saat içinde başlar ve 3-4 saat sürer. Vücutta bulunan su seviyesine göre sık veya pek sık olmayan tuvalet ihtiyacı görülür. Bunun yanında tasa sürede belirgin kilo kaybı ortaya çıkabilir. Bu yüzden atletler tarafından bir alt kilo sınıfına girmek için kullanılır. Atletler genelde ağız yoluyla alınan şeklini tercih ederler. Atlet çok fazla veya az olan su filmi nedeni ile paniğe kapılırsa, hemen etkili olduğu için enjeksiyon veya intravenös versiyonları yarışma gününün sabahında kullanılır. Bazen tersi de olabilir, kaslar küçülür ve düzleşir, aüet vaskülasyondan kaybeder. Kısa zamanda çok fazla su ve mineral madde kaybedildiği için tekrar ısınmada pompa etkisi yapmaz. Bu yüzden profesyoneller veya amatörler yarışma başlamadan hemen önce, kan hacmini yükseltmek için son önlem olarak glikoz solüzyon torbaların intravenöz amaçlar için kullandıkları görülür. Kalsiyum kaybım dengelemek için birçok atlet kalsiyum klorid tableti alır. Kalbe zarar verebileceği için bununda zararları vardır. Lasix yarışmadan önceki son iki gün içerisinde kullanılır.

  DOZAJ
  Doz ayan, kullanma suresi ve aralığı atletin formuna bağlıdır. Vücut geliştiriciler yarım veya tam bir 40mg tablet alıp ne olacağını beklerler. Bazdan bu tekniği 2 saatlik aralarla Iveya 2 defa daha tekrarlar.

  YAN ETKİLERİ
  Lasix en güçlü diüretika'dır ve vücut geliştiriciler için olan ilaçların en tehlikelisidir. Kan dolaşımı sorunları, baş dönmesi, debidrasyon, kas krampları, kusma, ishal ve halsizlik gibi yan etkileri olabilir. Bazı durumlarda kalp durmasına yol açabilir. 80'li yıllarda ölen Avusturalyalı vücut geliştirici Heinz Sallmayer ve ocak 92'de ölen Mohammed Benaziza'nın ölüm sebepleri bahsedilen nedenden dolayıdır. Çok dikkat edilmesi gereken nokta, yeterince su atmış ve dehidre olmuş atlet (bunu başar yada öl) düşüncesi ile bant diüretika kullanıyorsa, daha doğrusu kullanmaya devam ediyorsa bunu çok az sıvı alımı ile birlikte götürmektedir.

  DİKKAT; 500mg tablet versiyonu normal böbrek fonksiyonlu kişilerde kullanılmamalıdır.
  Bant diüretika reçeteye tabidir ve eczanelerde bulunabilir.

  KARABORSA FİYATI
  Yoktur.
  :D
   
 2. guardbody
  Offline

  guardbody Özel Üye

  Katılım:
  24 Ağustos 2004
  Mesajlar:
  3.414
  Beğenileri:
  1.586
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  KALİTE TEKNİSYENİ
  Yer:
  MAGNESIA
  duymaman sasırtıcı dogrusu.en eskı su atıcılardandır.yarısma oncesı mucızeler yaratır.
   
 3. PUMP
  Offline

  PUMP Üye

  Katılım:
  4 Nisan 2005
  Mesajlar:
  666
  Beğenileri:
  22
  Ödül Puanları:
  0
  guardbody resim soruyorum baska birsey deyil
   
 4. Guest
  Offline

  Guest Guest

  Lasix(Furosemid)

  türkiye eczanelerinde bir sürü var. Üretimlerinde degisme yok ise gidip sorabilirsiniz ve paketine bakabilirsiniz. üstelik fiyatini da ögrenmis olursunuz.

  Türkiyede satis yapilan Lasix(diuretika) ilaclari;

  Furomid 40 - 500mg tablet Firma Deva

  Lasix 40mg tablet Firma Aventis

  Lizik 20 - 40 - 80mg tablet Firma Eras

  Lasix 20mg/2ml Ampül Firma Aventis

  fiyati degismektedir.
   

Sayfayı Paylaş