Stretching ve karın egzersizleri

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Raito_00 tarafından 13 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Raito_00

Raito_00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    1. Strectching(esneme, gerdirme) konusunda yardıma ihtiyacım var. Spora başlamayı düşünüyorum. İlk olarak kendi kendime bireysel olarak çalışacağım. Sonra ise eve alet alma ve bir süre sonra da bir salona yazılma niyetim var. Anlayacağınız adım adım yani. Şimdi biraz altyapı hazırlamam gerek. Bu konuda da stretching çok önemli. İlerde hobi olarak boks veyahut kick boks yapma düşüncem var ve bu yüzden kas yapalım derken kalas gibi olmayalım. :)
    Stretching hakkında güzel hareketler gösteren bir kaynak var mı bildiğiniz?

2. Dediğim gibi ufak ufak kas çalışmasına(daha doğrusu sadece altyapı) başlama niyetim var. Sabahları yürüyüşe çıkacağım. Koşu alanı olmadığı için koşamıyorum, fakat ileride bunu da halledebilirim. Şimdilik yürüyüş yapma niyetim var sırf sağlık için. Ayrıca evde de karın kaslarının gelişimi için egzersizlere ihtiyacım var. Her kas bölgesinde birçok kas olduğunu ve bunların her birinin ayrı ismi olduğunu biliyorum. Bu konuda pek bilgim yok ve genel olarak karın kaslarının şekilli görünebilecek kısmını geliştirecek egzersizlere ihtiyacım var. Çok ağır bir egzersiz de olmamalı, çünkü zorlayarak başlamak istemiyorum. Malum, herşey adım adım. :)
    Kol kaslarını vs daha sonra çalışmaya başlayacağım alet alıp. Gelişmesi en zor olan kaslar karın kasları olduğu için karın ile başlıyorum. Ha yine de kolun şekilli görünecek kısımlarında alet görevini görebilecek egzersizler biliyorsanız, uygulayabilirim. Sizden istediğim bu egzersizlerin olduğu bir kaynak veya bu egzersizlerin isimleri. :)
    Öyle bilmem ne kadar sürede şu kadar kas yapayım falan gibi bir hedefim yok. Acele yok yani. :D

Cevap verecek herkese teşekkürler! :)

Sayfayı Paylaş