Street Workout Antremanı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve derek.hale tarafından 20 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. derek.hale

derek.hale Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Merhaba arkadaşlar Hepinize iyi forumlar.

kas oranım: %60
    yağ oranım: %20

3 gün önce street workout'a başladım. Vücudun alışması için ilk 1, 2 Hafta kendimi çok fazla zorlamıyıcam. 1, 2 Hafta içinde hamlığımı attıktan sonra programı dahada ağırlaştırıcam. Şuan ki programım adaptasyon gibi bişey ve şu şekilde;

=========================================================

1. GÜN

200m Koşu (Isınma Amaçlı)

SIRT

3x5 Pull Up (Eller Omuz Genişliğinde)
    3x5 Pull Up (Eller Omuz Genişliğinden 1 Karış Geniş)
    3x5 Pull Up (Eller Dar)
    3x6 Karışık Tutuş Barfiks (Bunu Nasıl Anlatıcağımı Bulamadım)

GÖĞÜS

3x12 Dips
    3x20 Push Up (Eller Omuz Genişliğinde)
    3x20 Push Up (Eller Omuz Genişliğinden 1 Karış Geniş)
    3x20 Push Up (Eller Dar-Komando Şınavı Dedikleri Şınav)

CARDİO

4 km Koşu
    10dk Bisiklet

2. GÜN

5 Km Koşu
    Karın Antremanı

=========================================================

Not;

*Zamanla programı genişleticem tekrar sölüyorum şuan ki bu programım adaptasyon amaçlı.
    *Tekrar Sayılarını Herhafta 1 Tane Arttırmayı Düşünüyorum. Bu hafta barfikste tekrar sayılarını 3x5 tekrar yaparken haftaya 3x6 ondan sonraki hafta 3x7 felan diye arttırmayı düşünüyorum.
    *Bu sporda (STREET WORKOUT) yeniyim ve daha yolun başındayım bana verecek önerileriniz felan varsa bildirirseniz sevinirim.

Buda Beslenme Programım Buyrun; Derek Hale Yağ Yakım Günlüğü !! (STREET WORKOUT)

2. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    koşuları yapman çok iyi onlarda bir sıkıntı yok. tabii ki çeşit çeşit başlama şekilleri olabilir fakat benim şahsi tavsiyem, iyi bir altyapı oluşturmak ve vücudu alıştırıp ileride daha rahat etmek için, temel hareketlerde uzmanlaş. şimdilik öyle göğüs sırt diye bölüp kendini belirli tekrarlarla sınırlandırman gereksiz. şınav barfiks ve dips hareketlerini haftada 4-5 gün, maksimum tekrar çalış. her birini 3-5 setten başla bir sonraki hafta setleri artır öyle git. zamanla kas dayanıklılığın artacak ve sayıların da yükselecek. ayrıca bu şekilde kaslarını, tendonlarını ve eklemlerini ileri seviyedeki zor hareketlere alıştırmış olup çok iyi bir altyapı sağlarsın dostum

derek.hale bunu beğendi.
  3. derek.hale

derek.hale Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    çok mantıklı :)
    bütün haraketlerde yaptığım setleri 4 sete çıkarıyım. haraketleride nizami yaptğımı düşünüyorum ama yinede dikkat edicem.
    haftada 4 gün barfiks dips vs. calısıyorum, 3 gün karın calısıyorum.
    koşu hergün 5km banko var. şimdi bir tane ip alıp ipte atlamayı düşünüyorum ama sokaktaki insanlar koşarken bile tip tip bakıyor ip atlarsam naparım bilmiyorum :D

Sayfayı Paylaş