stewartt yağ yakım günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve stewartt tarafından 30 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. stewartt

stewartt Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Kırklareli
    Evet arkadaşlar geçen yıl yağ yakım günlüğü açmıştım ve 104kgden 70.7 ye düşmeyi başardım.Daha sonra bodye başladım ve antreman günlüğü de tuttum 3-4 ay kadar.Fakat şimdi yaz geldi ve bulk görünümden definisyona geçişe karar verdim.3-4 aylık kas gelişiminin nesini define ediceksin diyenler olabilir fakat ben yağlarımdan tamamen kurtulmak istiyorum..

*Herhangi bir diyet programım yok,ne yeyip ne yemeyeceğime ben karar veriyorum,günlük kalori alımım 1900 ü aşmamaya çalışıyorum.

Boy:171cm
    Kilo:78.8
    Kol:Sağ:37,5cm Sol:38cm
    Omuz:118cm
    Göğüs:108cm
    Bel:96cm:S
    Vücut tipi:Endomorf

*1900 kalorilik beslenmemin çoğunu proteinler oluşturuyor.

*Haftada 3 gün 35dk cardio+body (çok tekrar az ağırlık ) yapıyorum
    *Diğer günler de hafif cardio(Bisiklet,tempolu koşu)+barfiks ve streching yapıyorum
    *Haftada 1 gün Pylometric yapmaya karar verdim

*Supplement olarak Gaspari Bcaa 'm bitmek üzere,bittiğinde Muscletech Hardcore X Stix Ignition alıcam

Eski konularıma buradan ulaşabilirsiniz(resimler mevcut):
    Yağ yakım günlüğüm:https://www.bodyforumtr.com/vbforum...langic-102kg-simdi-88kg-hedef-70kg-51493.html
    Antreman günlüğüm:https://www.bodyforumtr.com/vbforum/antrenman-gunlugu/stewartt-antreman-programi-69575.html

Bugün ne yedim?

Sabah(11:50) Pek sabah sayılmasa da :)

*3ad yumurta beyazı+1 sarısı omlet(az tereyağlı)
    *2ad zeytin
    *Soğuk sebze(domates,biber,salata)
    *1pors. beyaz sert inek peyniri
    *1bar çay

Öğleye yakın(14:00)

*1ad ortaboy muz
    *1 bardak sütlü nescafe classic

Öğle(16:00)

*1ad ortaboy haşlanmış tavuk göğsü
    *1kase yoğurtlu semizotu(çiğ)
    *Bolca pulbiber+karabiber

Akşamüstü(19:00)

*Yarım limon 500ml suya koyup içtim ve bisiklet turuna çıktım.1saat kadar bisikletle gezdim(Kardiyo amaçlı değil öyle bakına bakına gezdim :D )
    *Pull up ve chin up yaptım 2şer set

Akşam(20:30)

*Kabak çorbası
    *Etli Bezelye
    *Yoğurtlu semiz otu
    *3 kaşık buldur pilavı

Gece(01:00)
    *2bar. taze inek sütü
    *1 dilim sert inek peyniri (peynirden vazgeçemiyorum :))

Önerilerinizi,hertürlü eleştirilerinizi bekliyorum arkadaşlar.Definisyon yaptığım sürece konu güncel kalıcak ve resimler eklenecektir.

;)İyi Forumlar...

2. stewartt

stewartt Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Kırklareli
    Bugün ne yedim?

Sabah
    * 2 yumurtadan menemen
    *1porsiyon sert inek peyniri
    *3-4 yeşil zeytin

Öğlen

*1 ortaboy tavuk göğsü
    *1 bardak ayran
    *Soğuk sebze
    *1 avuç karışık kuruyemiş(omega3 agırlıklı)

Akşam

*5ad fırında köfte
    *10 ad yaprak sarma
    *1 porsiyon Yoğurt
    *2 kaşık akşamdan kalma bezelye

Antreman olarak ne yaptım?

*35dk interval cardio
    *Sırt+Bacak(Programıma başlıktaki linklerden ulaşabilirsiniz)

Supplement:BCAA(Antremandan önce 3,antremandan sonra 3)

3. stewartt

stewartt Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Kırklareli
    Bugün plyometric egzersizini yaptım ve dayak yemiş gibiyim şuan :D Diyetime sadık kalmaya çalışıyorum ve 90-10 kuralını uygulamaya çalışıyorum.Kas kaybı yaşamamak için de mümkün mertebe günlük 100-120 g protein almaya çalışıyorum.

Bugün ne yedim?

Sabah

*2yumurtalı menemen
    *Avuç içi kadar beyaz peynir
    *4-5 zeytin
    *Siyah çay
    *Soğuk sebze

Öğlen

*Ton balıklı salata(Yağı süzülmüş)
    *1 parça tavuk pirzola

Ara Öğün
    *2avuç antep fıstığı
    *4-5 adet yulaflı bisküvi(aslında acıkmamıştım ama canım çekti içimde kalmasın diye yedim)

Akşam

*Kabak yemeği
    *1parça tavuk pirzola
    *1tahta kaşık dolu makarna
    *4-5 kaşık yoğurt
    *1 dilim ekmek

Gece
    1 bardak ılık süt

4. stewartt

stewartt Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Kırklareli
    Diyetime 27Mayısta başlamıştım bugün 8 gün oldu.Aslında ölçüm yapmıycaktım haftaya yapıcaktım ama dayanamadım heyecanlı heyecanlı tartıya çıktım hemen.1 haftalık yağ yakım sonucu 1.8 kg !!!

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:26 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:21 ----------

Bugün ne yedim(Dün)?

Sabah(Fix)
    Uyanır uyanmaz 1 bardak ılık su
    *2 tam yumurta
    *1 porsiyon beyaz peynir
    *4-5 yeşil zeytin
    *Soğuk sebze

Ara Öğün

*Sütlü Kahve

Öğle

*1 ortaboy tavuk göğsü
    *1kase yoğurt

Ara Öğün

*6-8 hurma (müptelasıyım çok kaçırdım :D )

Akşam

*2 tabak bezelye(Proteinsiz olduğu için doymadım 2 tabak yedim)
    *1 tabak makarna
    *1 kase yoğurt

Gece

*1 Bardak süt

5. stewartt

stewartt Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Kırklareli
    Bugün ne yedim?

*Kahvaltı( fix)
    *Ara öğün (fix)
    Öğle

*1ad ton balığı
    *1kase makarna

Ara Öğün
    *Çikolatalı süt

Akşam

*150-200 gr fırında sebzeli kefal
    *1 kase makarna
    *Salata

Supplement olarak ne kullandım?

*3 spordan önce 3 spordan sonra bcaa

Ne çalıştım?

*35dk interval cardio+5dk soğuma
    *ENSEYE VE ÖNE BARBELL PRESS
    ÖNE-YANA DUMBELL AÇIŞ
    DUMBELL SHRUG

EZ BAR ALNA PRESS
    DUMBELL ALNA PRESS
    MAKİNADA ARKAKOL
    HALATLA PUSH DOWN
    ELMAS ŞINAV

*Setler omuz hareketlerinde 12-10-8-6
    Arkakolda 12-12-10-10

6. stewartt

stewartt Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Kırklareli
    Bugün diyetimin tamı tamına 15 günü.Az önce sabah koşusundan geldim ve tartıldım şuanki kilom 75.7.15 günde 3kg verdim.Normal diyetime devam ediyorum,supplement olarak da Muscletech Hardcore Stix x ignition kullanmaya başladım bugün 3.günüm :)

7. stewartt

stewartt Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Kırklareli
    Arkadaşlar artık haftalık olarak tutucam günlüğü.Bu sabah tartıldım 74.7 çıktım.Bu hafta pek dikkat edemedim beslenmeme ama sporumu düzenli yaptım.

8. BodyBro

BodyBro Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    K.K.T.C
    Stixten memnunmusunuz? artıları eksileri nelerdir?

9. stewartt

stewartt Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Kırklareli

Çok memnunum,almadan önce baya bi araştırma yaptım,gerek bu forum gerekse diğer yabancı forumlarda ve bu üründe karar kıldım.

Artıları
    *Güzel enerji veriyor,spor yaparken yaptığın spordan zevk alıyorsun
    *Yağ yakımını hızlandırıyor.Zaten kanıtlanmış formülü 12 haftada 22.4 lbs yağ yakımına garanti veriyor
    *Verdiği kafein sayesinde sürekli zinde hissediyorsun

eksileri

*tadi bence berbat.Ben sabah kahvaltıdan önce içemiyorum işkence geliyor tadı.günde tek stix kullanıyorum
    *Mide bulandırıyor.İlk başlarda yemek zor yiyordum 2-3 güne alıştım sanırım daha az bulanıyor ama yine de midede bir balon varmış hissi yaratıyor
    *Kalp atımını baya hızlandırıyor (Bu kimine göre artı kimine göre eksidir ben buraya yazmayı tercih ettim)

10. stewartt

stewartt Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Kırklareli
    Yarın tartılma günü :)

Bugünkü egzersiz programım

Bugün sadece abs ve interval cardio yapacağım

Abs Programıma gelecek olursak;
    *Bicycle Crunches
    *Plank
    *Reverse Crunch
    *Bi tane de oblikler için hareketim var

Karın egzersizlerini hiç sevmiyorum ya hemen sıkılıyorum :S Ama yapmak zorundayım.Göğüs,omuz,önkol zorlarım zorlayabildiğim kadar ama karında zorlama yapamıyorum tıkanıp kalıyorum :D Bu arada yarın fotolarımı da koyucam ,değerli yorumlarınızı bekliyorum.

11. stewartt

stewartt Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Kırklareli
    25-05-2013 - 24-06-2013 1 aylık yağ yakım sonucu

Kg 78.8 den 74.0 a =>4.8kg
    Bel:96 cm den 93cm

*Diğer bölgelerimi ölçmedim fakat kas kaybı yaşamadığım ortada hatta kollar falan daha da belirginleşti
    *Günlük protein alımım hemen hemen 120-150gr ı buluyor
    *Hydroxycut kullandım son 15 gün
    *Foto çekiyorum bugün upload edicem,vucudum hala yağlı ve sarkık ama fighting!!!

12. stewartt

stewartt Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Kırklareli
    Arkadaşlar vücut fotolarımı paylaşıyorum,hertürlü görüşünüze ve eleştirinize açığım.Öncelikle bir iki noktayı netleştireyim
    *Geçen yıl mart gibi yağ yakımına başladım boyum 171cm kilom 104 civarıydı
    *3 ay gibi bir sürede 24 kg verdim ve geçen yıl ağustosta 70.7kg iken yağ yakımını bırakıp evde dumbell larla düzensiz olarak sitede verilen programı çalıştım
    *Bu yıl 4 ay bodye gittim ve 81kg a çıktım.
    *Vücut tipim endomorf olduğu için kas kütlesinin yanında bel bölgemde yağlanma oldu
    *1 aydır diyete ve yağ yakımına yönelik beslenip cardio+evde dumbellarla body yapıyorum düzenli olarak.
    *Göğüs bölgemde ve göbek bölgemde aşırı yağlanma mevcut ve vücudum sarkık bunların farkındayım,sizden beklediğim değerli yorumlarınızla daha kısa sürede nasıl etkili vücut yapabileceğim,buyrun fotoğraflarım:

[​IMG][​IMG][/IMG][/IMG][/IMG]

Son düzenleme: 27 Haziran 2013
  13. stewartt

stewartt Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Kırklareli
    Arkadaşlar vücut fotolarımı paylaşıyorum,hertürlü görüşünüze ve eleştirinize açığım.Öncelikle bir iki noktayı netleştireyim
    *Geçen yıl mart gibi yağ yakımına başladım boyum 171cm kilom 104 civarıydı
    *3 ay gibi bir sürede 24 kg verdim ve geçen yıl ağustosta 70.7kg iken yağ yakımını bırakıp evde dumbell larla düzensiz olarak sitede verilen programı çalıştım
    *Bu yıl 4 ay bodye gittim ve 81kg a çıktım.
    *Vücut tipim endomorf olduğu için kas kütlesinin yanında bel bölgemde yağlanma oldu
    *1 aydır diyete ve yağ yakımına yönelik beslenip cardio+evde dumbellarla body yapıyorum düzenli olarak.
    *Göğüs bölgemde ve göbek bölgemde aşırı yağlanma mevcut ve vücudum sarkık bunların farkındayım,sizden beklediğim değerli yorumlarınızla daha kısa sürede nasıl etkili vücut yapabileceğim,buyrun fotoğraflarım:

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

14. BodyBro

BodyBro Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    K.K.T.C
    Öncelikle tekrardan selamlar;
    Bende 110 kilodan 75 kiloya düştüm.İlk 2 ay düzenli her akşam 1 saat yürüyüşle bu işe başladım bunun sonrasında 5 aylık bir salon geçmişim var ve şuan 75 kiloyum bu sarkmalar veya bende olan çatlaklar insanın moralini bozsada azimle bıkmadan ve en önemlisi inanarak yoluna devam et kardeşim.Kimse annesinin karnından kaslı veya yağlı doğmaz,biz bu vücudu nasıl bu kadar yağlandırmışsak nasıl sarkmasına neden olmuşsak elbet bunun geri dönüşü vardır.Ben kendimden örnek vermek gerekirse toplam 7 ay boyunca asla bir gün bile pişmanlık duygusu yaşamadım aksine etrafımdakilerin(özellikle kızların:lol:) bana karşı verdikleri tepki beni hep motive etti,bence yaklaşık 1-1.5 sene daha ara vermeden azimle devam edersek hayalimizdeki vücuda sahip olabiliriz sana sabır ve bol bol azim diliyorum.bench_O

15. stewartt

stewartt Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Kırklareli
    Aynen dediğin gibi kardeşim biz 1-0 yenik başladık bu işe.Ama yılmak yok yola devam..!!Bunun 4 ayı body de geçti şimdi ise yağ yakımı yapıyorum bu vücut elbet toparlanıcak bir gün ve deri altından kaslar belirmeye başlıycak.İhtiyacımız olan tek şey zaman.Eylüle kadar yakabildiğim kadar yakıcam yağlarımı hatta ramazanda p90x e başlıycam p90x bitsin (3 ay sürüyor) bulk a giricem 1-1buçuk sene iplemiycem kilo almışsın diyenleri sonra bi giricem definisyona olay biticek işte orda .Sen de görüşlerini paylaşırmısın,sen neler yapıyorsun toparlamak için?

16. badem1453

badem1453 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    dr nazım durak diye doktorun yazısını okumustum orda dıyorkı vudunuzun sarkmamasını ıstıyorsanız body ve eletlı jımnastıkler yapmayın derının altındakı yagları erıyormus onun yerıne koşu ve yürüyüş yapın dıyordu
    bence bana kalırrsa sende yağlanma var kıloların devam edıyor gıbı geldı bana fotolardan kosu ve yuruyus yap eger sarkma devam ederse bı uzmana danısıp p90x tarzı cok agır olmayan spor yapılabılır ama mutlaka uzmana danısın agır kaldırma gıbı sporlar derının altındakı yagları yakıyor forumda var mesel 130 da 90a dusen bırısı var 40kg vermıs senden daha fazla yaplarını tamamını yakmıs onda sarkma gorunmuyor sende tamamen yaglarından kurtulman lazımkı ozaman anlarsın sarkmayı dedıgım gıbı mutla uzman bırınden yardım almalısın

ayda kac kılo verdınız ve bu kadar kıloyu toplam ne kadar zamanda verdınız proteın alımı yaptınızmı karbonhıdratı tamamen kestınızmı? ıkısını ?

stewartt bunu beğendi.
  17. hasan313131

hasan313131 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    basa başı bir iş
    Kardeş bir an resimlere baktığımda bu vücut benim vücudum dedim senin gibi bende 35 ten fazla kilo verdim üye fotolarında konu açtım yorumunuda gördüm konumda tavsiyede bulunmuşsun bizim daha doğrusu benim şu an ihtiyacım bir 10 kilo vermek ve vücudumu sıkılaştırmak için bol bol egzersiz yapmak heralde....weightlifter

stewartt bunu beğendi.
  18. stewartt

stewartt Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Kırklareli
    badem 1453 bi sıkıntı var o yüzden mesajını alıntılayamadım.
    Ben bu konuda tam tersini düşünüyorum.Çünkü ben 3 ay kadar sürede 24 kg verdim ve bunu maalesef sağlıksız koşullarda yaptım.Vücudumu aç bıraktım ne kadar aç kalırsam o kadar çok kilo kaybederim dedim.Bodye yazıldım fakat sadece bisiklet sürdüm 1 saat boyunca 7.5-8 hızında.Ve biraz da kalori alımını azaltınca patır patır gitti kilolar.Ama tabi kilolarla beraber kaslarım da yandı maalesef.İşte body burada devreye giriyor.Body nın amacı kas yapımı ve vücut ne kadar kaslı olursa o kadar çok yağ yakıyor.Bu yüzden body nın sarkma yapacağını sanmıyorum aksine bence deri altı sarkıklarını toparlıyor.Örneğin kollarım kilo verdikten sonra acayip sarkıktı,bodye başladım başlayalı sımsıkı duruyorlar.Onun dışında şu an zaten gördüğün üzere hala yağlarım var ve halihazırda yağ yakımı yapıyorum.Şuan 74kg yım ve 10kg kadar kilo kaybetmek ve çoğunun da yağdan olması için çabalıyorum.
    Şu anki diyetime gelirsek protein ağırlıklı bir diyet fakat halsiz kaldığımda karbonhidrat alımımı arttırıyorum.Neyi yiyeceğimi neyi yemeyeceğimi vücuduma göre karar veriyorum.Onun dışında sıkı kardiyo antremanlarından hemen sonra çikolatalı sütümü içiyorum 1/4 protein/karbonhidrat oranına sahip.Günlük 1800 kalorilik enaz besleniyorum.Haftanın 3 günü body yapıyorum evde ağırlıklarla.Eylülde salona yazılıcam yazın salon çekilmiyor salonumuzda klima yok.Böyle işte kardeş çabalıyoruz:)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:32 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:29 ----------

hasan313131 kardeşim kesinlikle ihtiyacımız bu.Tüm yağları yakana kadar mücadeleye devam! İhtiyacımız olan tek şey düzenli spor ve zaman.

hasan313131 bunu beğendi.
  19. BodyBro

BodyBro Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    K.K.T.C
    Ben ilk 3 ayımda bilgisizce olsada bulk yaptım sayılır şimdi definasyondayım haftanın 5 günü cardio + ağırlık çalışıyorum yaz sonuna kadar böyle devam sonrası için planlarım var fakat vücudun gidişatına bağlı :)

stewartt bunu beğendi.
  20. stewartt

stewartt Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Kırklareli
    Valla kardeşim ben de öyle yapıyordum da ayak bileğim ağrımaya başladı ben de o yüzden 1 gün cardio bir gün body şeklinde değiştirdim programımı.ramazanda zaten cardio yapamycam p90x i uygulycam p90x de bitince salona yazılıp bulk olucam hazirana kadar iplemiycem kimseyi hacime devam:D

Sayfayı Paylaş