Steroidsiz yarışmaya girmek hayalmi?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve chosen one tarafından 19 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. chosen one

chosen one Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben 88 doğumlu 2 yıldır hiç ara vermeden ara vererekte 5 yıldır yapan biriyim. Merak ettiğim bir sey var steroid kullanmadan yarışmaya girmek ve kazanmak hayalmi? böyle bir klasman yokmu? ben yarışmalara hazırlanmak istiyorum ama hormon kullanmak istemiyorum. sizce boşamı kürek çekiyorum? yani yarışma filan hayalmi? gençlerde filan nebiliyim bölgesel bir yarışmada filan yarışamazmıyım? Eğer hayal değilse bunun için profesyonel desteği nereden alabilirim? kim veya neresi beni yarışmaya girecek seviyeye getirebilir? konu dışı bölümüne açtım bu konuyu çünkü nereye aççağımı bilemedim=) arkadaslar yardımcı olursanız sevinirim. en azından beni o seviyelere çıkaracak yardım ve desteğe ihtiyacım var. şimdiden çok teşekkür ederim. İyi günler...

ozanbektas bunu beğendi.
  2. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    fitness yarışmasına katılıp kazanmak mümkün steroid olmadan şu anda. klasik body dalında da bir şeyler yapılabilir ama garantisi yok, sonuçta steroid kullanılıp vücuttan kalıntıları atılabilen bir şey, adam ilacı uygun zamanda kullanıp sonra da yarışmaya kağıt üstünde ilaçsız olan, ama gerçekte ilaçlı olan bir vücutla katılabilir.
    tabii ki doğal yollarla yapmanın ihtimali var ama, gerçek şu ki doğal yollarla ne olursa olsun belli bir seviyeye gelip tıkanırsın ve bu seviyenin ne kadar yukarda olduğu genetiğine bağlıdır. eğer inanılmaz iyi bir genetik yapın yoksa da, steroidli bir bodycinin seviyesine gelmek çok zordur, doğal yollarla.

naçizane araştırmalarımdan edindiğim fikirler böyle. tabii ki hocalarımız bu konuya daha profesyonelce yaklaşabileceklerdir.

3. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Karabash'a kesinlikle katılıyorum.
    Doğal yarışmalar Amerika'da bile hikaye, insanlar en ciddi şekilde denetlenen Olimpiyatlara, Dünya Atletizm şampiyonalarına bile doping yaparak girebiliyor, ve aldıkları madalyalar yanlarına kar kalıyor.
    Yani bu işte ilaç çok büyük bir avantaj, ilaç kullanan vasat genetikli birisi, doğal ama çok yetenekli birisini geçebilir.
    Ancak bence bu sporda, kilit nokta genetiktir.
    Forumumuzda Blitz arkadaşımız vardı, hiçbir şekilde ilaç kullanmadan çok kalın bir sırt ve muhteşem bicepleri, önkolları vardı.
    Bu işte genetiktir, birde üzerine ilaç kullansa, zorlanmadan 50 santim, paramparça define kolu 1.5 senelik vücut geliştirme ile yapardı.
    İşte bence, müsabık olmak için bu gerekli, ilaçsızda, insanlar sana, "abi sen ne olmuşsun?!" o kollar ne öyle, o nasıl sırt, o nasıl bacak diyorsa, ilaç almana değecek bir yeteneksin demektir.
    Ancak ortada çok parlak bir tablo yoksa, ilaç alayım, şu işte şansımı deneyim demek bence büyük bir hata.
    Sonu hezimet olur, sen onca ilacı alırsın, hiç ilaçsız bir adamın senden ağır bastığını, senden iyi önkolları olduğunu görürsün, yıkılırsın.
    Şu da var, Türkiye'de vasat ve kötü genetikli bazı adamlar, şampiyon oldular, ya da ilk 3'e girdiler, nasıl oldu bu?
    2-3 kişinin yarıştığı sikletler oldu, orada hasbelkader girip, yalandan bir kupa aldılar.
    Ancak öyle küçük hedefler için yarışmanın bence anlamı yok.
    O şekilde alınan kupanın on paralık değeri ve insana getirisi yoktur.
    O yüzden, kas yapını, kemik yapını, metabolizmanı güzelce analiz et, bilenlere danış.
    Sende ışık görüyorlarsa, ve vakti geldiyse ilaçlar denenebilir.
    Ancak ışık yoksa, ya da vücut yetenekli olduğu halde belli bir aşamaya gelmediyse, beklemekte ya da hiç bulaşmamakta fayda var.

Malebolgia ve KaRaBaSH bunu beğendi.
  4. platoon

platoon Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Herkesin ilaç kullanarak gittigi bir yere sen ilaç kullanmadan gidersen sence ne olur?..Ne kadar genetik yapın iyi olsada maça 5-0 yenik başlarsın :)

İlaçların verdiği kurulugu dogal yollarla yakalamak mumkun degıl.Ben yaparım ve yaptım dıyen varsa sadece guler gecerım.O agır yarısma dıyetlerıne ilaçsız bir vücut ne kadar dayanabılır? vucut sertlıgı ilaçtan başka nasıl koruyabılır?

5. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Platoon ilaçsız vasat bir yarışmada derece alabilecek insanlar var, hele Türkiye'de bu mümkün.
    Genetik olayına inanın akıl ermez, yani ben gene Blitz'den örnek vereceğim, en en formda zamanımda bile benim alt bacaklarım dışında ve bir miktar sırtım dışımda liflif olmadı hiçbir kasım.
    Ancak Blitz spor bıraktığı şu dönemlerde bile biceplerindeki lifleri kolunu sıktığı zaman nasıl hareket ettiklerini seçecek şekilde görebiliyorsunuz.
    İnanılmaz ince bir derisi ve kuru bir kas yapısı var.
    Ha, ilacın dibine vurmuş bir adam, su atıcılar, özel definisyon sterodileriyle takviyeli bir çalışma ile, Blitz kadar yetenekli olmayan birisi ondan daha kuru olarak sahneye çıkar belkide, ama sadece yetenek ve sıkı çalışma ile, çok yenetekli insanlar bizim için hayal olan şeyleri yapabilirler.
    Haa, Mr. Olympia olamaz ilaçsız hiç kimse, buna bir sözüm yok, ama orta derece bir müsabık olabilir.
    Zaten o duruma gelince, zorla onu ilaca başlatırlar, ama dediğim gibi ilaç için bence en başta bir yetenek, ilerisi için bir umut olması lazım.
    İlaç yeteneksiz bir adamı iyi yapabilir, ama yetenekli bir adamı şampiyon yapar, yarışan herkeste şampiyon olmak, derece yapmak için yarıştığına göre, sadece iyi olmak daha hoş görünmek için ilaç kullanmanın anlamı yok...

6. chosen one

chosen one Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar yorumlarınızı ve paylaştığınız bilgiler için çok teşekkür ederim. Karasan ben ilaca başlamadan yapabilirmiyim demek istemiştim yanlış aktardım galiba? yani çok iyi bir gene sahip bile olsam hiçbirseye sahip olmasam bile ilacı düşünmüyorum. Bu prensiple bişiler yapabilirmiyim demek istemiştim. Bir bilene danış incelet demişsin? bunu kime nasıl yaptırtırım? bununla kim ilgilenir? istanbulu çok bilmiyorum ama istanbulda okuyorum. burda bununla ilgilenen veya en azından adam olurmu diye bakabilecek yer varmıdır? Yani benim düşünceme göre(bilmiyorum katılırmısınız) bu sporda hedef çok seyi değiştiriyor. Hedefim müsabık olmak olursa 1. olmasam bile o seviyelere gelebilceğimi düşünüyorum. Ondan çalışmalarımı daha sistemli hale getirmek istiyorum. (buarada yanlış anlaşılmasın 1. olmasam bile derken yenilgiyi baştan kabul ediyorum anlamında sölemedim yani sizlerinde belirttiği gibi ilaçlı insanların özel ayarlamalarla önüme geçebilceğini göz önünde bulundurdum)

7. chosen one

chosen one Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    bu konu hakkında yardım edebilcek birisi yok galiba? yani kimin yardımcı olabilceğini bilendemi yok=)

8. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Nerede idman yapıyorsun? Eğer bir salonda çalışıyorsan, fiziğine nasıl yorumlar alıyorsun. Yazın üstünü çıkardığın zaman insanlar ne diyor?
    Ya açıkcası, ben yetenekli insanın her türlü branşta müsabık olması taraftarıyım.
    Yeneteği olmayan adam, yetenekli ama az çalışan biri tarafından kolayca geçilir, özellikle vücut geliştirme için bu çok bariz, diğer sporlarda çalışma çok etkili olabilir, ama bu sporda yetenek belli bir seviyeden sonrası için çok belirleyici, en başta resimlerini koymakla başla.
    Utanırsan, yüzünü saklayarak koy. bu sitede iyi gözlem becerisi olan arkadaşlar var (buna bende dahilim :D sana elimizden geldiğince yardımcı oluruz.
    Bence en pratiği resim koyman ilk adım olarak.

9. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    girmek degil ama kazanmak bence hayal

10. chosen one

chosen one Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    okulumun spor salonunda çalışıyorum. evime döndüğüm zamanlardada spor salonunda devam ediyorum( bu zaten ayda 1 hafta oluyor) programımı eskiden okulda benden daha iyi bir arkadaştan alıyordum ama en son programımı Cüneyt Turna diye bir vücutcu ve antrenörden aldım. 2 ayı doldurdum bu programda ama devam etmemi söledi. Sonuçta bu sadece çok üzerinde düşünülmemiş ölçüler alınmadan hazırlanmış bir program.

diğer sorulara gelecek olursam fiziğim fena değil aslında. bazı eksiklerim var tabiki tabi bunun yanında bazı artılarımda var. Genelde görenler beğeniyorlar vücudumu. Ama ben okadar çok beğenmiyorum. eksiklerim hep gözüme batıyor. Artılarımdan başlarsam kalın bacak yapım var. Şuan hacim amaçlı çalıştığım ve yağlandığım için öyle lifli değil. Kollarım kalın (gecen sene daha kalındı ancak yaza girerken definasyon nedeniyle biraz kaybettim) kollarımın kalın olmasına rağmen bicepsler okadar büyük değil ağırlığı tricepsler oluşturuyor. Omuzlarım iyi diyebilirim en büyük tepkiyi omuz ve kollarım alır genelde. En büyük eksikliğim göğüs. Ne yapsam istediğim kıvama getiremiyorum. Hızlı kilo alıp verebilen bir yapım var. İstediğimde kilo alıp istediğimde sıkı diyetle kilo verebiliyorum. En son aldığım ölçüler şöyleydi. (ancak bunları ben kendim aldığım için sağlıklı olmaya bilir. boy 1.79 kol 42.5 omuz 125.5 göğüs 112.5 bel 77 kalf 41 bacak 57. bu ölçüleri alırkenki kilom 77.5 tu ama suan 80-81 civarları. Ölçülerde azıcık değişmiştir. Mezurem olmadığı için yakın zamanda ölçü alamadım. Yaklaşık 2 ay oldu bu ölçüleri alalı.

Yetenek için dediklerine katılıyorum. ama tabi ben kendimin yetenekli olup olmadığıma karar veremem ondan pro. birilerinden yardım bekledim. ki yardımcı olmaya çalıştığınız içinde ayrıca teşekkür ederim.

foto koyma mevzusuna gelince o işi enkısa zamanda halletcem. çok fazla çekilmediğim için nasıl çektirmem lazım ışık nasıl olmalı nerden gelmeli nasıl poz vermeli falan filan hiç ayarlayamıyom haliyle pek güzel olmuyor fotolar. utanıcak birşey yok daha önce bir iki fotomu koymuştum zatende tabi onlar birazcık eskide kaldı. yinede yardımcı olması açısından linkini vereyim https://www.bodyforumtr.com/vbforum/antreman_program_ma_yorum_yaparm-t10698.html
    en kısa zamanda foto işini çözmeye çalışcam.

11. chosen one

chosen one Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    zaten o mantıkla başlarsak girmek bile hayal...

12. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Selam söyleseydin bizden :)

13. chosen one

chosen one Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    birara oda yazıyordu galiba burda bir iki yazısına denk gelmiştim burdaki. galiba yazmıyor artık veya ben denk gelmiyorum.

14. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Evet yazardı eskiden, hatta mesai arkadaşıydık bir ara ;)

15. chosen one

chosen one Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    evimin çok yakınında dükkanı var bizde orda tanıştık muhabbet filan kurduk. şuan Mehmet Kasabı çalıştırıyor. İzmirde olsam benide çalıştırsa iyi olurdu ama kader=)

16. sazdam

sazdam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ölçü problemi

arkadaşlar;hepinize saygılar.ben 1 senesi salonda,daha öncesi de evde olmak üzere epey bir zamandır body yapıyorum.beslenme,doğru egzersiz ve takviyelere(protein,glutamin,amino vs.)benim kadar dikkat edip bu işi yapan az kişi vardır.düzenli uyurum.yine de bu sürede aldığım ölçü 3-4 cm yi geçmez.doktora gidip hormon testleri de yaptırdım.normal çıktı.çaresizim.primobolan ve sustanon kullanmayı düşünüyorum.en azından 8-10 hafta kullanıp ve bu sürede yine iyi beslenip çalışarak atağa geçip sonra bıraksam aldığım kas kütleleri kalıcı olur mu?ne yapmalıyım?yardımcı olursanız sevinirim.

17. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Bu kadar az bir vucut gelistirme gecmisi ile yarismaya katilmak hayal aslinda steroidsiz yarismaya katilmak değil..herseyin iyi guzel ama biraz daha sabira ihtiyacin var hemen kurlere girip yine kocaman olamayacaksin ki herkes steroid'i sanirim bir kere vurduktan sonra 10-15 cm olcu alacagini zannediyor kolunda...herseyin bir zamani var yeterki sen en iyi sekilde beslen antreman yap guzel uyu yarisma ve steroidlere daha girmemen tavsiye edilir ;)

18. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    steroidsiz yarışmaya girmek, altında doğan varken ferrariyle yarışmak gibi olur. derece yapma şansın çok az.

Sayfayı Paylaş