Sternum (Göğüs Kemiği) Bölgesinde Ağrı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve casparov2 tarafından 20 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. casparov2

casparov2 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    beyler bodyde 3.ayım aralıksız devam ediyorum fakat bu 1 hafta önce canımı sıkan bişi oldu. Hacim almak istediğim iiçin ağır ve az tekrar şeklinde çalışıyordum. 1 hafta önce aşağıdaki fotoda yer alan manibrium of sternum adlı bölgede ağrı olmaya başladı.Yanlız bu ağrı göğüs çalışırken olmuyor. Mesela derin nefes alınca yada o bölgeye bastırınca veya önde avuç içlerime doğru bastırınca ağrıyor yada sağa sola doğru dönüşlerde ağrı giriyor.Kafam karışık 1 haftadır dediğim bölge ağrımasına rağmen ben gene çalıştım fakat şimdi daha da korkuyorum kötü bişiye doğru gitmesinden sizce anteramanı kesmelimiyim?
    sizlerde de böyle ağrı bazen oluyormu?
    ne yapabilirim?ağrının nedeni ne olabilir?
    yardımlarınıza göre antremanlara devam edip etmicem tam da baya body konusunda çok iyi gelişme sağlamışken herşeyi çok düzgün yaparken böyle bir olay yaşamam morlalimi çok bozdu.

2. casparov2

casparov2 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    yok mu bilgisi olan. 1 haftadır bekliyorum.

3. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Resmı goremıyorum tekrar koyarsanız yorum yapılabılır gorsellerdede goremedım ...

4. casparov2

casparov2 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    manibrium of sternum yazan yerde ağrı var 10 gündür gitmiyorum ağrı hafifledi ama bastırınca hala bi ağrı var.

Ekli Dosyalar:

5. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    göğüs hayati bir yerdir eğer uzun süre devam ederse doktora gitmeni tavsiye ederım.

6. rey619

rey619 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    canakkale
    'Mesela derin nefes alınca yada o bölgeye bastırınca veya önde avuç içlerime doğru bastırınca ağrıyor yada sağa sola doğru '

bunu dedıgın an korktum:( doktora gıt derdını anlat bu agrı kaslarla ılgılı degıldır.cunku kas ağrıları setlerı yapınca agrır, normal yasantıda agrımazlar seninki her hareket ve yasantıda agrıdıgı ıcın suphelı: birde fazla yuklenmısın agırlıga oyle soyledın bundan olsa olsa zorlanma olur ama eger agırlıga yuklenırken nefesını ıyıce tutup vermıyorsan kafesıne basınc yapıp hasar meydana getırebılırsin

7. casparov2

casparov2 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    nefes olayına dikkat ediyordum. ama zorladığımdan dolayı ödem oluştuğunu düşünüyorum 17.günüm şu an sadece dokunduğumda hafif bi ağrı var.
    dinlenicez artık.

8. lord___707

lord___707 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    dostum aynı sorunu 15 gündür bende yaşıyorum normalde 50 ile bench basıyorum. ama sorun olan gün 30 kilo ile 4. kaldırışımda sağ tarafımda göğüs kısmında bir yırtılma hissi ile birlikte büyük bir can acısı çektim . sonrasında 1 hafta göğüs yapmamak suretiyle antremanlara devam ettim ancak geçmeyince bir hafta kadardır gitmiyorum spora.

önerim şu olacak ağrı kesici olarak dolorex çok iyi geliyor (tabi bana ama sendede faydası olacağı kanaatindeyim) ve bununla birlikte miyorel tablet yani kas gevşetici kullanabilirsin. miyorel günde 8 tablet tok karnına ikişer tane üç öğünden 6 ediyor 2 de gece yatarken. dolorex i de miyorellerle birlikte 1 yada 2 şer tane alabilirsin. tabi bol su tüketmen şartıyla bilhassa ilaçları alırken. ve bir hafta gerekiyorsa geçene kadar ara vermeni tavsiye ediyorum. yoksa kronikleşirse eğer büyük sıkıntı olur.

bende 15 gündür gidemiyorum ve antremanlardan geri kaldığım için moralim de bozuk açıkçası. tabi sağlığımız herşeyden daha önemli.

bir dip not daha artril jel de ağrıyan bölgeye tatbik edebilirsin. evde masajdan biraz anlayan birisi varsa masajla birlikte uygularsan ve kas gevşetici + ağrı kesici kombinasyonuyla birlikte ve en son dinlenerek en azından ağrıyan bölgeye yüklenecek bir hareket yapmaktan kaçınarak kürü tamamlayabilirsin. geçmiş olsun ne diyeyim

9. lord___707

lord___707 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bir ekleme yapmam gerekirse ilk baktığımda resim görünmüyordu resmi gördükten sonra şunu sormam lazım orta kısımdan ziyade kaburgalara doğru kayan bir ağrı varmı _?

tabi dediğim ilaçlar gene işine yarayacaktır .

10. casparov2

casparov2 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    kaburgaya doğru bi ağrı yok. şu an 24 gündür gitmiyorum bodye.
    bendeki ağrı şöyleydi çalışınca ağrımıyor ama şekildeki yere bastırınca bi ağrı var.
    o ağrı şu an hala var.
    bende çalışmaya başlayınca daha da kötü olmasından korkuyorum ve çalışmıyorum.

jel ve hap olayına gelince ben almıştım zaten bi kaç gün kullandım sonra bıraktım.

11. lord___707

lord___707 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0

ilaçlarda devamlılık önemlidir. ayrıca 12 saatte bir vücuttaki ilaçı yenilemek gerekli hatta kas gevşeticilerde yani dediğim miyorelde ilacın kendi prospektüs ünde günde 6-8 tablet diyor yemeklerden sonra ikişer tablet ve yatarkende . ama anladığım kadarıyla senin kemik dokusunda yada kemik dokusunu saran kaslarda bir problem olabilir. işinin uzmanı bir doktora görünmende fayda var .

Sayfayı Paylaş