Sternum Bölgesinde acı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Perseus tarafından 31 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Perseus

Perseus Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba bu benim ilk yazım.Forumu uzun süredir takip ediyordum.Fakat üyelik bu zamana kısmetmiş.
    Forumda sternumla ilgili 1 konu var ondada aradığım cevabı bulamadığım için bu konuyu açtım

Benim sorunum aslında 1 aya yakın süredir devam ediyor.Doktora neden gitmedin diyeceksiniz ama inanın 1 boş günüm yok.Neyse bu hafta içinde doktorada gitmeyi planlıyorum ancak size bir sorayım dedim.

Gelelim sorunuma.Benim sternum bölgemde 1.5 aya yakın bi süredir acı var yani normalde olmuyor fakat basınç uygulayınca acıyor.Son zamanlarda hapşırdığımda da kıtlamaya başladı.Bu acı yüzünden 1 aydır spor a gidemiyorum dips çalışırken müthiş bi acı oluyor.ilk 1 hafta kas ağrısıdır dedim ihmal ettim fakat sonra şiddetlenmeye başladı ve çalışmalarıma engel oldu.bench press sırasında bi acı duymuyorum bunuda belirteyim.Dips ve butterfly da sorun oluyor.

Şimdiden teşekkürler

2. Perseus

Perseus Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    ayrıca bu geçen sürede internette biraz daha araştırma yaptım.Sporla uğraşan bi kaç kişinin daha benimle benzer şikayetler taşıdığını gördüm.Doktorların cevabı ise yapılan tetkikler sonucu göğüs kafesinde ilhitap - ödem olduğunu.Ödem giderici ilaçlar kullanması söylenmiş.

Bu kadar sürede 1 cevap gelmemesi açıkcası şaşırttı.Bu problemin bu sporla ilgisi olduğu aşikar.Hiç mi kimse benimle aynı problemi yaşamıyor şu forumda hayret!duh

3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Ağrı nasıl bir formda . yırtılma ,keskin ağrı,yanma,batma,Baskıya dayalı şiddetli ağrı eğer bu saydıklarımda biriyse göğüs hastalıkları uzmanına başvurun varsayımlarla hareket ederek zaman kaybetmeyin.

4. Perseus

Perseus Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar bugun zaman bulup doktora gittim
    Röntgen çekildi iskelette birşey yok.
    kardiyo felan oldum kalpte de herhangi bir hasar,çiğerlerimde de bi problem yok gibi gözüküyor.Doktor Ağrı kesici verip yolladı.Bana tavırları sanki hastalık hastasıymışım gibi oldu birşeyim yokta ben pimpiriklilik yapıyormuşum gibi oldu.Geriye 1şey kalıyor oda kaslarda bi problem var.Bana bir süre daha spor yapma dedi ama ben zaten programımın 1 ay gerisindeyim.Ne önerirsiniz başka doktora mı gitmeliyim yoksa kas gevşetici kremler sürsem toparlar mıyım.Doktorun dediğinden anladığım zamanla geçmesi ağrı kesiciyide bu iyileşme sürecinde acı hissetmememiçin verdiğini düşünüyorum.
    Sizce Bu süreci hızlandırcak ne yapabilirim ?

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    doktorların bu tutumunu hiç beğenmiyorum tamam kendimizi tabiki türk doktorlarına bırakacağız ve güveneceğiz fakat kimi duyduysam doktorun spor yapma ağırlık kaldırma ile noktalayan teşhisiydi bu belki doktorun hastasının yaptığı spora ilgisi ve bilgisinin olmayışından belkide bir an önce başından savması ile alakalı olabilir diye düşünüyorum.

6. Perseus

Perseus Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    Önümüzdeki hafta ortopediye gidicem bide.. bakalım nolcak
    sıcak mı tutayım soğuk tedavimi uygulayım napıcamı şaşırdım artık

Sayfayı Paylaş