Squat

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve ozge beyoglu tarafından 25 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. ozge beyoglu

ozge beyoglu Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    izmir
    Merhaba bir yıldır spor yapıyorum kilo vermek amaçlı başladım fakat sonra hobi halini aldı. bacak ve kalça bölgemde bölgesel yağlanma var. Squata başladım evde 20 dklık videolarla yapıyorum faydasını gördüğüm içinde hırslandım. daha bilinçli devam edebileceğim videolar bilen kendi yapan var mı popoyu ve bacagı squatla istediğim gibi şekillendirmem mümkün mü ?

daydreamer bunu beğendi.
  2. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
    daydreamer bunu beğendi.
  3. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Tabikide bacak antrenmanlarında en zor ve en etkili hareket squattır çoğumuz 2-3 gün ağrılarla uğraşırız bacak antrenmanlarından sonra :) kalça ve bacak için oldukça etkilidir beline kemer bağlamanı tavsiye ederim hareketi yaparken tabi biraz ağırlıkları arttırdıktan sonra ilk başlarda hareketi doğru bir şekilde yapmayla uğraş :)

muaythaigril bunu beğendi.
  4. fullcontrol

fullcontrol Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    türkiye crimea bulgaria hungaria
    mümkün ısınmadan başlama

5. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba
    Evet mümkün ama ağırlık arttırarak kaldırırsan daha fazla kas hacmini olur. Eğer katlı bir görüntüden yana sorunun yoksa ağırlık artırarak devam et. Ama güzel bir görüntü istiyorsan sadeçe sopa ve boş squat yapabilirsin.

6. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Squat ya da başka bir hareketle, belli bir bölgeden yağ yakımı mümkün değil. Spor yaptıkça vücut genel olarak yağlardan arınır ve bu tabii ki bacaklarını da etkiler.

Squat, yağ yakımı için ideal bir harekettir. Yüksek tekrar ile çalışmanı tavsiye ederim. Stiff-Legged Deadlift ile kombine edersen, kalça ve bacak şekillendirmesi açısından, kadınlar için ideal bir sonuç alabilirsin.

Olabildiğince derin ve üst gövdeni dik tuttuğun bir form oturtmanı tavsiye ederim.

7. sterek

sterek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende squat challenge'a başladım. Ağırlık kullanmadan ve her gün arttırarak yapıyorum. Ancak her gün aynı kas grubuna odaklanmayın deniliyor. Sizce ara vermeli miyim?
    Birde iç bacak da çalıştığı için iç bacak incelir mi yoksa kas oluşumu mu başlar?

8. sthammer

sthammer Guest

brhmcr'nin konusu yardımcı olabilir https://www.bodyforumtr.com/vbforum/vucut-gelistirme-egzersiz-hareketleri/squat-varyasyonlari-cesitleri-65734.html

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:42 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:17 ----------

bu mesajı görmemişim duh
    aynı kas grubunu her gün çalıştırmak doğru değil, mutlaka dinlenme günleri olmalı, kaslar çalışırken değil dinlenirken gelişir..
    inceltmek için hafif ağırlık çok tekrar ve beslenme en önemlisi, mucize bir egzersiz yok

YuBingJun bunu beğendi.
  9. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yağlanma olayını cardio ile çözersiniz ama konu squata gelince benim uyguladığım bir street workout programı var bunda 8 er setli bacak günü var ve 8 set sistemi var 5 hareket var tekrar sayısı toplam antremanda 600 tekrar yapmış oluyorsunuz ekstra son antreman bitişinde max set squat yapılıyor bu zorlayıcı oluyor.Hem bacak sıkılaşması için hemde yorucu oluşu kalori vermenizdede yardımcı olucaktır.Bakmak isterseniz '' 5 Intense Workout Routines! - Bar Brothers - YouTube '' Leg Workout diyor 3:20den başlıyor , haftada 2 gün uygulamak yeterli olucaktır.

10. coke

coke Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir
    kalça hareketi ayrıca senin için çok küçük bir ağırlıkla good morning tavsiye ederim.google yapabilirsin bu hareket için.tamamen butt odaklı güzel bir germe ve sıkılaştırma hareketidir neredeyse.alt sırtıda çalıştırır.

11. ozge beyoglu

ozge beyoglu Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    izmir
    Bir ay kadar haftada 4 gün 1 er saatten yavaş tempo koşu yaptım inceldim fakat bölgesel çalışmadan toplanmıyor vücut. Bir süre şu programı izlemeyi düşünüyorum. 3 tekrardan oluştugu için ağır biraz haftada kaç gün yapmalıyım ve sizce yeterli bir squat programı mı ? 30 Minute Booty Boot Camp - Butt and Thigh Workout - YouTube

12. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba

Basta agır gelims gibi olabilir ama yaptıkca alısacaksın. Baska bir bolde calısmayacakzan ghergun yapabilirsin.Baska bir bolde calısacaksan haftada 3-4 gun yapabilirsin. Agırlık da kullanılmadıgında evde bile yapılabilir.

SCHWARZXXL bunu beğendi.
  13. molasss

molasss Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    squat ile kalçamı büyütlür mü ya yardımcı olur musunuz

14. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706