squat ve supplement kürü hakkinda

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve serkan1984 tarafından 26 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    arkadaslar 2 sorum olacak yan1tlarsan1z çok sevinirim :9

1- bacak antremanimda 5-6 set 70-75 kg arasi squat yapa1yorum ama bir türlü istedigim sonucu alamadim forumdan okudugum kadariyla bir çok arkada_ squat yapt1ktan sonra yürüyemeyecek seviyeye geldigini sölüyor ama bende nerdeyse tik yok hareketi tam yaptima eminim ...ayaklar aras1nda 30-40 cm e yaklasik bosluk b1rak1yorum kafam tavana bakiyor ve tam çökme yapiyorum ama hiç bir etki etmiyor bu hareket bende özellikle bacagin en disindaki kas hiç gelismedi simdiye kadar nedendir acaba ?

kilo : 75 bacak : 62 bu arada

2-supplement kürünü yazin yapsak nasil olur kisin okul oldugundan dogru düzgün antreman ve beslenme yapam1yorum yazin ise full bosum kürü yaz1n uygulamakla kisin uygulamak aras1nda bir fark var m1d1r ?

2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Sadece squat yapıyorsan farklı birşey olmasını bekleyemezsin, 3 hafta squat yapmayıp yapsan eminim ertesi gün zor yürürsün, ancak düzenli olarak aynı şekilde idman yapıyorsan idmandan sonra bir şey olmaması normal.
    Yaratıcı ol,
    Örnek olarak, Squat ile Leg Extension'dan oluşan bir compound set yap.
    Bunu yaptıktan sonra, Leg Press gir.
    Eminim bacaklarına birşeyler olacaktır.
    Hack Squat yap, 15 tekrarlı 5 set 45-60 saniye dinlenerek, ayakların arasında 20-25 santim olsun, ayak uçların ileri baksın.
    İdman sonrası sürünerek bilgisayar karşısına geç ve hislerini yaz hyper_

3. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    karasan tsk ederim ...bacak programim söle

squat
    leg extension,
    lunge

antremandan sonra yüüyemiyecek seviyeye geliyorum evet ama 2-3 saat sonra hiç bisey kalmiyo yada ben squati gözümde çok büyütttüm ondanda olabilir tabi..peki bacagin dis kismi için hangi harketi önerirsin ? ve 2. sorumada cevap verebilirsen çok sevinirim

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Serkan Hack Squat hareketini öneririm, özellikle ayakların birbirine yakın olursa ve ayak uçların ileri bakarsa daha iyi olur.
    Yalnız bacaklardaki bombe olarak tabir edilebilecek, dış tarafın şişkin olması büyük oranda genetik, ancak çalışmanın faydası olur elbette.

5. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    himm anlad1m tsk ederim evde çalistigim için hack makinas1 yok makinasiz yapmak nasil olur bu hareketi ve israrla 2. soruya cevap istiyorum :) :)

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    aslında insanı yürüyemeyecek gibi yapan hareketlerin büyük kısmı iç bacak için (hamstring) yapılan hareketler..şahsen ben bacakları kırarak deadlift yaptıktan sonra bile 2 gün ceremesini çekiyorum..

7. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    yazın sıcaklardan ve su kaybından ötürü idmanlar daha kısa sürer ve kışa göre nispeten daha hafif yapılır..
    supplement kürü yapacaksan antrenman şiddetini de aynı oranda artırman yarar sağlar, ancak bunu gerçekleştirmek yazın sıcaklardan ötürü zordur..
    bunun dışında yaz aylarında metabolizme kışa oranla hızlanacağından kütle kazanmak daha güçleşir..
    ayrıca yazın plaj sezonu açıldığından fit, yağlardan büyük ölçüde arınmış ve define bir vücut çoğu sporcunun hedefidir :)

bu yukarda yazdığım genel kabullere uymuyorsan ve yaz sıcağında da sıkı idman çıkarıp, sıkı beslenebilirim diyorsan yazın supplement kürü yapmanın kışın yapmana göre büyük bir farkı olacağını sanmıyorum..

8. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    serkan sakat kalmayi mi bekliyorsun?

9. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    kürle ilgilenmem ama hareketin bir tekrarını 2sn civarında sürsün oda olmuyosa maksimallerini al ona göre yap gör yürüyomusun koşoyomusun iyi ısın ve hareketleri doğru yaptığına kesin emin ol belin ve dizlerin çok risk altında dikkatli olman tavsiyem hareketi yavaş yap protein yıkımı fazla olur ve hacime bir adım daha yaklaşırsın

10. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    öncelikle verdiginiz cevaplara tsk ederim
    @bonatschi o zaman ben 2 ay bekleyip sonbahara dogru okul baslamadan yapmal1y1m .okul baslay1nca zaten dogru düzgün beslenemiyorum o zamanda definasyona girereim biraz garip olacak ama nese :)

@saydam valla sitede okudugum kadar1yla 1 hafta falan agrilar sürüyo diyor millet ama bende 2-3 saat sonra kayboluyo tabi bünye farki olabilir ben siteden böle duyunca bende bir sorun var sandim

@hoterme maksimalleri nas1l al1yoruz maximum agirligin %80 i falan diye duymustum bir ara ama dogrumudur ?

Sayfayı Paylaş