Sporu bırakma kararım mecburluk :)

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve jan1 tarafından 11 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhaba arkadaslar üniversite hazırlıkları dersane yüzünden sporu 1 yıllık bırakma kararı aldım spor salonuna gitmeyecegim.istedigim meslek ve üniversiteye gidene kadar da başlamıyacagım sporsuz yaşam benım ıcın zor olcak ama mecburum 3 yıldır yapıyorum fitnessci oldugum için kas kaybı olmayacagını düşünüyorum belki evde deadlif yaparım foruma ve bodye elveda diyorum :) ayrıca al capone hayranıyım diyebilirim

bir sözü :

Git dediğinde gidip, Gel dediğinde gelmemi mi bekliyorsun ? Ben hayatın önünde eğilmedim ki, Senin karşında eğileyim

2. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    spor okumaya engel mi?
    veya okumak mı spora engel?

3. StaticX

StaticX Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Bende 1 hafta sonra spora elveda diyorum bende ygs lys sınavına gireceğim.dersane okul temposu o kadar yoğun ki umarım sınavımız iyi olur ve ardından tekrar bb :)

Spor lise sonda isen engel.ygs lys öyle lise geçme sınavları değil heralde.ayrıca osuracak vaktiniz olmuyor ki spor yapasınız !

4. jackal53

jackal53 Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Ikısını bır arada yapabılırsın bence .. Hafta da 3 gun spor a zaman ayırabılırsın Hem dersane test sınavlar stress olusturacaktır stressden spor ıle kurtulabılırsın ..

5. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    spor engel degil ama benim istedigim yer için engel :) benim istedigim alan için hesaplarıma göre yemek için bile vaktim kalmıyor :)

j.claude.er bunu beğendi.
  6. StaticX

StaticX Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşlar ygs lys için tv bile engel boru değil ygs lys :D bence bunu jan1 yada benim gibi çekenler bilir :) tabiki kişiye göre değişir okul 1.si ise her şeyi biliyo zaten yapsın sporu.ama bende ortalama çalışan bir öğrenciyim.rakiplerim 3 saat çalışıyorsa benim 5 saat çalışmam gerekli.onun için spor olmamalı bu sene :)

7. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    istedigim yer için o kadar çalısmalıyım kı bugun kendıme son gunum bırazdan bilgisayarı kaldıracagım ne internet nede bilgisayar nede spor yok artık :) ben 2013 gibi fitnes yarısmalarına katılmam lazım onun için 1 kere çalıscam tam calıscagım ben 17 yasındayım 19 dan sonra olumume kadar spor yapabılırım fakat hep lys sınavına giremem :)

8. eddy1212

eddy1212 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bende sınava giricem bu sene ve 2 aydır deli gibi ders çalışıyorum sana tavsiyem bırakman yerine azaltman çünkü cidden inanılmaz bi stres oluşuyor insanda çok ciddiyim dersi fazla kaçırınca rüyanda sayılar görmeye başlıyosun :D:D yani kısacası bence stres atmak için iyidir hem çok çok vaktini alcağınıda düşünmüyorum.Ama yinede karar senin tabi engel olacak diyosan yapcak bişi yok.

9. jackal53

jackal53 Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Senın ıcın en hayırlısı neyse o olsun .. sınavlarında basarılar dılerım

10. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    1 hafta 168 saat

-evde calısacagım ders + etutler kurtarmıyor işte :)

11. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    neden engel olsunkı bende 2 yıl hazırlandım ılk yılımda halkla ılıskıler ozelde tam burslu

2.yılımda ıse ıstanbul unıv felsefe kazandım

sporu brakmak ıcın bahane aramanın anlamı yok

ben yurtdısında okumak ıcın bır suru sınava hazrlandım 2 kez unıv kazandım ve 5 yıldır ogun kacırdıgımı nadır hatrlarım

sporu brakmanın bır bahnesı olamz gunde 2 saat herkes ayırabılır unıversıtey hazrlık sankı 24 saat yapılan bır seymıkı . gunde 8 saat calıssanız yıne bır suru vakıt var

asla enegl degıl sana katılıyorum :)

12. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    bu sene olmaz seneye olur beyler :)
    ölüm yok ya sonunda.

13. StaticX

StaticX Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Evet çok güzel söyledin.
    Arkadaşlar zaten şubatta karneleri aldıktan sonra devlet 40 gün izin veriyor.e geriye zaten ne kaldı bizde doktordan falan rapor alacağız yani şubattan sonra nerdeyse okul yok gibi.koskoca gün sabah 8 de dersaneye gitsek illa 1-2 saat boş vakit kalır bu sürede kafa dağıtmak için spor yapılabilir.ama bence şubata kadar çok iyi çalışmak gerekir.

Spor her zaman yapılabilir ama ygs lys'ye her zaman mı gireceğiz jan1'in dediği gibi :)

14. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara

ben sabah 8 de kalkıyorum okul var .3 te bitiyor 3 ten sonra dersaneye en az 6 da cıkıyorum onun verdigi yorgunlukla bide evde tekrar yapman sart . sana zaten vakıt kalmıyor kı kaldı diyelim onu da bodye harcayamam .bahane sözünede sınavdan sonraki sene türkliye fitness yarısmalarına katılacagım.

Danny Boy bunu beğendi.
  15. StaticX

StaticX Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Dostum kendi ağzınla söyledin halk ile ilişkiler.şu an bende girerim halkla ilişkiler,rehberlik ve felsefe veya işletme vs. vs. ancak burda hayal farkı var.ben gemi mühendisi olmak istiyorum ve puanı çok yüksek ve geleceğin mesleklerinden.genetik mühendisi olmak isteyen var.bunlar için spor yapmıcaksınız.tv yok.gezmek yok.durmadan çalışın ki kazanın şimdi burda bahane uydurmayalım lütfen ders her zaman önce gelir spor her zaman yapılır.1 sene full ders çalış dişini sık.sonra 10 sene spor yap eğlen.ve yg lys bu öyle sbs-oks değilki sınava 1 milyon kişi giriyor bu bir yarış :)

sabah 8de kalk okula git.16:10da çıkıyorum ordan git dersaneye 8de evdeyim.evde en az 3 saat çalışsam en geç 00:00da yatmam lazım ki sabah kalkayım.hafta içi hiç boş vakit yok.hafta sonu dersane 8de başlıyor 17de bitiyor.yoldu yemekti molaydı derken tekrar derse geçsem saat olsun 18:30.haftasonu en az 4 saat yapmak gerekir saat olur 22:30 ancak burda 1 saat spor yapıp 23:30da yatabilirm ondada c.tesi pazar iki gün sporun ne faydası olur bu spor yerine 1 saat daha ders koy eder 5 saat.daha karlı :) benim görüşümde şu zaten kesin yapmayın demiyorum;
    şubata kadar yapmayın.şubatta devlet 40 gün izin veriyor bu sefer okul yok evde yada dersanede çalışacaksınız günde 2 saat boş vakit kalır en az.bu sefer haftada 3 gün düzenli idman bile yapılabilir ama Eylül-Şubat arası olmamalı ders dışında bir şey.tabiki sizin seçiminiz isterseniz hiç çalışmayın ancak bu sınavın öyle kolay olmadığını ve çok çalışlamısını bilenler zaten şu an da çalışıyor. ve ygs sınavı ortak bölüm olduğu için gittikçe zorlaştırıyolar bu sene daha da zor olacak. weightlifter

simitci88 bunu beğendi.
  16. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    hedef sporu belırleyen en temel oge :) sınavdan sonra bu konuyu güncelliyecegim :)

17. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076

sen ya unıversıtenın puanlarına bkamadın yada saka yapıyorsun ben felsefeye 423 puanla gırdım eger bu puan dusukse dıcek bır sey bulmaıyorum . kucumsemısınde o yuzden solemek ıstedım

demek ıstedıgımı yanlıs anlamısın ben dıyorumkı ders enegl degıl senın sporuna haftada 3 gunde yapılır 2 gunde ama sen derslerı onune cıkan buyuk bır engel gıbı gordugun ıcın sana cok garıp gelıor ama neyse basarılar umarım ıstedıgın bolumu kazanırısn

18. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    ben bu sene hayatımın en yoğun spor temposundaydım, aynı anda ygs+lys+boks+vg+toefl+dershane+kız arkadaş hepsi bir arada yürüyor beyler, bahane üretmeyin kendinize. girdiğim yer yıldız teknik kontrol mühendisliği. ygs sıram türkiye 12 bininciliği, lys de 23 bin di. bilmem ne derece açıklayıcı olur.

dip not : bu sene içinde 9 adet te boks maçı çıkardım, hepsi ygs öncesiydi, son ikisi lys öncesi...

Son düzenleme: 11 Eylül 2011
    DeaqLe ve Danny Boy bunu beğendi.
  19. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    bende üniversite gidicektim ama bu sene vazgeçtim arkı beklicem o kalmıştı beraber gidicez sınav filan bende oldum hiç engel filan değil günde 1-1.5 saat ayıramıyacaksak vay halimize

Danny Boy bunu beğendi.
  20. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kendini güzel bir kamp dönemine alıştırıyorsun. lise son günlerimi aklıma getirttin. günde 9-10 saat çalıştığımı aynı gün içinde 3 tane full öys testi yaptığımı bilirim. çalışmak güzeldir. hedefler büyükse...

*

"beraber yapabilirsin" diyenlerin kendilerinin de bunu söylerken dikkatli olmalarında fayda var. vücut geliştirme bir virüstür ama iyi bir kariyerin yerini asla tutamaz. gördüğüm kadarıyla @jan1'in hedefleri büyük ve o hedefe ulaşmak için de sıkı bir çalışma temposuna girmesi gerekiyor. bu tip tempolar özveri ister. tam bir sene her türlü sosyal hayattan izole edilmeyi bekler. o yüzden o kariyeri herkes yapamaz zaten...dolayısıyla yapanı da el üzerinde tutmak gerekir. o bunu seçmiş ve bence çok da iyi etmiş. kariyerde 1 sene çok şey ifade eder. ama BB'ye 1 sene geç başlanırsa fazla birşey değiştirmez.

jan1 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş