spordan once sıvı karbonhıdrat alımı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve princeoff tarafından 25 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. princeoff

princeoff Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar yaklasık yemekten 2 saat sonra spor yapıyorum fakat enerjım olmuyor.sızce spordan once ıcecek olarak ne onerırsınız.sız ne ıcıyorsunuz?
    bazıları elma suyu.nar suyu,cıkolatalı sut onermıs,veya bı enerjı ıcecegımı ıcsem.saygılar

2. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    2 saat once yediğn yemekde kompleks karbonhidratı bol almaya çalış o enerji saglar sana

princeoff bunu beğendi.
  3. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    spordan 2 saat önce makarna kesin yemelisin en iyi karbonhidratlardandır birde yulafın korkunç enerji verdiğini duydum henüz denemedim ama sende al 1 kg yulaf unu sütle karıştır ye buda iş görür

princeoff bunu beğendi.
  4. princeoff

princeoff Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet makarnayı duydum karbonhıdrat acısından zengın bır gıdamıs.ama ben daha cok sıvı daha kolay tuketılıyor ve daha cabuk sındırılıp kana cabuk karısıyor.ben aksam 7 de yemek yıyorum 9 gıbı spor yapıyorum.8 gıbı de meyve yıyordum ozellıkle muz.fakat buda sısıroyordu.onun yerıne sıvı seyler daha mantıklı geldı.

5. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yulaf sütle karışmaz dibe çöker.

6. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    yulaftan değil yulaf unundan bahsetmiş. eğer lapa olmuyorsa bir iki çalkalayıp mideye indirilebilir.

yulaf unu konusunda bizi aydınlatın.

7. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    valla yulaf hiç hayatımda yemedim ama forumda bir yerlerde yulaf yemenin kolay şekli diye yazıyordu bir arkadaş yulaf ununu nescuick ile karıştırıp süte katıp yediğini yazmıştı ordan aklımda kalmış henüz yulaf unu bulamadım bulunca bu karışıma bol miktarda bal katıp deniyecem

8. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
  9. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    ben hamura dönüşür mü dönüşmez mi diye düşünüyorum. eğer dönüşürse iğrenç olur. bir de kimileri yulaf gevreklerini ezip kendileri toz haline getirirler. eğer böyle bir şeyse bahsedilen başka.

10. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    aslında tekrar düşündüm de hamura dönüşürse iğrenç olmaz. sadece kahvaltıda içemeyiz. ama atar fırına mis gibi kahvaltılık yulaflı muffin yaparız.

bu arada gözden kaçmış: yulaf ununu ya da ezmesini süte karıştırıp içmekle tabağa koyup az sütle yemek arasında aldığın gıdanın sıvı ya da katı olması bakımından bir fark yok. katı maddeleri ufalayıp sıvıyla karıştırıp granüller sıvıda yüzerken ve çözünmezken içtin diye sıvı almış olmazsın. sindirilme süreleri de pek değişmez.

11. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    şimdi antremandan geldim. pek iştahım yoktu, buzdolabında karbonhidrat ve protein içeren pratik bir şeyler ararken ton balığı, mısır karışımı yemeye karar verdim. üzerine biraz da mayonez sıktıktan sonra biraz daha komplex karbonhidrat eklememin daha uygun olacağına karar verdim çünkü yarın sabah da antremanım vardı. zaten azıcık yiyebileceğim için makarnalara, pirinçlere, bulgurlara burun kıvırdım ve gözüm bu başlığa katıldıktan sonra kafamdaki soru işaretlerini giderecek denemeler yapmak için aldığım 7 tahıllı ekmek unu karışımına takıldı. acaba, derken tonbalığı salatamın üzerine 3 çorba kaşığı atıverdim ve samimiyetimle söylüyorum, kötü olmadı. gayet yenebilir oldu. besin değerleri de yulaf gevreğine oldukça yakın. çeşitli denemeler yapmaya devam etmek niyetindeyim.

Sayfayı Paylaş