Sporda yeni degil ne yemem gerektigi konusunda yeniyim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve melih06 tarafından 15 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. melih06

melih06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese iyi gunler yasim 21 boyum 1,78. 80 kiloydaydim ve kick boxa basladim 3 aydan beri devam ediyorum ve hayatimdaki butun yemek yeme aliskanliklarini degistirirek 69 kiloya dustum ama benim yaptigim diet cok yanlis oldugunu anladim. Haftanin 3 gunu kick box ve 3 gunu fitness calisioyrum fitnessdan anlamazdim spor salonunda tanistigim kisilerle yapiyorum ama ben nasil yemek yemeliyim ne yemem lazim ne yememem lazim benle baslayanlar baya vucut anlaminda gelismisken ve ayni kilolari kaldirdigimiz halde ben eriyip gidiyorum cunki neyi nasil yemeliyim bilmiyorum. Yedigim seyler hergun ayni isterseniz yazim. Sabah 3 yumurta beyazi 2 dilim yagsiz peynir 1 dilim tosta kizarmis kahverengi ekmek ve cay. 2 saat sonra yagsiz yogurt veya 1 elma.2 saat sonra bol salata 2 saat sonra yine yagsiz yogurt veya elma 2 saat sonra hazir corba iciorm kalorisi dusuk oldugu icin bol salata bide evde ne pisdiyse en az yaglisini yiyorum ve 2 saat sonra tekrar meyve. Hayatimdan sekeri ekmegi asitli asitsiz icecekleri cikarttim guzel bi vucudum olsun die ama olmadi. Bu arada fitnesa gittigim gunlerde antreman sonra whey protein tozu icmeye basladim 25 gram ve suyla iciorm daha cabuk karissin diye yardimlarinizi simdiden bekliyorum butun bodyforumtr uyelerine tesekkur ederim boyle guzel bi forum oldugu icin

2. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhaba,
    Hem kickboks hem de Fitness yapmak vücudu baya bir zorlar. Çünkü, her iki spor birbirinden farklıdır ve vücudu iyi yorarlar.
    Bu yüzden beslenme ve dinlenmeye çok dikkat etmek gerekir.
    Beslenme konusun , forumda bulunan Beslenme Bölümüne bakmanızı öneririm.
    Kaba taslak bir beslenme programı oluşturmak içinse, https://www.bodyforumtr.com/vbforum...i-baslayanlar-icin-beslenme-teknigi-8692.html bu başlığı okumanızı tavsiye ederim.
    İyi akşamlar,,

melih06 bunu beğendi.
  3. melih06

melih06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hizli cevabiniz icin tesekkur ederim fitnesa gittigimde sadece 20 dakika kosu yapiyorum kardio calismiyorum cunki kick box gunleri vucut icin kardio dusunebilirim cunki dediginiz gibi gercekten cok yoruluyoruz ama ben nasil beslenmeliyim anlamadim ama verdiginiz yerden inceleme yapcam birde kick box tan sonrada basit seker kullanmalimiyim ve basit seker nedir? Tesekkur ederim simdiden eger baska arkadaslarimizda yardimci olabilcekse yardimlarinizi bekliyorum

4. brhmcr

brhmcr Guest

Yeni başlayanlar forumu sabit başlıklarını okuyunuz...

5. melih06

melih06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tesekkur ederim ama dedigim gibi ben 3 aydan beri iyi calisiyorum fitness olsun kick box olsun benim tek sorunum kafama gore biseyler yaptim baya zayifladim 10 kilo verdim ama kas kaybim oldu ve bu arada calisiyorum sabah 8den aksam 6 ya kadar is yerimde yemek yemem filan sorun olmuyor ve aldigim maasimi elimden olabildigi kadar vucut icin harcamaya calisiyorum ama tek eksikligim nasil beslenmeliyim 3 gun kick box yapiyorum 3 gun fitness bunlar herzaman aksam saat 8 bucukla 10 arasinda yapiyorum ilginiz icin tesekkur ederim

6. melih06

melih06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Fitnessda kesinlikle basliyanlar grubunda deilim 3 aydan beri gidiorm artik subblement de kullanmaya basladim son 1 haftadan beri whey protein tozu iciyorum sadece fitnessdan sonra ve 3 gun gidebiliyorum bu arada gittigim gunler butun vucut calisiyorum bilmiyorum ne kadar dogru haftada 2 veya 3 gun gidenler icin bi sakincasi olmadigini duymustum kick box gunlerinide kardio olarak dusunebiliriz.Ben neler yemeliyim nasil yemeliyim simdiden cok tesekkur ederim hepinizin yardimlarini bekliyorum bu arada sabah aksam bakiyorum kim yardim etmis diye :D

7. brhmcr

brhmcr Guest

Sen ne kadar yani baslayan degilim desende ne yazik ki bilgi eksikligin cok gel sen yeni baslayan formu sabir basliklarini oku, cok ama cok sey ogreneceksin. Kimse sana bu isin ipucunu vermeyecek cunku oyle birsey yok :)

8. melih06

melih06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tesekkur ederim bilgilendirmeniz icin tamam su an hemen gecip okuyorum umarim nasil yemem konusundada bilgilere ulasirim yardimlariniz icin tesekkur ederim baska yorum yazacak arkadaslara da simdiden tesekkurler sizde olmasaniz bizim halimiz harap olcak:D

Sayfayı Paylaş