Spora yeni başladım kullanmak istediğim ürünler var ve izlmemem gereken yol nedir?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Hukumdar tarafından 16 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Hukumdar

Hukumdar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,
    Spora yaklaşık 2 hafta önce başladım, boyum 1.90 kilom 85 kıyafet varken sorun yok ama gel gelelim üstümüzde birşey yokken ki görünümümüz felaket derecede berbatlaştı. Spordan sonra 1 kg zayıflama var ama aynı zamanda kaslarımda da öncesine nazaran tatminkar bir gelişme de.
    Göbek var ve yanlarda yağlanma. Az önceki satırda "berbatlaştı" kelimesini kullandım çünkü öncesine nazaran kötü durduğu için çokta sorunlu durmuyor :p
    Sizlere sormak istediğim birkaç sorum şunlar;
    Ben kilo vermek, ve göbek bölgesinde ki yağlardan kurtulmak istiyorum ilk etapta, daha sonra vücut şeklini yerine oturtmak. Aslında sporu uzun bir süre bırakacağımı da düşünmüyorum kafaya koydum gerçekten. Öncesinde vücudumu görüntü itibarı ile toparlamam gerek ve yaza güzel bir girişle devam etmek istiyorum. Spor salonuna gidiyorum imkanım yüksek fakat hocamın tavsiyesi beni pek fazla tatmin etmiyor açıkcası. Sizlerinde tavsiyelerini almak istiyorum.
    Diğer bir olay ise bu başlangıçta kullanmak istediğim birkaç performans arttırıcı, yağ yakıcı ve amino asit var. isimleri;

-Universal Nutrition Animal Cuts
    -Gaspari Amino Max 8000
    -N.O.-XPLODE

Bunları kullanmayı düşünüyorum, fakat neylerle beraber kullanmam gerekir, yardımcı hangi ürünleri almam gerekir, başlama sürem yeterli mi bunlar için hiçbir bilgim yok.

Forumda araştırma yapmamı tavsiye edeceksiniz biliyorum. Fakat spora yeni başlayanlar için verdiğiniz makaleler içerdiği yabancı terimlerden dolayı pekte anlaşılmıyor.

Sade bir dille yardımcı olabilecek arkadaşlarım, bu başladığım yolda bana destek olursa sevinirim.
    Teşekkürler...

2. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Agirlik idmanlarin yaninda Cardio yapabilirsin. ilk etapda supp. para harcamaya gerek yok onun yerine beslenmeye daha cok önem ver

Suanki antrenman programin nasil?

Hukumdar bunu beğendi.
  3. Hukumdar

Hukumdar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Haftada minimum 4 gün, günlük 2-3 saat spor yapıyorum.

Öncelikle ısınma için bisiklet, koşu bandı, Cross Trainer ve Dikey kondisyon bisikleti

Daha sonrasında ağırlık çalışmaları yapıyorum.

(isimlerde hata olabilir yeniyim )
    Bench press - bench açış - dambıllarla( 5kg ) Yana açış ardından öne açış - Enseye çekiş - Karına çekiş - Tek dambıl iki kolla öne dambıl kaldırma.. Bunlardan sonra antrenman listemde olmayan aletlere de çalışıyorum tabi ki süreyi uzatmak amacı ile. Yapılan koşu, bisiklet vs. 10'ar dakika. Dambıl ve diğer hareketler 2 set üzerinden 10'ar kere.

En son da 3 set üzerinden 15'er kere mekik.

Yazmayı unuttum, sonrasında duş ve masaj koltuğu favorimdir :)

Son düzenleme: 16 Mart 2014
  4. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    o kadar fazla seni ileriye götürmez. Antrenman max. 40-60dk sürmeli. Antrenman programini uygula ve disina cikma. Bu sporda antrenmandan cok beslenme ve dinlenme cok önemli. Dinlenme günleri iyi ayarla

Full vücüt calisabilirsin. Burda örnek program var https://www.bodyforumtr.com/threads...emi-program-İskeleti-full-body-workout.87298/

5. Hukumdar

Hukumdar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Doğru söylüyorsunuz ama vucüdün kardiyoya gerçekten ihtiyacı var, üzerimde ki yağların erimesi gerekli. Yeni bir diyet listesi talebinde bulunacağım.

Ama şu da var, N.O.-XPLODE kullanmam benim zararıma olur mu ?

6. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Cardio günlerini ayirabilirsin 3 gün agirlik idmani 2 gün cardio. Agirlik idmanlarini kisa tut ve saglam beslen xplode gerek kalmiyacakdir

7. Hukumdar

Hukumdar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Araştırmalarım da sizin ki gibi bir sonuç gösterdi, tamamen haklısınız. Ama benim amacım olayları biraz hızlandırmak. Bana yeni başlayan programı olarak verildi bu liste, kardiyo ve agirlik idmani ard arda olarak.

Sayfayı Paylaş