Spora gitmiyorum şimdilik ama kilo almam lazım.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mt34 tarafından 9 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. mt34

mt34 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Foruma epeyce baktım foruma göz gezdir demeyin lütfen , ben body yapmadıgım için durumum biraz farklı.Yaş 21 , 1.80 boyda 60 kiloyum kilo almam için günlük kaç kalori almam gerekiyor ? besinlerin kalorisi yüksek olanı mı tüketmem gerekiyor?.Spora seneye başlayacagım bu sene aşırı yogun oldugum için , tek isteğim bana kilo alma konusunda yardım etmeniz.
    Makarna , pilav , kuruyemiş çok kalorili diye okudum , cips çikolata vs. de yemeli miyim spor yapmadan kilo alırsam sadece göbek mi olur hiç mi vücut toparlanmaz çok zayıf gözüküyorum sigarayı da bıraktım lütfen konuyu kilitlemeyin benim için çok önemli 2 gün şurda konum dursa bi zararı olmaz heralde evet forumda defalarca sorulmuştur ama ben spor yapmıyorum şu an sizler gibi o yüzden durum biraz farklı hangi gıdalarla beslenmeliyim ve örnek program var mı spor yapmayan birinin kilo alması için yardım ederseniz çok sevinirim teşekkürler.

2. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Şu kilo alma sorununu anlamıyorum belki hayatta en kolay şey kilo almaktadır dostum gerçekten bundan daha kolay birşey yok ye iç yat budur yani :D

3. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Kilo almak istiyorsanız buyrun kendi diyetinizi kendiniz yazın , günlük alacağınız kalori harcadığınız kaloriden fazla olmalı .

Peki günlük ne kadar kalori harcıyorsunuz ?;
    http://www.kaloricetveli.net/harcanan-kalori-hesaplama.html

Peki günlük harcadığınız kaloriden daha fazla kaloriyi neler yiyerek kazanabilirsiniz?
    öncelikle 6 öğün 3 ara 3 ana olmak üzere beslenmelisiniz, peki neler yiyebilirsiinz?;
    http://www.kaloricetveli.net/

Burdanda bunlara bakabilirsiniz,
    Beslenmenize yardımcı olacak püf noktalar ;

Sabah kahvaltısı protein ağırlıklı olmalı

sabah ve öğle arası meyve alabilirsiniz

Öğle yemeğinde kesinlikle karbonhidrat almalısınız ki günlük enerji ihtiyacınızı karşılıyabileseniz ve yanında bir miktar proteinide unutmayalım (iki köfte büyüklüğünde et yanında 1kase yoğurt olabilir)

1saat sonra üzüm fındk fıstk vb.. tüketebilrisiniz

İkindi ; amacımız kilo almak olduğundan yine karbonhidratlı besinler tüketmeliyiz ve yine yanında 1 kase yoğurt olabilir

Akşam yemeği ; Güzel bir yemek olmalı ; tavuk salata pilav yoğurt ve yanında 4 dilim ekmek gibi .

Tabi bu beslenme programını gram ve kalori olarak size verdiğim linklerden ayarlıyabilirsiniz. Umarım kilo alırsınız.

4. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    makarna ,pilav zararlı degil. az yağda yaparsan bişey olmaz

Sayfayı Paylaş