spora başladım :))

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve alprazolam tarafından 23 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. alprazolam

alprazolam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar methaba.. forumda yeniyim, çoğu konuya göz attım bayag bilgilendim.
    ama sanki fikirlerinize ihtiyacım var gibi.
    165 boy 90 kg.. yaş 29 durum feci..
    ve geçmişte hep spor yapan fit bi insandım, ama sporu bırakınca yaklaşık 4 senede 30 kg aldım..
    beslenme düzenim de bozuk tahmin edeceğiniz üzere..şeker ağzıma sürmem ama karbohidrat çok yiyorum.
    bugün spora başlıyorum.
    hızlı yağ yakımı için nasıl bir program önerirsiniz? beslenme yağ yakımı olana kadar sadece protein ağırlık lı molsun?
    bir de l- carnitine çiğneme tbleri var onlardan kullansam mı, çünkü biliyorum ki, sabır önemli ama, ilk zamanlarda ivme hızlı olursa motivasyonum artar.
    şimdiden teşekkürler...
    bench_O

2. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    cardio hareketlerini araştırırsan iyi olur, en iyisi onlar. ama bayağı zorlaman lazım ben yapıyorum bir hafta olacak ama bir cm incelme yok. kısa zamanda sonuç almak zor oluyor.
    spor salonuna gitmeyi düşünüyor musun?
    sabah koşusu yapabilirsen o en iyi harekettir diye düşünüyorum.

3. alprazolam

alprazolam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet işim bayagı zor. l-carnitine aldım şimdi 45 dk lık kardıyo yapmayı düşünüyorum. besenme önerileriniz nelerdir.bench_O

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:35 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:31 ----------

spor salonuna bugun yazılacağımbench_O

4. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
  5. alprazolam

alprazolam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bugünkü çalışmam:
    25 dk bisiklet
    25 dk hızlı yürüyüş
    3*15 : bacak istasyonları. isimlerini pek bilmiyorum ama 6-7 istasyon çalıştım
    4*10 mekık

akşam eve geldim ızgara et yoğurt haşlama.. nasıl gdiyor?

6. Hymenalos

Hymenalos Yeni Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    0
    ben derimki bol bol salata ye başka yemek yeme kırmızı et tavuk eti hepsi kilo yapar birde yağ yakıcı al 2 ayda 15-20 kilo verirsin

7. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    yigit35 in bahsettikleri afedersiniz ama ne yazık ki çok saçma ve yanlış. Et tüketimi aşırıya kaçılmadıkça kilo aldırmak yerine verdirir. Yağ yakıcı kullanımı olabilir ama 2 ayda 15-20kg:D Bunu şimdiye kadar sağlıklı başarabilen dünyada yok. Diyelim 15kg yağ = 135000 kalori/ 60gün desek = 2250 kalori günlük sadece yağ yakımı. Ortalama bir bayan vücudu günlük 2000-1500 kalori harcıyor dersek, 2 ay hiçbi şey yemeden, üstüne hergün kardiyo ile ki bir mucize olup hiçbir şekilde kas kütlesini de kaybetmesek, yağ molekülünün yanmasında açığa çıkan H bağını da hiçe saysak mümkün.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:35 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:30 ----------

İşin doğrusu kilo kaybı ile yağ kaybı eşit değildir. İdeal kalori açığı günlük ihtiyacın %20-25 i kadardır. Daha fazlası sadece vücudunuzu gereksiz strese sokar, kas kaybı, düşük tansiyon vb. durumları yaşarsınız. Bu işi matematiğe döksek, günlük 450 kalorilik fark desek en iyi durumda 50gr yağ yakımı, haftalık 350gr lık yağ yakımı demek. Yağ molekülündeki hidrojen bağlrıyla haftalık 500gr vermek en ideali. Aslında bu sistemi de yarışmaya hazırlanan vücut geliştirmeciler için yazılmış bir kitabın aracılığıyla yazıyorum.

dishiwelet, sultanmehmed, zrb20 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. Hymenalos

Hymenalos Yeni Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    0
    hocam bilginiz benden daha iyidir ama şunu söyleyim hiç bi yağ yakıcı kullanmadan 1 bucuk haftada 84 kilodan 76 kiloya düştüm sadece günde 15 dakka rampa koşu ile

9. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Abi bir daha böyle bir cümleyi ortalık yerde söyleme yahu :D

Naptın sen?:D
    Yağ yakımı konusunda en başarılı olan ketojenik beslenmelerde çoğunlukla et yenir ;)

Hymenalos ve alprazolam bunu beğendi.
  10. alprazolam

alprazolam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sabah iki yumurta lor peyniri 4 zeytin..
    beslenme düzenimi oturtmaya çalışıyorum, bugün de antrenmana gideceğim? kilom fazla olduğu için ilk seferde fazla kilo verebilirim gibi geldi.
    aslında protein ağırlıklı bir diyet yağsız bir diyet uygulamaya çalışıyorum, bir de antrenmandan önce l- carntin alıyorum..
    kilo estetik harici sağlık açısından da sıkıntı yaratmasın diye kurtulmak istiyorum..
    antrenman programım nasıl sizce?

11. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
  12. alprazolam

alprazolam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi şöyle, yağ yakımı için yağ almak da lazım biliyorum ama ilk aşamada hızlı bir kilo kaybı ile motivasyonumu yuksek tutmak ıstıyorum.dün tartıya çıktım tok karnına 96 kg geldim iyice moralim bozuldu. peki bi öngörüde bulunmak gerekrse bir ayda bu programla yaklaşık kaç kg verebilirim

13. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Bence programlardan mucize beklemeyin, biraz müneccimlik olacak ama bence ilk ay 5-8kg dan fazla eksilme beklemeyin, onunda zaten 4 kilosu sudan olur...

14. alprazolam

alprazolam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya zaten 5-8 kg gayet iyi bence.. ama sanki bugün biraz halsizlik başladı gbi.. belk bunye anıden ne oluyor tepkisi veriyor.
    öğlen yemeğim: unsuz bi sebze çorbası ,tavuk göğüs, yoğurt , haşlama sebze..
    nasıl devam ediyor?bugün de antrenman var akşam da hemen hemen aynı mönü düşünüyorum.. iki tane de meyve yedim..
    motivasyona cidden ihtiyacım var :)

15. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Beslenme gayet iyi :)
    Benim her zaman dediğim bir şey var zaten o da şu; beslenme hep bir adım öndedir!
    Doğru beslenme ile kardio yaptığınızda yağ yakımı üst düzey olur fakat yanlış bir beslenmeyle istediğiniz kardioyu yapın işiniz çok zor olur ve kalıcı çözüm alınmaz!!!

Motivasyon videoları ;)

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=9FtMRZ-Zc_Y[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=z13yy19XBLs[/YOUTUBE]

alprazolam bunu beğendi.
  16. alprazolam

alprazolam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    2 günde bile hafiflemiş hissediyorum. herhalde su atıyo vücudum..
    beslenme yetersiz değil di mi? ben pek doymuyorum ama çok doyup da kilo da vermek pek mümkün değil herhalde

17. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Şuanda vücudunuz daha insülin direncini tam kırmadığı için aç kalıyorum diye düşünüyorsunuz...

Karatay beslenmesinde mesela sindirimi uzun süren gıdalar tercih ettiğimiz için aç kalmadan yağ yakıyoruz!
    Fakat metabolizmanın kendini toparlaması için biraz zaman lazım ;)

alprazolam bunu beğendi.
  18. alprazolam

alprazolam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    2 gun antrenmana gıttım 2 gun dınlenme uygulayacağım. beslenme aynı şekilde devam edıyor, ekmek şeker tuz sıfır. karbohıdrat da mınumum da.. sabah yıne ıkı yumurta lor peynırı öğlen bugday haslama sebze haslama yoğurt et Aksam da aynı menu yogurt yerıne cacık. bır de sabah portakal suyu. şunu sormak ıstıyorum:
    mesela sabah pastırmalı yumurta yıyebılır mıyım dıyette ekmeksız?
    2 gun antrenmandan sonra kaslarımda hafıf ağrılar da oluştu.. demek kı o kaslar çalışmış değilmi

19. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Evet ekmeksiz pastırma-yumurta yenebilir ;)

Aynen, kaslarınız hamlığı atıyor, spora devam ettikçe geçecek ve daha iyi hissedeceksiniz :)

alprazolam bunu beğendi.
  20. alprazolam

alprazolam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben dıyetı bayag katı mı uyguluyorum sizce? ara ogun yok et-yumurta-tavuk- yoğurt ve bugday haslaması harıcı pek bırsey yemıyorum. süt içilebilir mi? veya benım aklıma gelmıyor ama şu da eklenebilir gibi bir öneriniz var mı?

Sayfayı Paylaş