Spora aradan sonra tekrardan başlamak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Nezeyh tarafından 10 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Nezeyh

Nezeyh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle yaşım 19 boyum 1.97 yaklaşık olarak 5 yıl basketbol oynadıktan sonra bırakmak durumunda kaldım ve sporu bırakmamak için geçen yıl bir spor salonuna yazıldım ve 11 ay civarında aralıksız spor yaptım ciddi anlamda vücudum gelişti haziran ayında sıcaklardan dolayı ve yine sıcaktlarda yeterli beslenememe yüzünden dolayı sporu bırakmak durumunda kaldım.Yaklaşık olarak 2 3 aydır şınav mekik harici hiç bir spor faaliyetim olmadı.
    Haziranda kilom 95di şuan 86
    Kol 41 di şuan 36
    Omuz 132 di şuan 125
    Gögüs 112 civarıydı şuan 106
    Sporu bırakmadan önce
    Optimum karbonhidrat
    Optimum Whey Protein tozu
    Optimum Glutamin
    Gaspari BCAA 6000 kullandım.
    Şuanda tekrardan spora başlamayı planlıyorum.Supplement olarak kafamda karbonhidrat harici yine aynı ürünleri kullanacağım tavsiye veyatta ilave edeceğim bir ürün varmıdır ve bu ürünlere spora başladıktan sonra ne kadar süre içerisinde kullanmalıyım?
    -Çok klişe bir soru olacak ama vücudumun eski halini alması ne kadar süre alır?
    Hazirandan sonra beslenme anlamında düşüşe geçmem kas yakımını hızlandırdı yalnız kullandığım karbonhidrattan dolayı vücudum yağlıydı,yağ olarak vücudum eskiye nazaran %60 civarında bir yağ yakmıştır,bunu avantaj olarak kullanabilirmiyim ?
    Vücudumun sırt kısmında supplement kullanırken sivilcenmeler başladı bu normal midir ?(Sporu bırakalı 3ay oluyor halen sivilcelenme var yalnızca sırtımda)
    Herşey bir yana canımı en çok sıkan şeylerden biri omuz ve kol kısmımda çatlaklar oluşmaya başladı bunu nasıl engelleyebilirim ?
    Cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme: 10 Eylül 2012
  2. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    kas hafızası diye birşey vardır. genellik ara verlien sürenin 3 de 1 yada 4 de 1 süresi kadar sonra vücut eski haline dönmüş olur deniyor.

yani 3 ay ara verdiysen 1 ay içerisinde toparlarsın

Nezeyh bunu beğendi.
  3. Nezeyh

Nezeyh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki supplement olarak yardımcı olabilirmisiniz kullandıklarım uygun mudur ?

4. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    bence dewam et kullandıklarına

5. Nezeyh

Nezeyh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İlk antreman gününden başlayim mi ?

6. Turkhero

Turkhero Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Amacım eleştirmek falan değil ama 11 ay gibi uzun bir süre yapmışsın bilmen gerekirdi bunları ama yeni üyesin sanırım.Sana tavsiyem forumdan çıkma bol bol araştır.Şu an bende senin durumundayım ara verdim 1 hafta önce başladım tekrardan kas hafızası konusunda arkadaş cevap vermiş zaten benimde temennin en kısa zamanda eski fiziğime kavuşmak.Antrenmanıda ben 1 hafta hamlık programı uyguladım bugün bölgesele geçtim.Biliyorum sabırsızlanıcaksın ağır girmek için ama 1 hafta hafif hafif takılmanı öneririm,sonra eski programından devam edebilirsin :)
    çatlaklar içinde ben ergenlikte uzarken sırtımda olmuştu baya bir.Doktor nemlendirici kullansaydın çok çatlamazdı demişti.Nemli vücut kolay kolay çatlamıyormuş dediğine göre dene istersen ama oluşmuş çatlaklara çözüm yok diye biliyorum.

7. Nezeyh

Nezeyh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İşin açıkçası şuan bench press harici tüm programdaki hareketleri bile unuttum yada bana öyle geliyor bilmiyorum.
    Benimde kafamda vardı düşük kiloyla bir hafta kadar idman yapmak.
    Dediğiniz gibi forumu inceleyip takip etsem iyi olacak .

8. Nezeyh

Nezeyh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki sivilcelerin sebebi supplementmidir?

9. brhmcr

brhmcr Guest

10. Nezeyh

Nezeyh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Sayfayı Paylaş