spora ara vermek

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve hakonek tarafından 23 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. hakonek

hakonek Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    bugunlerde cok kotu hissediyorum kendimi.gercekten elimde olmayan nedenlerden dolayı 3 aya yakın bir zamandır spor yapamıyorum.yaklasık 1 ay oncesine kadar ciddi bir hacim kaybı gozlemlememiştim kendimde ama 1 aydır ozellikle omuzlarımda ve gogus bolgemde buyuk kayıp var ve buna paralel olarak gobek yaptım bayagı yani anlayacagınız gorunumum iyice degisti.bugun gittigim bir magazadada calısan senin omuzlar medium gobek large gibi bir espri yapınca sinirim attı iyice moralim bozuldu kimseyle konusmadım gun boyu.1 hafta icerisinde salona geri donecegim ama eski halime ne zaman donerim bilmiyorum ve ne yapmam gerektigi hakkında sizinde fikirlerinizi almak,sizlerle paylasmak istedim.emek verdiginiz seylerin elinizden kısa bir surede gittigini gormek cok kotu birseymiş bunu anladım...

2. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    3 ay da kas kaybi yasanmasi cok zor bir olay. Dedigine gore omuzlarda ve gogusde su toplanmasi olabilir. Ya da her seyi unut fit degil hissediyosundur. Beslenme aliskanliginda bir degisiklik oldu mu? Spor yaparken aldigin kalori miktarini eger sporu biraktiktan sonra da devam edersen gobek bolgende yaglanmaya yol acabilirsin. Olculerini su anda yazarsan daha iyi bir yorum yapabilirim. Salona geri doneceksen kendine bir hedef belirlemende fayda var. Oncelikle kardio ile baslayip fit hale gelmeye calis. Ilk 21 gun her gun gitmeye calis. Daha sonra hafta da 3-4 gun e dusur ve agirliklara basla. Optimum agiliklar (Max in %60 i) ile setlerde tukenmeye kadar yap yani kaldiramayacak hale gelene kadar. Bunu icin 20 tekrar gerekebilir. Aralarda buyuk kaslarda 90 sn. Kucuklerde 60 sn setler arasi mola ver. Spor salonu hocasinin verdigi antreman listesine uymaya calis. Hergun 2 bolge ve 3 er set seklinde calismaya basla. Haftada bir agirligi arttirmaya calis. Metabolizmani 6 ogun yiyerek hizlandirmaya calis. Yagdan ve tuzdan uzak dur. Karbo alimini sinirla. Kilona gore bazal kalori ihtiyacini hesaplayip enerjisiz kalmamaya calis cunku vucut dengen bozulabilir ve yorgunluk hissedebilirsin. Bunlara dikkat edersen 6 hafta da fit duruma gelirsin. Ondan sonra da kardio yu azaltip agirlik calismalarina hiz verirsin. Bu arada beslenme ve uyku onemli. Vucudu mevcut durumundan alip spor ile bir strese sokacaksin bununla ilgili hormonal degisimler olabilir. Eger isinde stresli ve yogun isen beslenme ve uykuna cok dikkat etmen lazim. Yoksa gelismen ve ilerlemen yavas olur.

Rkn, powerdream ve hakonek bunu beğendi.
  3. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    3 ayda kas kaybı yaşaman cok normal..salona diyelim ki gidemedin.evde formunu bir nebze koruyacak kadar spor yapabilirdin.sen vg yi bırakma..vg de seni bırakmasın.bunu birçoğumuz yasamıstır gecmişte.bende yaşadım.yaptım bıraktım .insnaın psikolojisi bozuluo.çok normal.en iisi bu ders olsun sana,spora başla salonda veya evde ömür boyu yap.

hsnkose ve hakonek bunu beğendi.
  4. hakonek

hakonek Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    beslenme alıskanlıgımda ister istemez degisim oldu.sonucta bu iş bir disiplin işi ve spor yapmayınca o disiplinide kaybediyorsun.spor yaparken 6 ogun duzenli yemek yerken simdi 3-4 ogun duzensiz yemeye basladım.protein alımına dikkat etmeme ragmen bazen ihmal ettigimde oluyor.metabolizmam genelde hızlıdır gobeklenmemin nedeni gece yarısı calısırken yedigim gereksiz tatlı ve yaglı besinler olabilir.goguslerimde jinekomasti oldugundan hiç ölcü alarak calısmadım ancak kayıp oldugu cok bariz belli.kol olcum 38 cm den 35.5 cm e geriledi.bu hafta antremanlara tekrar baslayıp herseyi duzene koyacagım.1,5 ay uzun bir sure degil bu sure icerisinde kaybettiklerimi kazanabilecek olma fikri cok mutlu etti beni.ayrıca ilk haftalarda kaybettigim kasları geri kazanmaya yonelikmi yoksa kazandıgım yagları kaybetmeye yonelikmi calısmam gerektigini merak ediyordum bu konuyada acıklık getirdigin icin ayrıca tesekkurler.

Sayfayı Paylaş