Spor yapma hakkı.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve ak6_aytac tarafından 25 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. ak6_aytac

ak6_aytac Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar saat 15:00 itibariyle bakırköy devlet hastanesinde omuzumdaki ağrılardan dolayı muayene olmaya gittim, size yaklaşık 10-15 dak içinde biten ( bu süre içinde röntgende çektirdim) muayeneyi aktarıcam..

İçeri girdim omuz problemimden bahsettim, kolumu sağa sola çevirdi, "git bi röntgen çektir" dedi, "büyük ihtimalle kaslar ilgili bişeye benziyor" dedi.
    Röntgeni çektirdim geldim bişey gözükmüyo 5-6 ay kadar zorlama .. tabi ben bunun üstüne hocam bu problem 6-7 kadar önce olduğunda 2 ay ara verdim ama başladığımda farkettimki değişen bişey yok....Ve bomba kısmı geliyo,doktor bana Milli Sporcumusun diye sordu ben olmadığımı söyledim veeeeee,, öyleyse spor yapma dedi...Ve en acı tarafı tüm bu anlattıklarım 5 dak içinde gerçekleşti..(röntgen çektirme kısmıda 5 dak dersek 10 dak olabilir)
    Benmi çok takıntılıyım yoksa bu muhabbette ters bişeyler yokmu, bu hakkı bu insanlara kim veriyor nasıl bi insan benim hayatımı 5 dak içinde yaptığı muayene ile şekillendirme hakkını kendinde görebiliyor.....

2. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Yasının ufak oldugunu ve doktorun yanında anne-babanında oldugunu düsünsene.. Bırak dumbell'ı bır daha topa dokundurtmazlar.. kafa_

3. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    mümkünse başka bir doktora daha görünün böyle saçma bir muamele olamaz tabiki doktorların amacı zaten bizim sorunlarımızı gidermek degilmi bu suna benzemiş sol kolum agrıyo solakmısın hayır o zaman keselim birde sorununu tam olarak burayada yaz berki hocalarımız veya bizler yardımcı olabiliriz...

4. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Belki biraz ağır olabilir bu yazacaklarım ama 1-2 belli başlı hastane dışında devlet hastanesi'ni adımımı atmam attırmam en ufak bir saygım da yoktur orda çalışan doktorlara

5. 70s

70s Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0

Birşey gözükmüyor demek bir teşhis koyamadığı anlamına gelir, peki 5-6 ay zorlamayınca ne olacak? Sorun ne ki bu süre iyi gelecek? Tamamen baştan savma, gün bitsin mantığında görev yapan birisi. Adam gibi bir doktora görünmeni tavsiye ederim, daha teşhis koyamadan tedavi belirleyen doktorcukları pek ciddiye alma bence.

6. ak6_aytac

ak6_aytac Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Cloud açıkçası bende forumdaki hocalarımızdan yardım istemeyi düşünüyorum ama konuyu buradan devam ettirmek pek doğru olmaz eğer moderatör arkadaşlar konuyu sağlık kısmına taşırlarsa daha iyi olur sanırım.

7. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    zaten doktorlar çok geri kalmışlar yada bana öyle geliyor günlük gelişmeleri hiç bişeyi takip etmiyolarlar hemde hastalarla ilgilenmiyorlar bu yüzden bende güvenmiyorum doktorlara.

8. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    Forumda tıp öğrencileri ve doktorlar var onlara biraz ayıp olabilir ama şunu söylemeliyimki ben artık hiçbir doktora güvenemiyorum.
    Duyduğum ve yaşadığım şeylerden sonra böyle düşünüyorum.Kimse kusura bakmasın.

9. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Özel hastahanede annem bogazındaki sorun yüzünden bir doktora muayene oldu..

Adamın annemın agzını actırıp, bogazına baktıktan sonra soyledıgı soz..
    Bademcıklerın sismis..
    Annemın bademciklerini 16-17 yasında almalarına ragmen bu doktor gorebıldı masallah..

Dıyecegım su ki bazılarıda cook komık oluyor bu doktorların.. :D

10. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    Umur35 duyduğum doktor komedilerine bir yenisini daha ekledin :) teşekkürler.İşte bende bu gibi olaylardan bahsediyorum.
    Yani öyle şeyler varki artık insanın inanası gelmiyor.

11. depthmeter

depthmeter Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    bir de söyle bir olay var;futbolcular sakatlanıyor bir çok defa cerrahi operasyon gecirip profesyonel olarak spor yapmaya devamediyorlar.
    yapman gereken gerçek bir sporcu dr una gitmek.belki dr sana diyecekki buradaki kasın yada şu ekleminde yada şuranda bir problem var şu ilacı kullan şuralarını çalıştır.fizik tedaviye git :)
    bu doğrultuda iyi bir bb antranörü seni hayata döndürür.sana özel bir programla spor yapamaz denilen adam ejderha gibi alev atar.
    yıl 2010 arkadaş bu zamanda körler görüyor sakatlar koşuyor ise....
    yok öyle spor yapamazsın.

12. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    umur35 benim bildiğim insanda birkaç tane bademcik veya benzeri olduğu. Bilmiyorum tam sayısını ama doktor ve tıp öğrencileri cevaplayabilir. Bende bademciklerimi aldırdım ve doktora babam sormuştu bu çocuk çok hasta olmaz mı diye? Doktorda sadece iltihaplı olanı aldım hiçbirşey olmaz demişti. Bide devlet hastanesinde 2 ay önce kuzenim başına gelen çok kötü bir olay var.
    2 ay önce 17 yaşındaki kuzenim Adana da havuzda bayılıyor. Hemen 5 dakika uzaklıktaki Adana devlet hastanesine götürülüyor ve orda da burnu kanamaya başlıyor. Doktor birşeyi yok dinlensin ayılır diyor. Amcam bir şırınga alıp kuzenin bacağına batırıyor doktorun önünde kuzende refleks sıfır. Bu mu normal diyor ve hemen Özel Acıbadem den tanıdığı doktorları arıyor. Onlarda durum çok acil biz beyin cerrahlarını hazırlıyoruz oraya da ambulans gönderiyoruz diyorlar. Kuzeni 30 dakika içinde ameliyata alıyorlar ve operasyon 4.5 saat sürüyor. Devlet hastanesinde dinlensin kalkar dediği kuzenimin doğuştan gelen bir beyin damarında problem olduğu, havuzdayken bir pıhtının o damara takıldığı, beyin kanaması geçirdiği ve ölmek üzere olduğunu doktor anlamıyor. Bayramda kuzenimi gördüm kafasının sağ tarafında 22 dikişlik bir ameliyat iziyle gayet kanlı canlı yaşamına devam ediyor.

13. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    doktor spor yapma derken ağır sporu kastetmiştir.....karar sana kalmış doktoru dinlemek zorunda değilsin ama sağlıkta senin sağlığın telafisi zor sakatlıklara yol açabilir

14. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    bende güvenmiyorum en basit örnek annemdir insan hayatını o kadar ucuza alıyorlarki ölmüssün yasamıssın umurlarında bile degil

15. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
  16. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    Biraz açabilir misiniz acaba mümkünse eğer ?

Sayfayı Paylaş