Spor yaparken kas yapmak değil yağ yakmak

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve papatya79 tarafından 12 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. papatya79

papatya79 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bu siteye 2 gündür takip ediyorum.ve çok hoşuma gitti gerçekten çok yarralı bilgiler elde ettim.Ben işten ayrılıp evde oturduğun 10 aylık dönemde 10-13 kilo aldım.ama çalıştığım dönemde hafta sonları 2000-3000 metre yavaş tempoyla koşu yapıyordum.Bu kilo aldığım dönemde sporuda yapmadım.Daha sonra spor ve diyetle 6 kilo verdim.Şu anda 6 kilo vermek istiyorum.Şİmdi bi arkadaşımın oturduğu sitenin spor salonuna gidiyorum.Spor salonunda bulunan bütün aletler gidiğim yerde mevcut ama en önemlisi başımızda beni yönlendircek bi hoca yok.Kalça ve basen bölgelerime çalışmak istiyorum sanırım basenerimde kaslaşma oluşmuş.Gün aşırı günde 2 saat çalışıyorum.Koşu bantı,bisiklet,iç ve dış bacak kaslarımı çalıştıran aletlerle çalışıyorum twist yapıyorum.9 kiloluk dampıllarla yan karın kaslarımın çalışmasını sağlıyorum.Açıkçası şunu ögrenmek istiyorum yağlarımı kasa çevirmek bi bayan olark istediğim en son şey.Yaptığım çalışma doğrumu.Bilmiyorum bana öyle geliyor ama malesef basenlerimde bi kas kütlesi var onu nasıl yok edebilirim.Bu konuda beni yönlendirirseniz çok sevinirim

2. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Papatya79 hoşgeldin..Soruna bilen arkadaşlar cevap verecektir..Sadece söyleyebileceğim hafif kilolarla çok tekrarlı sıkılaşma antrenmanları yapsan daha iyi olur 9 kg ile yan karın kaslarımı çalıştırıyorum demişsin o hareketi tavsiye etmiyorum daha çok belin kalınlaşmasını sağlıyor o yüzden ben uygulamıyorum düşün sen 9 kgyle yapıyormuşsun söyleyeceklerim bukadar ağırlığı hafif tutup tekrarı fazla yaparsan amaca ulaşman daha çabuk olacaktır..kolay gelsin.

papatya79 bunu beğendi.
  3. TosSsi

TosSsi Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ç.kale
    okana tamamen katılıyorum 9 kilo kas yapmadan sadece zayıflamak için çok ağır hafif kilolarla daha uzun setler yapmalısın

papatya79 bunu beğendi.
  4. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle yağlar kasa dönüşmez böyle birşey mümkün değildir.
    Arkadaşlar bel kalınlaşması olacağını söylemişler fakat birşeyi esgeçmişler oda beslenme. Unutulmamalı ki kasın gelişmesi için protein alımı gereklidir. Papatya79 arkadaşımızın böyle düzenli bir beslenmesi olmadığı için yan karın kaslarındada bir artış bekleyemeyiz. Ağırlık konusunda haklılar. 9 kilo çok fazla bi rakam sizin için. Daha hafif ağırlıklarla çok tekrarla çalışmanız sizin için daha iyi olacaktır.
    Ayrıca günde 2 saat çalışmak sizin için yorucu olsa gerek. Beslenmenizide iyi ayarlamanız gerekir bunun için. Yada çalışmalarınızı biraz düşürün.
    Basenlerinizdeki kaslaşma olayınıda pek anlamadım açıkcası :)

papatya79 ve smltncr bunu beğendi.
  5. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    bende basenlerdeki kaslaşma olayını pek anlayabilmiş değilim. vücudun o bölgesindeki yağlar daha sıkı olduğundan acaba size kas olarak mı görünüyor bilemiyorum. yani bel bölgesindeki gibi gevşek değildir basen bölgesi. ve yağ yakımı daha zordur. çok ağır kilolarla çalışmayın zira bacak bölgesi büyük kas grubundan oluşur. hafif kilo çok tekrar ve tabiki kardio yu unutmamak lazım.

papatya79 bunu beğendi.
  6. donnie_brasco

donnie_brasco Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Bence kaslanmaktanda çok korkmayın zaten bayanlar hormonal yapıları nedeniyle kolay kaslanamazlar. Temel hareketler üzerine kurulu bir programla tüm vücudu haftada 3 defa çalıştırın, haftada 3-4 gün de kardiyo idmanları ve dengeli bir diyet yapın.

papatya79 bunu beğendi.
  7. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    ''2 gündür takip ediyorum.ve çok hoşuma gitti gerçekten çok yarralı bilgiler elde ettim''

Yukarıdaki önerileri dikkate almanızı tavsiye ederek forumun 2 güne sığmayacağını çok geniş ve kapsamlı bir forum olduğunu hatırlatırım. forumu uzun mesafeli takip etmeniz halinde kendinizi daha iyi analiz edip ifade edebilirsiniz.

papatya79 bunu beğendi.
  8. papatya79

papatya79 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim ilgilenip cevap yazdığınız için.Şuan çalışmadığım için çok hareketsiz bi hayatım var.O yüzden 2 saat gün aşırı çalışıyorum.Ama zaten aletlerde çalışmadan öncede gündüz açık havada veya deniz kenarında 1,5 -2 saat tempolu yürüyüş ve 2000 metre yavaş tempyla koşuyordum.Basenlerimde gerçekten bi kas görüntüsü var.Benim amacım kalça ve basenlere ağırlık vererek çalışmak.Kalça ve basenlerimi eritmek.Şuan yaptığım 2 saat spor bana açıkcası çok iyi geliyor spor yaparken bütün kafa yorgunluğumu atıyorum kendimi çok iyi hissediyorum. ama şimdi daha az ağırlıklarla çalışıcam .Diyette gelince açıkcası bi diyet uygulamıyorum ama dikkat ediyorum yememeğe çalışıyorum yemek istiyorsamda kendimi sınırlayabiliyorum Sadece günde 5-6 şekerli türk kahvesi tüketiyorum ve bunu sınırlayamıyorum.yani şekeri bi türlü hayatımdan çıkaramıyorum.1,71 boyundayım ve 68 kiloyum .Hepiniz çok ilgilisiniz saolun

9. TosSsi

TosSsi Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ç.kale
    bence yemene bu kadar çok sıkıntı verme güzel beslenebileceğin bi diyet listesi oluştur yiyceklerin besin değerlerine göre ayrıca şeker oranını bence biraz düşürmelisin ve sporuda hiç bırakma dediğin gibi ağırlıkları biraz düşürmelisin bence ii çalışmalar kolay gelsin..

papatya79 bunu beğendi.
  10. Murderer.

Murderer. Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    az kilo ile cok tekrar yaparsan daha fit bir vucuta ulasırsın

Sayfayı Paylaş