Spor ve yorgunluk

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Burak Can tarafından 17 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar forumda aradım bulamadım o yüzden yeni başlık açtım.

Bir kaç mesjımda demiştim, spora yeni başladım ve evde başladım.1 gün dinlenip 1 gün ağırlık ve her gün revoflex kullanıyorum.10 gündür bu rutin böyle.Daha önce 3 aylık bir günlük yürüyüş tempom var.Yanlız bugün işlerimle ilgili biraz çalışma yapmak zorunda kaldık şunu farkettim.Normal günlük kardiyo amaçlı yürüyüşler yaparken performansta pek sıkıntı yoktu, hatta biraz açıldığımı da hissettim.Fakat ağırlık çalışması ve revoflex ile çalışmaya başladığımdan beri son 2-3 gündür yorgunluk hissediyordum ama bugün bariz soluk almadan işi yarıda bırakmak zorunda kaldım çok çabuk yoruldum.Sormak istedğim şu:

Ağırlık çalışmalarına ve revoflex ile çalışmam doğrultusunda bu yorgunluk ve performans düşüklüğü normalmidir (çalışmalarım sırasında kendimi baya zorluyorum)?Zamanla toparlarmıyım?
    Eğer normal değilse ne yapmamı önerirsiniz?

2. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Antrenman rutininiz bünyenize ağır gelmiştir, overtrain olmuş olabilirsiniz. beslenmeniz çok iyi degilse çok uzun süren antrenmanlardan kaçının. çok fazla zorlamayın ve haftada 3-4 günü geçmeyin.

Burak Can bunu beğendi.
  3. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    İlginiz ve cevabınız için teşekkür ederim.Bu ara aynı zamanda kilo vermek için yediklerimi biraz kıstım.BCAA sipariş verdim ve L carnitinle birlikte kullanmayı düşünüyorum.Umarım faydası olur.

Sayfayı Paylaş