Spor ve Yaralanma (..kas yorgunlukları,yırtılmaları vs..)

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve diez tarafından 26 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. kerem191

kerem191 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    dediğinizde haklısınız aslında. ben futbol maçı yaparken ön çapraz bağımı kopartmıştım. topsuz durumda adama press yaparken aniden bana fake atıp yana çekince ben de fake'ini yememek için aynı refleksle dönünce koptu bağım. genelde rotasyon hareketlerinde dizi hafif bükmek lazımmış. Bu sayede de ön çapraz bağ sakatlanması filan büyük oranda engelleniyor bildiğim kadarıyla. eğer bunu önceden bilseydim çok daha dikkat ederdim ama işte olan oldu. :D

2. heikki

heikki Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    ''Futbolcularda sık görülen yaralanmalardan biri de kasıkta uyluğun iç-üst kısmında meydana gelen ağrılardır. Bacağı içe çeken kasların aşırı gerilmesi/zorlanması sonucu kasın kasığa (leğen kemiğine) yapışan tendonlarının (bağ) aşırı zorlanma/gerilmesi sonucunda kopması veya kemik yapışma noktalarını zorlaması kaynaklıdır.''

eğer bu uyluk dediği yer tesislerin iç-üst kısmıysa aynısı bende var bikere bacak açarken oturmuştum küt diye ses geldi ogünden bugüne top oynarken ayağımı açıyorum geri çekerken gerilme oluyo kopcak gibi tedavisi nedir yardım lütfen
    Spor ve Yaralanma (..kas yorgunlukları,yırtılmaları vs..) | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

3. erhan2596

erhan2596 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    iyi geceler yıllardır antrenman sonrası karın ve bel bölgem buz gibi terliyor hangi bölgeyi çalıştığımın bir önemi yok karın dahi çalışsam karın bölgem ısınmıyor aksine buz gibi terliyor herhangi birşeyin belirtisi mi yada anormal birşey mi bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. tekrar iyi geceler

Sayfayı Paylaş