Spor ve diyet listem

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Knight5 tarafından 23 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Knight5

Knight5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Amacım yağ yakımı, sizce listeye eklemem veya listeden çıkarmam gerekenler neler ? mesela süt türü bir şeyler içsem yararı olur mu ? Yurtta ne çıkarsa onu yiyorum :D , o yüzden liste sabit değil ama genel olarak bu ayarda bir liste.Bu yurttaki dünki yemek listem.Bir de spordan önce veya sonra yememi veya içmemi tavsiye ettiğiniz bir şey var mı yağ yakabilmem için ? Spordan sonra süt içtim de acaba doğru mu yaptım diye şüphedeyim :D.

Spor listesi;

koşu bandında 4.5 hız=3 dk
    koşu bandında 5 hız=3
    koşu bandında 5.5 hız=3
    koşu bandında 6 hız = 3dk
    koşu bandında 6.5hız = 6 dk
    (sonra bu işlemin tam zıttı, yani 6-5.5-5-4.5 dakika şeklinde)

sonra 20 dakika bisiklet

sonra 15x3 mekik
    sonra 15x3 ters mekik (yabancı isimlerini bilmediğim için böyle yazıyorum)

Yemek listem;

sabah = 1 bardak şekersiz çay,yarım domates,1 kibrit kutusu tereyağı,1 kibrit kutusu sarelle, 3 kibrit kutusu kaşar peynir,3 dilim normal ekmek, 1 adet salatalık

öğle = süzme mercimek çorbası,hasanpaşa köfte,milföy böreği, meyve suyu(küçük),3 dilim normal ekmek

akşam = 3 köfte,1 kase çorba,1 porsiyon bulgur pilavı,1 bardak ayran,3 dilim normal ekmek

Son düzenleme: 23 Eylül 2013
  2. Burak53

Burak53 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Akşam ki karbonhidrat alımı yüksek geldi bana. Bu işin hocası değilim ama okuduğum dergilerde yatmadan 3 4 saat önce karbonhidrat alımının durdurulması gerektiği yazılıyor.

Ayrıca bölgesel yağ yakımı ile ilgili egzersizler var. İnternete de videoları mevcut. Onlardan da yararlanabilirsin.

Knight5 bunu beğendi.
  3. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Sarelle ve böreğe çok gerek yok. Sporu ne zaman yapıyorsun?

Knight5 bunu beğendi.
  4. Knight5

Knight5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    sporu akşam saat 4-5 gibi yapıyorum.
    P.tesi çarşamba ve cuma günleri.Ama hoca c.tesine de hafif bir program koyarız dedi.
    en son akşam yemeğimi 7 de yiyorum.

5. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Spordan 2 saat önce birşeyler yemen idman performansını artıracaktır.

Knight5 bunu beğendi.
  6. Knight5

Knight5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkürler. Yani benin kas yapan insanlar gibi özellikle bi besin almama gerek yok sanırım.(protein almak vb...)

7. onurerkan22

onurerkan22 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    kaslı bir vücut istemyiorsan sadece yaglarımdan kurtulayım diyorsan protein tozune gerke yok hatta kas istesen de yeterli beslenirsen gerek olmaz yemek listene bakarsam öğrencisin belli bende öğrenciyim 3. sınıf oldum yeni kendime geldim insan yemek buldumu ne bulduk bulduk ye doldur mideyi gibi kafada cok kilo yapmıstı bende de sende ekmege cok abanıyorsun her öğün3 er dilim ekmek cok fazla bana sorarsan en fazla 2 sabah 1 ogle 1 aksam yemelisin hatta aksam yeme 2 sabah 2 ogle ye

Knight5 bunu beğendi.
  8. Knight5

Knight5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    protein tozu kullanmayı zaten istemiyorum.Kası da kilo verdikten sonra düşünücem şimdiden yapıcam veya yapmayacağım diyemiyorum.Evet öğenci olduğum için ekmeğe dolduruyorum mideyi :D . Ama ben normalde et sevmiyorum ve ekmek olmayınca yiyemiyorum, eti ekmeğin arasına koyunca en azından tadını çok almıyorum. Tadı midemi bulandırıyo :S. Akşam et türü çıkarsa eğer 1 dilim yesem en azından iyi olur o yüzden :D.Normalde ekmeği pek sevmem ama et yemekten daha lezzetli geliyo :D.

9. onurerkan22

onurerkan22 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    et sevmeyen bodyci mi olur yav :D beyaz kırmızı hiç farketmez gömecen eti :D ya da sende şu vegancılardan olursun tam bilmiyorum ama bitkisel protein ile vücut yapıyorlar galiba

10. Knight5

Knight5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    yumurta da sevmiyorum beyazı yüzünden :D. yumurtayı mikserle çırpınca yiyebiliyorum :D .
    Et plastik gibi geliyo bana :D ama sebze de sevmiyorum, zaten kilomun sebebi de bu :D.
    hamurişi,pilav vb..

11. onurerkan22

onurerkan22 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    bu spor senin için o zaman işkence olur yumurta sevmiyorsun etleri sevmiyorsun :)

12. Knight5

Knight5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    gerçekten öyle, neyse ki eti ekmeğin arasına koyuyorum ve ekmeğinarasında et olduğunudüşünmeden yiyorum :D.

13. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    1 kibrit kutusu sarelle+1 kibrit kutusu tereyagi+3 kibrit kutusu kasar peyniri=aclik+bosuna alinmis gereksiz kalori.sadece bunlar 700 kalori felan yapiyor.

14. Knight5

Knight5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    700 kalori mi :S , 700 kaloriye ben neler neler yerim , böyle olduğunu bilmiyordum.

Sayfayı Paylaş