spor sonrası evde çalışma

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve as55 tarafından 22 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    arkadaşlar üst göğüs bölgemde eksik olduğunu düşünüyorum. yaklaşık 3 aydır dumbell fly yapmıyordum bu hareketi tekrar programa eklememle üst göğüste baya bi yanma+gelişme meydana geldi. Benim sorum göğüs çalıştığımın ertesi günü hafif yanma varken evdeki 5 kg dumbell larla (normalde dumbell fly ı 12,5 larla yapıyorum) yapacağım max. 2 set çalışmanın bi zararı veya faydası olup olmayacağı. beslenmeme dikkat ediyorum.
    supplement olarak bir aydır protein tozu kullanıyorum. ancak son hafta spor sonrası 2 ölçeğe ~44 gr düşürmek zorunda kaldım(malum öğrenciyiz) ayın 7 sine kadarda böyle devam edeceğim mecburen. Ayrıca haftada 4 veya 5 kere gidiyorum salona. erimenin olmaması ve gelişimin sürmesi için düzenli beslenme+aa desteğimi yoksa whey protein mi daha yararlı olur ? bu ikisinden birini seçmek zorundayım ekonomik nedenlerden dolayı.

2. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    Kesinlikle spordan sonra çalışmayı aklından çıkar.Sigara içiyorsan bırak o paraya et,supplement alırsın öğrencinin lüksü olmaz:D
    Üst göğüs için;
    1.Bench press 4 set, 2 dk dinlenme,Reverse grip bench press(İncline bench'e göre üst gögüsü %30 daha fazla çalıştırıyor)2 dk dinlenme,dumbell fly,2dk dinlenme ,paralel dips(karınla göğüs çizgisini çıkarmak için)

Bu programı kendim uyguluyor ve inanılmaz bi gelişme kaydediyorum.

zrb20 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş