Spor salonundaki bocalama dönemini nasıl atlatmalıyım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Onurkop tarafından 1 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Onurkop

Onurkop Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Spor salonundaki bocalama dönemini nasıl atlatmalıyım;şöyle anlatayım evde düzenli olarak 5 aydan beri spor yapıyorum ve ağırlıklarım artık yetmediği için spor salonuna bir arkadaşımla beraber yazıldım hoca bize standart ilk başlangıç antrenmanını verdi mesela benchpress,enseyepress,burbullcurl,triceps antrenmanı vs.yani benim evde yaptığım program diyelim pztsi:eek:muz ve triceps yapıyordum salı:göğüs ve biceps yapıyordum çarşamba off gibi şuan ki programda ise herşey aynı gün içinde ve bu haftayı böyle geçirdim fakat bende ne ağrı ne sızı tatminkar olmadan döndüm salondan.evde kendi kafama göre daha rahat calışıyordum sanki, diyelim ki ; benchpress'te tam calıştığım sistemi yazayım 4 set 30 tekrar 22kg ile,4set 25 tekrar 25kg ile ve 3 set 20 tekrar 30kg ile yapıyordum ve anca göğsüm de ağrı oluyordu şimdi bugün sporda 4*10 45 kg ile yaptım anca kesti fakat göğsümde ne ağrı ne sızı eve geldim sanki hiç çalışmamışım ısınıp eve dönmüşüm gibi ben bunun ortasını nasıl tutturabilirim ne yapabilirim yani daha fazla kilo artırıp tekrar sayımı mı düşüreyim birde sabit fikirli olduğum için sanki çok tekrar yapmazsam gelişemezmişim gibi geliyor.Hocam la konuşup bir prog yazdıracağım fakat 4 er set olacak bunlar artık bu setlerde girebildiğim kadar ağır girmeye gayret edeceğim herhalde.

2. Fake52

Fake52 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    hocanız size ilk başlayanların vücutları alışsın diye verilen bir program vermiş büyük olasılıkla. Tüm vucudu bir günde çalıştığınıza göre. Konuşun ben evde çalıştın bunları bunları yaptım farklı bir program verecektir. Tekrar sayısına gelince şöyle bir durum var. Hacim için az tekrar yüksek ağırlık. Örnek verecek olursak 12 10 8 6 tekrar. ilk 12 ile başlarsınız normal bir agırlıkla 6 ya kadar ağırlık yükseltirsiniz. 6 da tekrar da elinizde max. ağırlık elinizde olsun. kabaca kasların şekilleri gözüksün istiyorsanız diyeyim. 12 tekrar 4 set orta seviye bir agırlık deniye bilirsiniz. zaten max. ağırlıkla 12 tekrarı çıkaramazsınız nizami bir biçimde.

Onurkop bunu beğendi.
  3. Onurkop

Onurkop Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen dediğin gibi kardeşim ilk başta vücudun hamlığını atmak için verdiği prog.şimdi benim göğüslerim biraz yağlı gibi olduğundan ben hacimden daha çok ,çok tekrar yaptım daha bir erisin yağlar kaslar yavaş yavaş çıksın diye ve şuanda biraz toparlandı ve sertleşti artık nasıl yapacağım diye sorarsan biraz piramit sistemli çalışmayı düşünmeye başladım farklılık olması açısından değişiklik arada iyidir 1 ay böyle takılacağım inş. Birde,omuz da ise yine piramit sistemi uygulamam mı daha verimkar olur yoksa; 12 kilo ile 3 set 10 tekrar ,10 kilo ile 3 set 12tek. ve 7,5 kilo ile 3 set 15 tekrar ve 6,5 kilo ile 3 set 20 tekrar benim şuan ki calışma şeklim uzunca araştırdım siteyi omuz kasları için çok tekrar yapılması gerektiği söylendiği için bu şekilde çalışıyorum ama piramit set olarak 12-10-8-6 şeklinde çalışmak daha mı iyi olur omuz için o zamandan calışacağım kilolar büyük ihtimal 8,10,12,14,15 kilo ile calışabilirim gibi geliyor yani 20 kilo ile falan 6 tek. cıkarabilirmiyim bilmiyorum ?

---------- Post added at 17:59 ---------- Previous post was at 17:13 ----------

yukarda belirtmemişim " 12 kilo ile 3 set 10 tekrar ,10 kilo ile 3 set 12tek. ve 7,5 kilo ile 3 set 15 tekrar ve 6,5 kilo ile 3 set 20 tekrar benim şuan ki calışma şeklim "dediğim omuz için ayakta dumbell press hareketi için yazmıştım

Sayfayı Paylaş