spor salonuna gitmem gerekli mi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve peppertud tarafından 31 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. peppertud

peppertud Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    selam herkese, fit ve hafif kaslı görünümde bir vücudum olsun istiyorum.2 ay önce buna yönelik çalışmaya başladım.boyum 170 kilom 59. ısındıktan sonra şu hareketleri yapıyorum, ne ölçüde ve sürede yeterli olur, bu hareketleri kaçar tane ve kaç set yaptığımı aşağıda yazacağım.spor salonunda vücut geliştiren insanlar gibi bir beslenmem olmamalı sanırım :)tam olarak napmam gerektiğini bilmiyorum,yememden kısmalı mıyım ya da daha mı çok yemeliyim? yardımcı olursanız çok mutlu olacağım.çok fazla kilolu olmama rağmen vücudumda yağ oranı kas oranından daha fazla.iç bacak karın kalça ve yan belde fazlalıklarım var.özellikle iç bacakta dizin hemen yukarı yan tarafından oldukça rahatsızım.bunlara eklemem gereken, bunların yetersiz kaldığı bölgeler için önereceğiniz hareketler var mı?bu hareketlerle ilgili dikkat etmem gereken püf noktalar varsa onları da söyleyin lütfen.yakın zamanda yogaya da başladım.haftanın üç günü yarım saat ısındıktan sonra 1 saat bu egzersizleri yaparken diğer iki üç gün yogaya gidiyorum.yogadaki esneme ve kas uzatma ağırlıklı hareketleri bu setlerin arasına da koyuyorum.aynı bölgeyi çalıştırdığını hissettiğim farklı hareketleri seçmemeye özen gösterdim. bir bölge için birçok alternatif egzersizler var yine de yapmalısın dedikleriniz varsa onları da alayim:)iki ayda vücudumda farklılıklar görüyorum baya güçlenmiş hissediyorum,ilk başladığım zamanlardaki gibi yorgun hissetmiyorum, hatta sürekli hareket etmek istiyorum.ama yine de daha iyi sonuç alabilecektiysem bu süreç içinde eksiğim varsa ya da yanlışım çoksa ne yapmamı öneriyorsunuz?biraz daha devam ettikten sonra bir spor salonuna mı yazılmalıyım?hepinize şimdiden çok teşekkürler..

1- squat 30x3 yapıyorum
    2- 40X3 mekik.
    3- 35X3
    4-30X3 iç bacak
    5-20X3 (bu hareketi az yapmamın sebebi ,ön ayakta diz bilek hizasına dikkat etmeme rağmen gerideki dizimde baskı hissediyorum, aynı duruşu yapmama rağmen gözden kaçırdığım bir şey olabilir.çözümleyemedim sebebinin ne olduğunu ağırlığı öne vererek yapıyorum o yüzden hareketi, arka bacağa pek faydalı olmuyor.)
    6-50X3 basen için yapıyorum.
    7-30x3 yan karın için yapıyorum.
    8-30X3 (bu hareketi yaparken bacaklarımı sonuna kadar uzatıyorum alt karın
    +üst ön bacağın çalıştığını hissediyorum)
    9-şınav çekmeye yeni başladım kollarım güçsüzdü yogada biraz denge ve güç kazanmaya başlayınca deneyeyim dedim şimdilik 5X4 yapıyorum.
    10-60x3 kalça için
    11-30x3

Ekli Dosyalar:

• ex.jpg
      ex.jpg
      Dosya Boyutu:
      40,6 KB
      Görüntüleme:
      363
  2. cihad27

cihad27 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşım 10 hareket karın squat ise bacak+karına vuruyor yani tam bir saçmalık.Evde aletsiz çalışıcam diyorsan ordan 5 hareket seç karın çalış şinav çek farklı farklı versiyonlarda, sonra barfiks çek squat yap bunlar iyidir ama birtek karına vurmakla hiçbirşeye benzemeyen bir vucud ortaya çıkar, başarılar dilerim.

Sayfayı Paylaş