Spor salonuna devam mı?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve asparagas tarafından 7 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. asparagas

asparagas Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    temmuz ayında başladım spor salonuna,haftada 3 gün olmak üzere,2 ayda toplamda 4,5 kilo verdim,daha sonra ramazandı bayramdı hastalıktı aksattım epeyce,3.ay programını yapıyorum şimdi daha vermem gereken kilolar var ama bu aydan sonra devam edip etmemekte kararsızım.başta 6 ay giderim diye düşnmüştüm fakat neleri nasıl yapmam gerektiğini öğrendim evde koşu bandım yanında twister,masaj kemeri ve 1,5 kiloluk dumbelllar var.gidip gitmekte kararsızım.ne yapmamı önerirsiniz?bunlar işime yararmı?40 dakikalık yürüyüş ve twister kardiyo yerine geçermi,yürüyüşten sonra dumbell ve mekik çalışmaları yaparım

hocaların çok fazla faydasını göremiyoruz zaten,vs..

ne yapmamı önerirsiniz?

2. cak

cak Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    bu işin yeri spor salonudur. Tabi kişiden kişiye değişir evde de çalışanlar var o biraz sana kalmış düzenli ve disiplinli yapabileceksen evde de çalışabilirsin. ama spor salonun yerini tutmaz bence.Tembellik etme ihtimali çok yüksek :)

3. asparagas

asparagas Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    evet haklısın,motivasyonu sağlıyo ama spor salonuna gitmeyip aksattığım da çok oldu,gittiğim baya uygun bi yer,aslında imkanım olsa daha iyi bir yere giderim ama şimdilik mümkün görünmüyo işte.

4. cak

cak Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    biraz da pek istemiyosun gibi görünüyo orayı.rahat olamıyosun sanırm. ama işte o tamamen sana kalmış kendini ikna edip bi yol bulmalısın kafaya koymalısın ve karar vermelisin. evdeyse tamam diip çalışmalısın

5. asparagas

asparagas Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    evet,sanırım form tutmak yerine kilo verme amaçlı gidince hırs yapıyorum...

6. cak

cak Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    evet amacını belirlemek çok önemli ve one göre çalışmak kaslanmak istyiormsun?

7. asparagas

asparagas Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    kilo vermek ve daha önemlisi sıkılaşmak istiyorum kollarda falan kas görüntüsü istemiyorum

8. cak

cak Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    anladım. düşük kilolarla ve cardio ağırlklı çalışmayla halledebilirsin. ama en önemli kendi vğcudunu tanıman ve nasıl tepki vereceğini bilmen. zaten binlerce antrenman programı beslenme etrafta var. Karar verip destek olunması en önemlileri bnce.

asparagas bunu beğendi.
  9. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    Evdede kilo verirsin ama bu spor salonundaki gibi kontrollü ve bilinçli bir şekilde olmaz.
    Çünkü yağ yakmak ayrı,kilo vermek ayrı öncelikle bilinçsiz bir şekilde yapıldığında kas ve su kaybıda olur.Kardio çalşmasının yanında biraz ağırlık çalışmanda gerekebilir kas kaybı olmaması açısından.Ben kilo vermek isteyenlerin hocanın kontrolünde bilinçli ve kontrollü bir şekilde yapılması taraftarıyım.(Hocanız ne kadar bilgili onu bilemyeceğim :))

Sayfayı Paylaş