Spor Salonu Yüzünden İşimden Kovuldum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve screamsofhell tarafından 16 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. screamsofhell

screamsofhell Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    12
    Selam arkadaşlar bu hafta başıma çok ilginç bir olay geldi Ankara Ata Plazadaki Ankyra spor salonuna gidiyordum (balgattaki) geçen hafta çalıştığım şirketteki müdürüm beni yanına çağırdı sen spor salonuna gidiyormusun dedi evet dedim ama uzun zmandır gidemiyorum iş ve hastane yoğunluğundan dolayı dedim peki dedi orda bizim şirket hakkında neden konuştun dedi şaşırdım resmen ne konuşmuşum müdürüm dediğimde spor salonunda bir arkadaşın ile muhabbet ederken ankyra spor salonunda çalışan birisi sizi duymuş ve senin konuşmalarını gelip bana söyledi dedi şok oldum nasıl böyle birşey oluyor anlamıyorum ben oraya 1.500Tl para verip üye oluyorum gidip arkadaşlarımla spor yaparken muhabbet ederken ankyranın temizlikçisi yada spor hocası (kim olduğu hala tam olarak bilinmiyor) yemiyor içmiyor gidip benim konuştuklarımı müdürüme anlatıyor ben hala şoktayım avukatım ile görüştüm böyle yerlerin gizliliğini korumak zorunda olduğunu hatta üye bilgilerinin bile başkasına verilmesinin suç olduğunu söylediler şuan hem işimden oldum hemde spordan soğudum resmen nasıl bir yerki hem benim paramı alıyorlar hemde gidip benim konuştuklarımı yetiştiriyorlar aman siz siz olun dikkat edin (Not: Ankyra spor salonunu kötülemek için açılmış bir konu değildir zaten kötülemeye gerek yoktur kendileri yaptıklarından sorumlu olup haklarında dava açılacaktır)

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    'Yerin kulağı vardır' kelime öbeğinin doğru olduğunun kanıtı. Bu yaşadığın durum hepimize ders olmalı. Çok düşünüp, az konuşmalıyız.

PeNa bunu beğendi.
  3. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Söz gümüşse sukut altındır.(Wrestler dan esinlendim)

Bence başınıza gelen olaydan ders almalısınız,belkide sosyal bir alanda bu tip konularda konuşmamalıydınız,belki bunları duyan kişi gidip laf yetiştirmeseydi ,belki bunları 3. kişiden duyan müdürünüz yargısız infaz yapmasaydı belki belki belki....

Her işte bir hayır vardır.(Bundada vardır bir hayır )
    Bu size bir ders olur ve gelecekte daha temkinli olursunuz ,daha iyi bir iş imkanı çıkar karşınıza vs...(Bardağa dolu tarafından bakın derim)

4. screamsofhell

screamsofhell Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    12
    Tecrübe oldu ben bu işin altında bir tezat arıyorum şahsen bırakmam bu işin peşini kişiyi bulup üstüne vazife olmayan bu olayı nasıl yaptı ise oda benim gibi bazı şeylere katlanacak artık ama sizinde dediğiniz gibi yiyecek ekmeğimiz kalmamış demek ki böyle oldu hayırlısı artık

5. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Seni gammazlayan herifi bir güzel benzetsen yeridir. Böyle kafaların anlayacağı tek şey şiddettir.

6. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Resmen Orwell'ın 1984'ündeki dünyadan bir kesit olmuş. :(
    Gerçek olması üzücü tabii ki. Ancak müdürün sadece bir duyumla işinize son vermesi biraz şüphe uyandırıyor. Sanki bir bahane arıyormuş gibi, o yüzden bu olay olmasa başka bir şeyi öne sürerdi gibi geliyor.
    Mahkeme çok iyi fikir, sadece salon ve salon çalışanlarına değil bir özel hayatın gizliliğini ihlal eden işvereninize de dava açmalısınız. İş insanın hayatında merkezi bir öneme sahip ve insanların hayatlarıyla oynamak bu kadar sudan sebeplerle olmamalı.

BrockLesnar ve ajn16 bunu beğendi.
  7. NumLock

NumLock Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    samsun
    Geçen yıl vg yapmaya başladığımda hocadan program isteyince duvarda asılı olanı yap diyordu.
    İyide ben zayıfım arkadaşım şişman aynı programı neden yapıyoruz deyince cevap vermeden gidiyordu pek takmıyordu bizi:D
    3.defa aynı diyalog oldu ve cevap vermeden gitti arkaya yani ben gitti sandım annesine falan küfrettim adam kirişin arkasındaymış:D:D
    Bana hiç bişe demedi zaten haberimde yoktu orda olduğundan adam gidince arkadaşım dedi ve 2 gün sonra program yazmış çocuğun biriyle yolladı haha:D

kbsy23 bunu beğendi.
  8. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    İşveren Sizi böyle bir sebepten işten çıkartamaz.. Çıkartsa bile bunu şahitlerle tutanaklar ile ispat etmesi gerekir..
    Spor salonunu mahkemeye vereceğinizi belirtmişsiniz , işyerinizi de bağlı bulunduğu İş-Kur Müdürlüğüne şikayet edebilirsiniz , sebepsiz yere çıkartıldığınızı belirterek.
    İşe iade davası açabilir , ihbar ve kıdem(eğer 1 yılı aşkındır çalışıyorsanız) talep edebilirsiniz..
    Korkmayın İş - kur a şikayette mutlaka bulunun.. Haklı bulunmasanız dahi denemiş olursunuz ve emin olun haklı çıkacaksınız..

9. kerem191

kerem191 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    Spor salonuna dava ettiğinizle kalırsınız. Hiçbir şey olmaz sonuçta. boşu boşuna masraf edersiniz. Benden demesi. Olur olmadık sağda solda da birinin veya birişyerinin hakkında konuşabiliyorsanuz, bedelini de ödersiniz.

10. NumLock

NumLock Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    samsun
    Bence herkes istediği gibi konuşabilir.Bi öğretmenini yada patronunu hiç sağda solda çekiştirmedin mi sanki:D

11. SPARTACUS5

SPARTACUS5 Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Doctor
    Yer:
    İstanbul
    Adamını bulduk sanırım, burada :D

Çıtakkul ve (silinen üye bunu beğendi.
  12. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    sonuçtan bizi de haberdar ederseniz sevinirim

13. NumLock

NumLock Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    samsun
    haha:D

14. screamsofhell

screamsofhell Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    12
    Öncelikle çalıştığım ve ekmek yediğim yeri kötüleyen birisi değilim spor salonunda arkadaşınız oluyor yada birileri ile birşey paylaşıyorsunuz bu en doğal hakkınız oluyor spor yapıyorsunuz spordan sonra havuza girip biraz dinleiniyorsunuz orda insanlar ile konuşup muhabbet ediyorsunuz size nerde çalıştığınıza dair sorular sorulması doğal birşey bende isim vermeyeyim Türkiyenin en büyük içki firmasının birisinde çalışıyordum bunu duymaları bile insanlarda merak uyandırıyor zaten önceden'de dediğim gibi iş yerini kötüleme olayına asla girmem ve girmedimde ama yöneticim bana gelipte sen "A" demişsindir o "Z" anlamıştır demesi saçmalıktır ben birisi ile konuşurken orda çalışan bir kişinin A yı Z anlamasıda saçmalıktır kardeşim sen hiçbirşey anlayamazsın orda ben üyeyim sana 1.500Tl para ödemişim benim gibi bir çok arkadaşımı spor salonuna getirip üye yapmışım spor salonu sorana sizi tavsiye etmişim temizlikçisinden salondaki hocasına kadar iyi davranmış ve saygı görmüş birisiyim ama tutupta çalışanların birisinin bunu yapması hoş değil birçok büyük firmanın temsilcileri lüks otellerin saunalarında gold salonlarında havuzlarında iş konuşup anlaşmalar bile yapıyor ve bunlar kesinlikle 3.tekil kişilerin bilgisine sunulmuyor oralara gidince şu kişi burda üyemi diye sorsanız bilgi vermezler benim gittiim yerde tabiri caizse merdiven altı bir yer değil elit bir yer (sözde) şimdi sen çalışanlarına bu terbiyeyi veremiyorsan bu senini şirketinin ayıbıdır ayrıca hadi ben işimden oldum neyse ben büyük bir şirketin ortağı olsam ve başka birisi ile iş konuşsam bu şahıs bunu duysa ne olacak belkide aynı terbiyesizliği yapıp belki maddi yönden bu sefer beni zarara sokacaktı bu tür yerlerde bilgi gizliliği ön planda tutulmalıdır bu gün sizin arkadaşınız ile konuşmanızı dinleyip başka kişilere anlatan insanlar yarın eşinizle sevgilinizle başkası ile telefonda bile konuşuyorken sizi duysa o zaman gidip onuda yetiştirecek ve sizin başınızı belaya sokacak bu tür insanlar ajancılık oynamayı seven egolarının altında ezilen insanlardır ben iş yerim ve spor salonum için avukatlada görüştüm kanuni olarak spor salonuna karşı yaptırımda buluna bileceğim söylendi uzun lafın kısası bu işin peşini bırakmam hem para ödeyip hemde onların yüzünden sorunlar yaşayamam

15. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Herkes istediği gibi konuşabilir ama terbiye ve saygı çerçevesinde . Ayrıca ben işveren olsam çalışanımın benim şahsiyetimle ilgili konuşmasını kabullenemem . Benden memnun değilse benimle çalışmasın ? Ayrıca hepimiz şikayet ediyoruz patronumuzu vs . Ama mühim olan söylenecek şeyleri söylemek ve yerinde söylemek . .

16. kerem191

kerem191 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    sonucunda bedel ödedim mi, ödemedim... ee o zaman ayağını yorganına göre uzatacak herkes. yakalanırsa da ağlamayacak... ayrıca sırf bu nedenden dolayı işten çıkartıyorsa birisi seni tazminat filan ödemesi lazım sana o işler öyle duydum ettimle olmaz başlığı açan arkadaş...

17. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    sirkette olan sirkette kalir sirket hakkinda disarda konusursan kovulursun dünyanin heryerinde böyledir bu

18. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    aslında buna da katılıyorum sonuçta siz sizi ispiyonlayan adama kızıyorsunuz . Salonda konuştuğum ordan çıkmasın diyorsunuz ama şirkette olanı dışarı yansıtıyorsunuz . İronik bence

19. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    isverenler lehinde böyle bir kanun var benim bildigim..

20. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Sanırım olumsuz yorum yazanlar henüz bir iş tecrübesi olmayan genç üyeler. Birkaç hatırlatmada bulunayım. İş, insanın hayatında merkezi bir öneme sahiptir. Çalışan bir insan uykuyu saymazsak en fazla faal zamanını iş yerinde geçirir. Hayatta bu kadar merkezi bir yere sahip olan bir konu hakkında sohbet ortamında konuşmamak mümkün değildir. Elbette burada ağzına geleni söylemek, hakaret etmek bağlamında bunu demiyoruz; fakat eleştiri noktasında kimsenin bir sıkıntısı olmamalı.
    Bir diğer nokta da şu, çalıştığımız iş yerini veya amirimizi/patronumuzu sevmek zorunda değiliz. Önemli olan vazifemizi yapmamızdır.

Sayfayı Paylaş