Spor salonu neden şart?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve XasTurk tarafından 4 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Hacim,kütle almak için neden spor salonu şart?

1. Antrenman ve beslenme programı hazırlanıyor.

oy sayısı 3
    6,5%
  2. Makine,alet v.b. şeyler çok yeterli olduğu için.

oy sayısı 39
    84,8%
  3. Başka bir sebep.(Belirtin)

oy sayısı 4
    8,7%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. XasTurk

XasTurk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Evet arkadaşlar konu gayet basit spor salonu neden şart?Biliyoruz evdede kas geliştirebiliriz ama daha fazla hacim,kütle almak için neden spor salonu şart?

2. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    Hacim ve kütle için çalışma programından beslenmene , genetik yapından dinlenmene kadar bir çok şey önemlidir ama spor salonu bana göre motivasyon , rahat çalışma alanı ve eve sığması zor olan aletleri barındırdığı için önemlidir. Bir de partner,hoca ve yüksek müzik avantajıda vardır :)

3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Squat rack ve bench sehpası sorun evde. Bir de 100 küsür kiloları yere bırakınca alt kattan çıkmasından çekiniyorum :)

Yoksa kafama göre müzik dinleme, istediğim gün ve saatte antrenman yapabilme imkanı olsa güzel olur.

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Spora nasıl baktığına , hedefine bağlı böyle soruların cevapları o kadar kısıltı şıklarla cevaplandırılamaz.

Spor salonu içinde neler barındırır :

-Ekipman Avantajı.
    -Antrenör Progaram oluşturur.
    -Spor salonun lükstür , havuz , sauna vbz etkinlik beraberinde götürüyorsundur.
    -Spor salonuna bir partnerle gidiyorsundur , eşin , arkadaşın , sevgilin vbz bundan mutlusundur.
    -Disiplinli olmanı sağlıyordur , salon.
    -Vbz bir çok daha kişiye özel özellik eklenebilir.

Spor salonu yerine evi tercih etmek.Öncelikle evi tercih ediyorsanız vücut geliştirme sporu amaçlanıyorsa eve ağırlıklar dumbell-halter barı , bench sehpası , barfiks aleti tarzı şeyler gerekebilir , bunlar için yer , para vbz.Ayrıca evde program oluşturma işini üstlenmeniz gerekir , hedefinize en uygun antremanlarla yaklaşmayı bulmanız , doğru program -hareket nizamiliği gibi sorunlar yaşanabilir.Salonda-Evde yapılabilir.

Ama amacınız evde p90x tarzı fitness programları yaparak hafif hafif ilerleyip bu işe kondisyon ile girmekse daha az ekipman ile başlanabilir.Daha az ekipmandan kastım , dumbell-şınav bar-barfiks barı yeterlidir.Hazır bir programla ilerlersiniz verdiğim örnekteki gibi Tony Horton bu p90x programını oluşturan kişidir haftalık uygulanımı ayarlamıştır vbz.Beslenme-Antreman program sorunu kalkar.Evde-Salonada yapılabilir.

Amaç street workout & calisthenics ise barfiks barı , dips barı antremanlarınzıın büyük çoğunluğunu kaplıcağından aşırı bir ekipman açığınız olmaz.Sorun bu sporu araştırmak , program oluşturmak , ilerlemek , hareket formları ile başlar öğrendikçe yaptıkça ilerlersiniz.Evde-Sokakta-Salonda yapılabilir.

Amacınız güç çalışması strongerman veya başka bir spor olan güçlenmeye yakın powerliftings bunlar ve halterci olmak mantıklı şeyler profesyonel kişilerle çalışmalıdır formlarını , anterman mantıklarını kolay kolay çözemezsiniz.Bunu o dalda antrenör bilgisine sahip kişilerle çalışmalısınız.

Burda benim ev-salon karşılaştırması olarak şahsi görüşlerimi görüceksiniz.Bu spora ilk salonda başladım.Sonra ki zamanlar evde devam ettim.
    Evin bana avantajları nelerdi derseniz :
    -Evde çalıştığım için daha rahattım başka bir antrenör , sporcu olmadığından
    -Kendi programımı oluşturmak konusu , bu konuda çok fazla okudum , araştırdım kendim amacıma yönelik daha iyi adımlar atabileceğimi düşündüğüm için bu konuda eminim.
    -Antreman saatimi çok rahat istediğim zamana ayarlıyabiliyorum.
    -Evde , ailem ne yaptığımdan daha rahat emin oluyor :)
    -Evde hareket formlarını geliştirmek konusunda rahatım(Street workout olarak) barda istediğim kadar çalışma deneme yapabiliyorum.
    -Vbz. daha şeyler oluşturulabilir.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  5. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba
    Sahsi fikrim evde yapamaycağım. Motivasyon ve aletler bakımından evde zor oldugunu dusunuyorum. Yaptıgın antreamna gore de alet ihtiyacını evde karsılaman zor.

6. Brew Through

Brew Through Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    1
    Bi dergide okumuştum sanırım aletli egzersizler sağlıklı değilmiş. Bilmiyorum ne kadar doğru.. Ama tabi spor salonunun tadı başkadır panterden kastım oradaki atmosfer çok farklı :)

7. umut-

umut- Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    tasarım
    Yer:
    izmir
    1. partnerin olur yüksek ağırlıklara girer çıkarken sana yardım eder.
    2. belli hareketler için ağırlığın yetmez eve al al nereye kadar
    3. aletler sayesinde sakatlanma riskin azdır.
    4. birisi yada ayna sayesinde nizami ve simetrik çalışma sağlarsın
    5. takıldığın yerde hocana sorarsın ( ADAM GİBİ SALONLAR İÇİN GEÇERLİDİR )
    6. Barbell de yada dumbell de ağırlık tak sök anan ağlamaz
    7. ODANIN DUVARLARINA SÜRMEMEK İÇİN KIVRANMANA GEREK OLMAZ
    8. Annen & Eşin & Çocuklar gelip arada motivasyonunu katletmez.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:19 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:16 ----------

10. motivasyon videolarındaki gibi ağırlıkları omuzdan bam diye bırakabilirsin
    11 bağırırsan mesele olmaz kimse sana deli muamelesi yapmaz EN FAZLA ARTİZ DERLER

8. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    hedef büyükse ileri seviye düşünülüyorsa prolar gibi çalışmak lazımdır bunun içinde spor salonu şarttır ancak hedef düşükse yada ortaysa evde yapılabilir artık internet çağındayız parayla satın alamayacağımız bilgiler gerek formumuzda gerekse bodybuilding.com sitesinde mevcut youtube sitesinde hareketlerin nasıl yapıldığını gösteren videolar var bir partner sorunu yaşanır diye düşünüyorum bende bazen evde çalışıyorum zamanım kısıtlı olduğunda evde barım var iki adet ayarlanabilir dumbbel setim bench sehpam ağırlık istasyonum var oda geniş tekte yaşıyorum dolayısıyla rahatsız edende olmuyor birde öyle spor salonları varki eve iki adet çift ayarlanabilir dumbbel seti alsanız inanın daha iyi spor yaparsınız o derece birde kıyafet sorunu olmuyor motivasyon içinse filmler videolar posterler iş görür zaten ama şahsen imkanınız ve zamanınız varsa salonda çalışın yılın 12 ayı ancak imkanınız varsa zamanınız ara sıra kısıtlı oluyorsa evin bir odasını salona çevirin

9. XasTurk

XasTurk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    güzel yorumlarınız için teşekkürler bende bir body salonuna yazılmayı düşünüyorum ama yazılcağım yerde ayna ve müzik yok :D ama 2 katlı ve tüm aletler var :) müziği artık kulaklıkla dinleriz :Dbench_O

10. Dying Breed

Dying Breed Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Nefes alıp vermek.
    Yer:
    İSTANBUL
    Kardeşim hedef diğe bende gireceğim lafa..Kendi açımdan söyliyeyim hedefim fit görünmek ben bunu evde zaten zemin hazırlayabiliyorum..Ama takılmak için falan birkaç git dene.Ortamı tat.

11. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    En başta yaşımdan dolayı mesela evde kendi kafama göre ağırlık çalışmak büyük hata olurdu.

Birde salon atmosferi çalışma isteği geliyor ama evde dikkatimi televizyon , bilgisayar gibi başka şeyler çekiyor ve odaklanamıyorum. Salondaki imkanlar, rahatlık , sakatlık riskinin en aza inmesi , antrenörümün beni dikkate alması gibi daha sayamayacağım çok şey var kendi adıma

12. XasTurk

XasTurk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    evet konu aktif spor salonundamı daha iyi vücut olur yoksa evdemi?Açıkcası ben en çok bana özel program hazırlancağından ve alet,makine v.b. gibi şeylerin yeterli olcağından gitmek istiyorum inşAllah gittiğime pişman olmam :)

13. wextor35

wextor35 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Senin çalışmana bağlı spor salonunda yapacağın çoğu şeyi evde de yapa bilirsin :) ben evde çalışıyorum salona giden arkadaşımda daha iyi vücudum var ama evde halter seti ve sehpa var ağırlıklar var kur kuruya olmaz tabi evde yer var çalışa bilirsin :)
    1.benim için artı yönleri apartman olmasına rağmen son ses istediğim müziği açıyorum.
    2. evde tak bütün supplamentlerimi hazırlıyorum kolaylıkla.
    3.direk duşa giriyorum terli terli dolaşmıyorum
    4.evde kardeşim var partner olarak yardım ediyor çalışmıyor sadece yardım
    5.Halteri de yatağa atıyorum :) SORUN YOK GAYETE KÜTLE ALDIM

14. Degerli

Degerli Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Kastamonu
    Ben evde çalışıyorum ve iri bir vucut yerine fit bir vucut tercihim ilerletme durumumda salona geçmeyi planlıyorum ve araştırarak bir çok şey öğrendım emin adımlarla ilerliyorum.

15. Ehlisuur

Ehlisuur Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    motivasyon.

evde fazla motive olamıyorum.

16. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Spor bir alışkanlık halini alınca evde motivasyon sıkıntısı kalmaz. Hele de bir partner denk getirebilirseniz ve evinizde de yeterli mekan ve aletleri temin edebilirseniz hiçbir eksiğiniz kalmaz. Bir bench sehpası, bir lat, barlar ve ağırlıklar ile her türlü programı yapabilirsiniz. Ancak müsabık sporcuysanız bazı özel makinelere ihtiyaç duyabilirsiniz, onun haricinde bu imkanlarla evde çalışmak mümkündür.

Sayfayı Paylaş