Spor salonu mu Ev mi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Gookhan34 tarafından 18 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Gookhan34

Gookhan34 Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar. Ben 2.5 ay önce bodye başladım çokta iyi gidiyor herşey diyetimi yapıyorum 2.5 aydır 9 kilo verdim.Asıl sorunum biraz uzun olucak ama hepsini belirticem okursanız sevinirim. :) 2 ay temel hareketleri yaptım 20 dakika kardio verdi hocam saçmalıktı ben bile bu olayları anlamazken farkediyordum 45 dakika yaptım kendi kendime. Falan bunları geçelim. Hocalarım pek ilglenmiyorlar bu gün yine aidat ödeme güünüydü kendime sordum neden ödüyorum ? Evde bisikletim barfiks aletim dambılım bench press masam barlarım var neden bu kadar para veriyorum ? Aletlerim belli bisiklet dambıllarım barfiks barım benchpress masam barım falan var evde çalışsam daha iyi olmaz mı sizcede 4 gün gidiyorum anca 4 gün kardio yapabiliyorum evde bisiklet ile 7 gün de kardio yapabilsem? 100 tl mi boşuna çöpe atmasam. - ! Asıl sorumm : Hala fazla kilom ve yağlarım var bunlar bisiklet ve diyetle evdede gider mi ? bench prss ve dambıllarım la göğüs kol triceps çalışsaam ? Lütfen yorum yapın şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör: 21 Ocak 2013
  2. SpReaD

SpReaD Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Aydın
    Elbette evde de fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz ama şöyle bir durum da var salonda çalışmak evde çalışmaya nazaran daha disiplinlidir. eğer kendinize güveniyor üşengeçlik yapmayacağınıza inanıyorsanız evde cardio yapabilirsiniz ama vücut geliştirmek için evde uygun şartlar oluşturulabileceğini sanmıyorum.

3. Gookhan34

Gookhan34 Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bench press ve dambıllarım barfiks barım var ? Yaparım şartlarım uygun. Ya benim saçma bir düşüncem şu misal ağırlık çalışmasam sadece kardio ile kilo versem vücudumda bozukluk olabilir mi göğüsler falan yağlı ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:16 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:11 ----------

Arkadaşlar yorum yapıcak yokmu sizce hangisi daha iyi ? Tekrar hatırlatıyorum bisikletim barfiks barım bench press barım ve dambıllarım var

4. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    amaç sadece yağlardan kurtulmaksa doğru beslenme ve yürüyüşle bile bu hedefe ulaşılabilinir.

ancak yağ yakmak ve bunun yanında hacim kazanmaksa tabi ki ağırlık çalışması yapılmalı.

ama yağsız, ince, şekilsiz bir vücutta çalışmış, şekil almış bir vücudun yanında çok parlak durmayacaktır.

tavsiyem ağırlık ve kardio çalışmalarını kombine etmen. tabi ki oranları vücut durumun belirleyecek. tecrübeli birinden yardım almakta ve forumu incelemekte yarar var elbette.

mr_dblue bunu beğendi.
  5. Gookhan34

Gookhan34 Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yorum için teşekkür ederim. Evde bar ve dambıllarım mevcut sitede çoğu hareketi biliyorum bunları uygulucam kendime bir program çıkartıp kardio ise her gün yapmayı planlıyorum :)

6. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
  7. Gookhan34

Gookhan34 Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bu hareketlerin etkisi olucak değil mi spor salonunda ki gibi ?

8. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Evde yeterli aletin varsa hiçbir farkı yok

9. Gookhan34

Gookhan34 Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yeter li alet şu setim var http://images.hepsiburada.net/assets/Spor/500/Spor_906676.jpg yeterli değil mi 50 kg plaka 1 uzun bar 2 kısa bar bench press falan yapabilirim değil mi ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:50 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:37 ----------

Birde bench press sehbam yok çok ağırlık basmadan normal ev sehbasında yapsam işe yarar mı ?

10. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Valla onu bilemiycem imkan varsa tabiki bench sehpası almanı tavsite ederim.

11. Gookhan34

Gookhan34 Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bench press sehbaları çok pahalı demircide falan anca yaptırabilirim ? 1 ay normal dumbell ile bench press yapsam sıkıntı olur mu ? Yani ekipmanlarım düşüyor şunlar kalıyor elimde bisiklet bafiks barım ve dambıllarım yeter li olur mu kilo vermeme diyetime aynen devam ediyorum 2.5 aydır

12. soncirit

soncirit Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir
    Sen BB yapmak istedikten sonra istediğin kadar kısıtlı ol...bir su bidonu dambıla bir kürek sapı barbell'e dönüşür.Yeterki iste ;)

Sayfayı Paylaş