spor salonu üyelik iptali mümkün mü?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve pashacan tarafından 5 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    Merhaba arkadaşlar,
    öncelikle bu sorunun başımı ziyadesiyle ağrıttığını canımı çok sıktığını acil halletmem gerektiğini belirtmek istiyorum.okuyunca umarım anlayacaksınız beni..

10 gün kadar önce bi arkadaşımın ricası üzerine işyerime yakın olduğu için çok bilinen ve lüks bir spor salonuna kayıt olduk.kredi kartı üzerinden yıllık aidat alındı bile anlaitığımız fiyat üzre.

bir residence ın altında bulunan bu meshur spor salonunda spor yapanlar tarafından spor yapmanın adı sadece ve sadece,

akşamları yarım saat kosu bandında kosup yerde 3-5 mekik cekmek,

vücut geliştirme yapan hickimse yok ve bana uzaylı gibi bakıyorlar.

soyunma odasında protein alırken eroin alıyomusum gibi gözlerini dikiyolar.

dev gibi salonda yüzlerce kosu bandı ve bisiklet lakin tek 1 tane evet 1 tane bench sehpası bulunmakta.pushdown yapmak icin kabloya takılcak 1. bir ufak düz bar aparat yok.

satıscı bayan bize salonu anlatırken asla yoğunluk ve kalabalık olmayacak hic bir alet basında sıra beklemeyeceksiniz demişti ama kosu bantlarında dahi her aksam sıra bekliyoruz.

cevirmek icin tek bir sopa filan var.

hiçbirşey dedikleri gibi işlemiyor salonda.

hocalar zaten ağırlıkla alakaları yok.

anlayacağınız eski salonum burnumda tütüyo.ve çok ama çok pişmanım bir an taklaya gelip kayıt oluverdim.

sormak istediğim soru şu,

burada salon sahibi hocalarımız yada bu gibi durumlarda kalmıs arkadaslarımız var ise,

benim üyeliğimi iptal etme şansım nedir?
    üyeliğimi iptal edersem papaz olur muyum?

tüketici kanununda aldığınız ürün ve hizmeti 15 gün gibi bi sürede sorgusuz sualsiz iade edebiliyorsun.peki ben bu durumda aksi bir cevap alırsam hakkımı arayabilir miyim? yoksa kaderime razı mı olmalıyım?

içinde bulunduğum durumu tahmin edebiliyorsunuzdur.
    hayatımda ilk defa 10 gündür doğru dürüst antreman yapamıyorum.

en geç yarın aksama kadar karar vermeliyim
    lütfen yardımcı olun

şimdiden tesekkürler

saygılar

2. muro-van-kenobi

muro-van-kenobi Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    murat
    Yer:
    ankara
    Bu mümkün,
    Öncelikle bir dilekçe yazıp üyeliğmin iptali gibi birşeyler veya memnun kalmadım. Şu tarihe kadar paramın iadesi gibi şeyler yazarsın. olmadı bunun Abonelik sözleşmelerine göre iptal olabileceğini sözle söylersin eğer kabul etmezseniz bunu yasal yollarla alabileceğini söyle. O da olmazsa noterden ihtarname ile aynı dilekçeyi yollarsın. Onlar sıkışınca iptal eder çünkü mahkemeye giderse kaybedeceğini bilir.

3. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    öncelikle çok teşekkür ederim yardımından dolayı

şöyle bir durum söz konusu sınırsız üyeliği olan sauna havuz vs. gibi kompleks birimleri olan bi tesis.
    şimdi benden yıllık olarak 2500 liraya yakın bi para alındı ben üyeliğimin iğtali,ni talep ettiğimde baktılar sıkısıyolar bu durumda içeriye misafir sokma ücreti günlük 65 tl gibi bi ücrete tekabul ediyo
    dolayısıyla üyeliğini iptal ettim ama sendende 10 günlük kaydın olarak 650 lira gibi bi parayı gasp ederim gibi bi olasılık nedir sizce?
    ve böyle bisey olursa karsı cevap ne verilir?

4. muro-van-kenobi

muro-van-kenobi Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    murat
    Yer:
    ankara
    öyle olmaması gerekiyor. 2500/356 gibi bişey günlük hesaplayıp kaç günse onla çarpmaları lazım. En kötü ihtimal : 2500/12 diyip 1 aylık ücreti dahi alsınlar. Böyle bir saçmalık olmaz. Ya günlük hesaplasınlar ya da 1 aylık para alsınlar (o bile iyi değil ama) . Sonuçta sen hakkın olanı istiyorsun. Bir de bu 2500 lira taksitle felan mı verdin orda belki visa komisyonu felan isteyebilirler...

hakkını aramalısın önce sözle sonra yazılı sonra da mahkeme ile olmadı forumda bi kampanya açarız :)

Ben de böyle bişey yaşamıştım da ondan biliyorum.

5. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Düşene akıl veren misali çok olur.

Senin gibi tecrübeli bir arkadaş nasıl olur da hiç antrenman yapmadan 1 yıllık üye olur. Her zaman aklınızda olsun ki yeni bir salona üye oluyorsanız o salon çok güzel olsa dahi 1 aylık olun. Çünkü gerçekten dışarıdan bakmakla içeriden bakmak arasında çok fark vardır.

-Kimi salon aşırı büyüktür bazı bölge çalışmalarında 3 kat inip çıkmanız gerekebilir.
    -Sauna buhar odası var derler üye olunca hiç çalıştığını görmezsiniz.
    -Gezerken duşu görmeniz size yeter diye düşünürsünüz doğru düzgün sıcak su olmaz.Kışınız işkence olur
    -Hiç sıra beklemezsiniz derler koşu bantları hep dolu olur.
    -Z bar, düz bar 1 tane olur tutup bench press barıyla barbell curl yaparsınız. Sonra benche girecekler haklı olarak size isyan eder.
    -Yaz olur kış olur klima açmazlar sıcaktan ya da soğuktan geberirsiniz.

Hele ki o pahalı büyük lüks salonlar. Tüm sorun onlardadır. Seçici olacaklarını söylerler her geleni alırlar kalabalıktan her makinada koşu bandında vs. sıra beklersiniz.

Soruna gelirsek memnuniyetsizliğini belirtip 1 ay parası içerde kalacak şekilde geri ödeme isteyebilirsin. Sonuçta onların banka hesabına geçeceği için direk hesabınıza eft yapabilirler. Lakin KDV ve Bankanın kestiği komisyonu kesmezlerse onlar zararlı çıkacakları için yanaşmayacaklardır.

2500 lira alındı demişsiniz. Aylık 400 lira abonelikleri olsa onu kesseler. + 2500*0,18=450 TL KDV + %4 banka komisyonu olsa 2500*0,04=100 TL

Toplamda 1000 liraya yakın para alırlar.

Son düzenleme: 5 Ekim 2010
  6. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    sevgili jimraynor ve muro-ven-kenobi öncelikle yardımlarınıza tesekkürler

jimraynor şirketim kadıköye taşındı kadıköy bakırköy arası köprü trafiği vs hergün rush hour da 1.30 saat trafik cekerek salona gitmeye cebellerken gayrettepedeki yarım saat gibi bi sürede ulasabildiğim bu mekan bana ilac gibi geldi ilk bakısta.
    arkadasım bakırköyden tekrar mecidiyeköy e gecis yapıyodu antremandan sonra ve cok istedi basımın etini yedi.
    ben bu ise bir spor salonunda basladım ve hep orda devam ettim ..
    dolayısıyla bir spor tesisinin biz en iyi tesisiz diyipte bir bench sehpası ile hizmet verecekleri aklımın ucuna gelmezdi.aletlerimizin oturma gruplarında kullanılan deriler ferrari arabalarda kullanılan deriler ve havlu sermenize dahi gerek yok cünkü ter tutmuyo filan dyolar ve inan insanın aklına bench sehpalarının sayısına bakmak bile gelmiyo..hersey makina ve kosu bandı..
    ve evet zaten taklaya gelerek üye olduğum bir gercek aksini iddaa etmiyorum.
    ama bir müsibet bin nasihatten yeğdir bilirsin ..büyük ders oldu.

yazdığın maddelerin içinde sanki su an gittiğim yeri tarif etmişsin şaka gibi bi sekilde evet sadece tek bir z var o da oklava gibi bisey elim alısamadı.düz bar yok ön omuz press icin düzenek yok makinada girin illaki dyolar yada arnold press yapın dumbell la diye ekmek yoksa pasta yiyin mantığında bi hareket söz konusu..

gercekten ağır sıkıntı icindeyim..askere gitmek üzereyken güzel bi şirketten teklif aldım ve tecil ettirip buraya odaklanmıstım ..bu kış spora cok daha iyi odaklanacakken böyle bi pürüzün önüme cıkmıs olması beni yerin dibine soktu moralman..uykularım kacıyo ..
    cünkü ben bu aksam eğer gidipte ben kardesim böyle böyle dediniz ama ben sunlardan dolayı sikayetciyim üyeliğimin iptalini talep ediyorum dediğimde bana lkalkıpta hayır mümkün değil derlerse ben cok pis patlayacam kendimi biliyorum.sonra hiç içinden çıkamayacağım bi hale gelmesi beni korkutuyo ve acıkcası o stres ve sinirle uğrasmak istemiyorum..
    bize bi kac sayfa bi sözlesme imzalattılar kayıt yaparken ..lakin gecerli olan sözlesmeler midir? yoksa yürürlükte olan kanunlar mıdır sizce?

hatun bana yok arkadas ben iptal edemem üyeliğini dediği takdirde ne demem gerekir sizce?

7. muro-van-kenobi

muro-van-kenobi Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    murat
    Yer:
    ankara

Sen moralini bozma strese de girmene gerek yok.
    Kanunlar sözleşmenin üstündedir. Kanuna aykırı bir madde sözleşmeye koyamazlar.

8. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    sonuç itibariyle ben kardesim memnun değilim tesisinizden üyeliğimi iptal edin dediğimde bana itiraz ettikleri zaman neye güvenerek ne dememi tavsite edersin?

9. muro-van-kenobi

muro-van-kenobi Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    murat
    Yer:
    ankara
    bunu iptal etmezseniz yasal yollara başvuracağım. Aboneliklerin ve üyeliklerin iptali sözleşmeyle kısıtlanamaz. Kanuni olarak buna hakkım var. Bunu bir yazılı dilekçeyle verceksin bir fotokopisi de sende olcak. Eğer kabul etmezlerse noter aracılığı ile yollayacam dersin.

10. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    bende internetten tüketici kanununda konuya yakın alakalı söyle bi madde buldum

Madde 11/A- (Ek: 6/3/2003-4822/18 md.) Her türlü abonelik sözleşmelerine taraf olan tüketiciler, isteklerini satıcıya yazılı olarak bildirmek kaydıyla aboneliklerine tek taraflı son verebilirler.

umarım bu tür üyelikler bu kanunlar kapsamında değerlendiriliyordur.
    şimdi google dan yaptığım araştırmalarda tüm salonlar asla iade ve iptal yapamayız seklinde yaklasımlarından söz ediliyo..acıkcası canım sıkılmadı değil biraz

11. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    dün akşam meramımı yetkililere ilettim ..tüm sıkıntılarımla ve eksiklikleri vs.
    aynı bünyeye ait üye olduğum yere nazaran hemen hemen 5 kat daha kapsamlı bi tesisleri daha var.oraya aynı şartlarla geçişinizi sağlarsak memnun olur musunuz şeklinde bi öneri sundular.
    tesisi gezdim gercekten hacim olarak 5 katı büyüklükte bi yer diğer salondaki hemen hemen tüm hacim kadar bi bölümde sadece serbest ağırlık bölümü filan var.konustuğumuz hocaylada güzel bi sinerji yakaladık gibi tabi o da simdilik onuda artık ilerleyen asamalarda buradaki hocalarımdan destek almaya calısıcam eğer yardımcı olma inceliğini gösterirlerse tabi

şimdilik buna karar verdim gibi.sorun olacak mı olmayacak mı ilerleyen günlerde göreceğiz.

yorum yapan ve yardımcı olmaya calısan 2 arkadasımada tesekkür ediyorum
    özellikle muro van kenobi =)

eyvallah

12. muro-van-kenobi

muro-van-kenobi Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    murat
    Yer:
    ankara
    inşallah sorunlar kalkar sağlıklı bir şekilde spor yapabilirsin. Benim spor salonu 60metrekare bu arada bana da yetiyo koşu bandı bisiklet mekik benim için öncelikli geliyor. Her çeşit alet edevat var bana yetiyor. Sauna -, Buhar banyosu havuz da yook :)

13. Sevket

Sevket Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Lefkoşa - KKTC
    Güzel bir sonuç olmuş

14. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    hehe muro van kenobi benim yeni geçtiğim tesis 5000 m2 kadar bi alan ama ben bugüne kadar bu spora aynen bahsettiğin gibi yaklasık 100 m2 bi yerde yaptım düne kadarda hep oradaydım dediğin gibide fazla fazla yetiyordu bana ..işte böyle arkadasımın baskısı ile hic bu iste adetim olmayan gideni sürekli eleştirdiğim elit bi atlama yapmıs oldum =) neyse artık sauna bilmemne kendimizi eğlendiricez bi sekilde bu senede böyle gecsin =)

sevket tesekkür ederim.. evet umarım daha iyi olacak ..tesis dışında program beslenme gibi sorunlar icin allaha sükürler olsunki bodyforumtr gibi koca bi ansiklopedimiz ve yardımsever bi sürü dostlar hocalarımız var =)

15. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    iyi olmuş senin adına çok sevindim. tecrübesiz arkadaşlara ders olacak bir konu oldu :)

Sayfayı Paylaş