Spor Salonlarının Tutumu

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve RaPPeRuA tarafından 13 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Merhaba. Toplamda 3spor salonu değiştirdim yani 4 ayrı spor salonuna gittim. Gözlemlerim sonunda şunu farkettim(Her yerde aynımıdır bilmiyorum): Boyunuz 175, kilonuz 60( yani zayıf denilebilecek biriyseniz) , 190cm ve 90kg'lik birine göre sizi daha arka planda tutuyorlar.

Örneğin, 176-177 boyundayım ve kilom 68. Son spor salonunda göbeğim olduğunu ve bunun içinde bir cardio programı istediğimi söyleyince(çünkü istemek zorunda kaldım, sadece ağırlık programı vermişlerdi bana) neredeyse umursamaza yakın bir tavır sergilendi. Hani boyun ne kilon ne gibisinden bir tavır ve yüz ifadesiyle karşılaştım yada ben çok abartıyorum :)

Aynı şeyleri yaşadınız mı hiç yoksa benim kuruntummu?

2. bloodylance

bloodylance Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    hocaları çok abartıyoruz haşa onlar allah değiller;kardioyu onlara sormadan senin yapman gerek diye düşünüyorum çnkü bende yaşadım aynı şeyi,artık sıkmamaya çalışıyorum kendim yapıyorum yapacağımı tabi ağırlık programı hariç günlerimi dinlenmemi kardiomu mekiğimi ben ayarlıyorum bence sende geniş takıl sende bilgilisin bu konuda fazla sıkmamak gerek adamları..hocalar hergün senin benim gibi 10 larca kişiyle uğraşıyor,hepsi hevesle sorularını sorarken hocalar 3 ay sonra bırakacaklarını bilerek hergün verdikleri cevapları sıkılmış gibi görünmeden tekrar anlatıyorlar..bıkmış adamlar artık hangimizle uğraşsınlar..

3. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Durum öyle değil maalesef. Tabiki kendim ayarlayabilirim cardiomu fakat koşu bandına çıkınca kafana göre çıkamazsın programında böyle birşey yok dendimi çelişki doğuyor :) Tabiki her hoca böyle değildir genelleme yaptım.

4. EjderLordu

EjderLordu Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    sen oraya para veriyon eşek gibi ilgilenmeleri gerek ne sanıyolar kendilerini

5. Chomoloko

Chomoloko Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Scotland
    sen o kadar ilgilendiklerine sukur et,

bana anahtari veriyorlar sonra iniyorum kara deliğe.

6. Lock Ness

Lock Ness Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    cogu salonda aynı durum var adamlar haklı hergun neler soruyo mıllet(baklava ne zaman cıkar,kac ayda kıvanc tatlıtug gıbı olurum)
    Ama bızım gıbı heveslı 1 ay yapıp kacmayacak kısılere olan oluyor kurunun yanında yas da yanar mısalı

7. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Uzun süre aynı salona gidip hocan ile muhabbet kurmadığın sürece pek ilgileneceklerini sanmıyorum. Çoğu salonda bu ek programları falan parayla ile yazıyorlar. Ne kadar para veriyorsunuz ki sanki salona parasıyla değil mi tabi ilgilenecekler diyorsunuz?
    Kaldı ki çoğu hocanın bilgisi tecrübesi pek fazla değil. Nadir salonlarda iyi hocalar var. O salonları bulup hocaya bu spor için emek verdiğini azimli olduğunu kanıtlaman gerek ki sana yardımcı olmak istesinler.

8. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Benim gittigim salondaki sozde hocalar ilgilenebilecek seviyede de degiller. Dolayisiyla antrenman programindan beslenmeye kadar kendim olusturuyorum fakat bu sorun degil elbette, bu olmasi gereken ayni zamanda. Fakat bunun eksisi, ilk uc-dort ay boyunca kotu bir bicimde beslenip, antrenman programi dahilinde muthis epic fail'lara imza atmis olmam. Set aralarinda 3-4 dakika dinlenmeler, antrenmani 1.5 saatte bitirmeler, temel hareketlerden kacmalar vs. Pek cok hata. Zamanla okudukca ogrenmeye basladim.

Salonlardaki hocalarin yaptigi tek sey su, en azindan kendi salonum icin bunu soyluyorum, salona gelen uc bes hatuna ilgi gosterirler, hatun kosarken falan yanina giderler, nasil gidiyor alisabildin mi diye sorarlar ordan muhabbet acilir. Onun disinda surekli pc basinda oturarak facebook, twitter'da takilmaca.

Artik salonun mudavimi oldugum icin salona her girdigimde soyluyorum zaten, abi sizin is de zor be, tum gun feysbuk, tivitir falan diyorum. Guluyor adam.

Ozet: Eger ugrastigin spor uzerine okumuyorsan bir hicsin.

9. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    eger hoca salonunda sahıbıyse pek takmıyor 4 salona gıttım bu tıpte oyle denk geldı ama spor tesısınde ısenız yanı suan gıttım yerde 15 e yakım hoca var gozunun ıcıne bakınca hemen gelıyolar yanıma :) ne sorsam cevaplıyorlar

10. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    aynı durum eski salonumda da vardı.
    9 ay gittim.9 ayın 3-4 ayında adam gibi body yapabildim geri kalan zamanlarda hocam ilgisizdi.bütün gün telefonundan mesajlaşır tetris oynadı.bir program yazdırmak için resmen yalvarırdım.
    hepsini geçtim bana sürekli pahalı supplementler aldırıyor bunları kullanılması gerektiği gibi değil de daha çabuk bitirip yenisini sipariş etmeme neden olacak şekilde kullandırıyordu.bu ayın sonunda 12 ay bitmiş olacak(araya 3 ay yaz tatili girdi)
    ama gel gör ki benim vücudum 6 aylık vücuttan farksız.kendimi 12 ay body yapmış olarak görmüyorum resmen.

11. angilonit

angilonit Üye

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Bu iş söylenildiği üzere biraz şansa bakıyor sanırım. 1 sene kadar aynı salona gittim, başlarda hem kimseyi tanımıyordum hem fazlaca bilgisizdim ancak 4-5. ayın sonlarına doğru hem bir şeyler öğrenmeye başladım hem de salondaki hemen hemen herkesi tanıyordum. Antrenör de sağolsun hareketleri yanlış yaparsam görünce söylüyordu, şunu şöyle yap bunu böyle yap diye. Şu an İstanbul'da okuyorum ancak İzmir'e gidince hala eski salona giderim, beraber antreman yaparız. Orada bulduğum sıcak ortamı hiçbir yerde bulamadım desem yeridir. Hem üyeler olsun hem antrenör olsun oldukça iyiydi.

Biraz off-topic oldu ama kusura bakmayın :).

12. Mona

Mona Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Bu işin hangi birimizle uğraşsını yok bence..Oraya takır takır para ödüyorsan en az senin ihtiyacın kadar senle ilgilenmeliler.

Sayfayı Paylaş