spor salonları

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve emrah tarafından 30 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    etrafımda 4 tane spor salonu var adamı delı edıyolar bırı aylıgı 70 ytl yaptı ıhlamur kuyu gıbı bır yerde bırı 60 ytl beledıyenın ondada mazeme eksıklıgı var dıgerıde sabahları sadece bayanlarmıs aksama erkekler 3 saat erkeklere ayırmıslar acayıp sınırlerım bozuldu kendı antreman yaptıgım salona gıttı saat 12 olmus hala acılmamıs sabah sabah kafam cok bozuldu yaw adam gıbı salon yok delı ettıler kafa_a32a32

2. TySoN4287

TySoN4287 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Genel konuşmuyorum ama salonlar genelde ticari kaygılarla kuruluyor ve nitelikli olup olmadığını düşünen yok bende onca salon gezdim iyi bir hoca bulamadım hepsi başdan savma hareket ediyorlar Flexor gibi bir hocam olsun Ronnie rakibim olsun:):)

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    En azından forumda bi Flexor'umuz var :)

Türkiyede salonlara dediğiniz gibi ticari bakılıyor..bu tabi kaçınılmaz çünkü insanlar para kazanmak zorunda..
    ama salonu gerçekten bu işe gönül vermiş bu işe aşık bir şahıs açsa emin olun leasing yapar kredi çeker yinede vg.ciler madur etmez..
    empati yapar yada vg.cileri ihtiyaçlarını bilir , gereken tüm makinelerini alır , havalandırmasını sağlar, vg.ciler konsantre olabilsinler diye gereken tüm ortam şartlarını sağlar..
    en azından ben salon açarsam bunu yapacağımdan emin olun.. dumbelllls

4. opasan

opasan Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    İş ticarete dönüşmüş gerçekten. Düzenli çalışmıyorum. Ara ara gittiğim ve hocalarını beğendiğim salonda, sürekli body aletlerinden feragat edilip bayanlara yönelik (basen grubu) aletler getiriliyor.

Kısacası her ara verip bir daha gittiğimde önemli body aletlerinin eksildiğini görüyorum. Decline bench press, scott curl gibi, calf raises vs...

İyi hoca olsa da ticari düşünebiliyorlar ve istediğimiz salonu bulamıyoruz...

5. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    ewet aynen dedıgınız gıbı hep tıcaret hep tıcaret ınsan bırazda onem verırı sporcuya anlamıyorumkı neyse boyle devam etcez artık cozum yok diez salon acda gelelım :D

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    biara kafaya takmıştım powerhouse şubesi tarzı biyer açmayı..amerikalıların istedikleri bütçe çok fazlaydı ama aletleri vs..tamamını gönderiyorlardı nerdeyse yarı fiyatına..
    neden mi açmak istiyordum..bulunduğum şehirde belki kendini bile iyi bir pazarlama ile ancak amorti edecekti ama vg.ye hizmet edecektim..bizim çektiklerimizi diğerleri çekmesin çabası vardı..
    dedimya bu işe aşık, bu işi ve yapanları seven ve emeklerini sayan insanlar açmalıki salon ihtiyaçlarınızı karşılasın..

aslında salon sahipleri ticari düşünmeyi bile tam beceremiyolar..(iyilerini tenzih ederek söylüyorum tabiki)
    önceki çalıştığım salonda bulunduğum şehrin en kaslı adamından nerdeyse tüm şehre vg.yi o özendirmesine ve salona gelenlerin çoğunda payı olması rağmen standart aidatı istiyorlardı..
    golds gym'in arnold'dan metroflex'in ronnie'den aidat istemesi gibi bi durumdu..
    yine salon sahipleri zayıflamaya gelenler yada bayan gruplar daha kalabalık gelir ve daha hızlı-toplu para kazandırırlar diye düşünüyorlar (yine düşünmeyenleri tenzih ederim) ama yanlış düşünüyorlar..
    birkere vg.ci memnun olduğu sürece hayatı boyunca vg yapacaksa ömür boyu sizindir..
    zayıflamaya gelenler yada bayan gruplar ya istekleri çabuk kırıldıklarından dolayı yada 2-3 ayda zayıflayıp salondan ayrılırlar..
    verdiği kiloyu korumaya ve sırf sağlıklı yaşam için salona sayısı çok değildir
    ..

sonuç olarak sürekli müşteri ve uzun vadede istikrarlı para kazandıran vg.cilerdir..

Son düzenleme: 30 Kasım 2007
  7. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    cok ıyı anlatmıssın dıez valla elıne saglık benım eskı salonumdakı sahsı 3 yıldır tanıyorum adam benı 20 ytl ıcın calıstırmadı :D ama kendı kaybettı benım kaybetcek bır seyım yon para bende her yerde antreman yaparım sonucta ama dogruyu bır bulabılsek ıste cok guzel olucakta nerdeee

Sayfayı Paylaş