Spor Karşıtı Reklamlar

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve okaaan tarafından 12 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Bu aralar spor karşıtı reklam çılgınlığı başlamış, insanları spora teşvik etmek adı altında aslında spordan uzaklaştıran reklamlar görüyoruz..Tanıtımlarda oynayan kişilerede özellikle, 20 yıldır spor yaptım göbeğim erimedi, yıllarca spor yaptım eziyet çektim, binlerce mekik çektim karın kaslarım çıkmadı diyor ve para karşılığı gerçek bir sporcuyu yani o kötü spor diye tanıttığı faaliyeti yıllarca yapan birini getiriyorlar, üzerine çıkınca titreten bir alet var ya birde mekik aleti sanki kaslarını o aletlerle yapmış gibi bir durum yaratmaya çalışıyorlar ve başarılı da oluyorlar birde bölgesel zayıflamayı ısrarla vurguluyorlar, yalan yanlı bilgi veriyorlar, yani resmen spor yapmayın size bir faydası olmaz demeye getiriyorlar, halbuki yapılan aletler spor yapamayan, zamanı olmayan, yada yaşlı insanlar, bedensel engeli olan insanlar vb için üretilmiş aslında, bunu genele yaymaya çalışarak insanları resmen dolandırıyorlar merak ettiğim konu ise bunları denetleyen bir yasa vesaire yokmu rtük tv programlarında herşeye karışıyor ancak demekki bu tür dolandırıcı faaliyetlerin bir takım zengin kesime faydası dokunuyor ki; müdaheleyle karşılaşmıyor bu tür yanıltıcı ve kişilerin spor yapmasını engellemeye yönelik reklamlar...

TuGhAn, zhu.zhq, ngt_psy ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    Haklısın okan bunların amaçları ürünlerini satabilmek başka birşey değil.Oraya getirdikleri adamlarda yıllarını spor salonarında geçirmiş insanlar.
    Hatta bir reklamda ''işe yaramaz spor salonlarında vakit harcamayın.''gibi bi söz geçmişti bu benim gerçekten sinirlerimi bozmuştu.Sanki o reklamda oynattığınız yıllarını spor salonlarında harcamış adam sizin o titreşimli aletinizle yaptı o kasları ne gerek var yıllarca spor salonlarında terlemeye,o kadar beslenmeye,supplementlere o kadar para harcamaya.Bizde alalım bitane o aletten TV seyrederken kas yaparız ne güzel.Bunlar dolandırıcılıktan başka birşey değil.
    Vücut zorlandığı zaman,yani birşeylere yetersiz kaldığı zaman kendine ona göre uyum sağlar(gelişir) yani zorlanmadan bir kas gelişmez.

okaaan bunu beğendi.
  3. TosSsi

TosSsi Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ç.kale
    bu devirde parası olan herşeyi söyleyebiliyor insanların sağlığı kimin umurunda ki yeterki para gelsin..

okaaan bunu beğendi.
  4. Iron_Man

Iron_Man Üye

Beğenileri:
    262
    Ödül Puanları:
    0
    herşey bilinçli olmalı kulaktan dolma bilgilerle bir yerlere gelemeyiz insanın doğasında spor yapmak vardır spor yapmayan insan güçsüz olur bünyesi zayıflar psikolojisi bozulur insanın yaratılış doğasında yaşaması yaşamını devam ettirmesi yeni nesiller yaratması vardır insan bunun için az dahi olsa her dönemde kas gücüne ve çevikliğe ihtiyaç duyar bunun için reklama bile gerek yok biraz sosyal zekası ve kültürel yönü iyi olan bir insan bile sporun kendisine ne kadar faydalı olacağını bilir eğer reklama kanıpta spor yapmayacak kadar cahil olan adam varsa ona yapılacak zaten bir şey yok bulaşmasın

smltncr ve okaaan bunu beğendi.
  5. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Reklamlar cidden cok sacma, o reklamlara kanıp gercekten vaadedilen vucuda ulasabılecegını umut edip urunlerı satın alanlar daha da sacmalar.. Sonucta satın alan olmasa bu kadar cok reklam gosteremezler..

Hemde o kadar pahalı seylerı satabılıyorlar yanı.. Bıraz aklı olan o kadar parayı ona verecegıne bır dıyetısyene ve bır spor hocasına gorunmeye gıder..

okaaan bunu beğendi.
  6. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Abi insanları en zayıf noktalarından vurmayı başarıyor bu reklamcılar. İnternet sitelerinde sıkça rastlamışınızdır. Şey büyütme ilaçları, o reklamda geçen sözler; kızlar büyük sever vs. falan insanı teşvik eden şeyler. Ama o ilaçların hiçbir etkisi yok, Haydar Dümen dahi söyledi. O yüzden bilinçli insanlar bu tür şeylere kanmaz sporunu yapar, sağlıklı yaşar...

okaaan bunu beğendi.
  7. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    kucuk elektrik sokuyla kas yapildigi dunyanin neresinde gorulmus :) bi zamanlar oyle aletler vardi kasina yapistiriyosun elektrik veriyo falan. bide anlamadigim sey mekik aletini tanitan adamin tum vucudu gelismis gogusler omuzlar falan sanki o vucudu bi o aletle yapmis gibi:D:D

okaaan bunu beğendi.
  8. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Aman sende haydar dümen'i bilgili, uzman biri gibi görme-gösterme nolur.. :D:D:D

9. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    bu reklamlara eskıden inanılıyordu ama şimdi afedersiniz millet kıçıyla gülüyor bu reklamlara.
    hep aynı anlatım hep aynı senaryo
    ilk önce spor yapan ve zorlanan kadını çekiyolar sonra mucizevi alet geliyor ve gülerek çalışılıyor ağızlar kulakta sonra kadın diyor önceden sürekli mekik çekiyordum ama yağlarımı hiç eritemedım bu aletle inanılmaz bir değişim yaşadım
    sonra meşhur gıcık sesli spiker çıkıp
    sizde bu ürüne sahip olmak istiyorsanız hemen bizi arayın sıfır bilmemne bilmemne
    yurt dışındakiler için sıfır bilmemne bilmemne
    hemen arayın memnun kalmassanız 30 gün içinde iade edebilirsiniz:D:D:D:D:D

okaaan ve TuGhAn bunu beğendi.
  10. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    bide spor yapan adam cok aci cekiyormus gibi mekik cekerken yuzunu eksitiyo:) bide siyah beyaz gosteriyolar :)

11. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    aynen öyle bu yüz ekşitme olayınıda yazıcaktımda fazla detaya girmedım:)

zhu.zhq bunu beğendi.
  12. ferdiakpinar

ferdiakpinar Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul Avcılar
    Kananlardan 1ide benim.iyi ki vg ye başladım da kurtuldum balon spordan.

okaaan bunu beğendi.
  13. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Skirful dostum millet artık inanmıyor kıçıyla gülüyor demişsin ama maalesef durum öyle değil ne biçim satış yapıyorlar biliyormusun hele mavi mekik aleti var ondan sonra zayıflama hapları vb su gibi satıyor emin ol..

ngt_psy bunu beğendi.
  14. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    Halkımız cahil okumuyor,araştırmıyor nerde bir şey duysa onun peşinden gidiyor bu ülkede herhangi bir yerden cinsel organını iple bağlarsa büyüyeceğini duyup senelerce o iple dolaşıp erkekliğinden olan insanlar var...

Bu zayıflama konusunda kilo vermek isteyen bayanlarımız Seda Sayan'a güvendiği onu dinlediği kadar kendini dinlese bi okusa araştırsa elma kromlara felan kanıp paralarını savurmaz ama nerde...

okaaan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş