Spor için ayrı bir gardrop gerek! Sizinkinde neler var?

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve Düşünüyorum tarafından 7 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Düşünüyorum

Düşünüyorum Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Istanbul
    Herkese Merhaba:)

Anladığım kadarıyla spor tamamen farklı bir kültür ve yaşam tarzı. Nasıl iş, arkadaşlar, hatunlar, ve ev hali için farklı kıyafetlerimiz varsa spor içinde var. (yoksa sadece ben mi böyle düşünüyorum?)

Hernekadar pahalı ve verimliliği muazzam derecede arttıran bir tarafı olmasada spor için(salonda body çalışmak) farklı bir gardrop gerekiyor.

Haftanın 4-6 günü sırılsıklam terleyip spor yapınca bir, hatta iki çift eşofman takımı bile yeterli olmuyor. Gün içinde giydiğimiz (ev hali...vs)t-shirt'ler haricinde sporda giydiklerimizi de işin içine katarsak haftada 10-15 t-shirt ancak yeterli olur.(ben hafifçe terlesem bile, o t-shirt'ü veya kıyafeti bir daha yıkamadan giyemem, naapiyim huyum böyle:) )

Ben maddi normallikten (normal bir gelir Nike veya Adidas icin yetersiz oluyor) pazar malları kullanıyorum. Yani ucuz(5-10ytl) ve kısa ömürlü t-shirtler.

Nike'ın bir eşofman takımı: 100-150ytl.

Spor ayakkabı: 100-150ytl(ucuzlarından)

Spor eldiveni: 25-40 ytl

t-shirt: 30-50-70ytl. (30ytl'lik gördüğümü zorlayınca hatırlar gibi oluyorum)

Adidas'a bakmadım ama çok farklı olduğunu düşünmüyorum.

Şimdi, bir spor kıyafetleri(giysileri) grubunda, bir çift ayakkabı, 3 eşofman takımı (veya 3 altlık ve üstüne t-shirt'ler) bir çift eldiven ve 10-15 t-shirt olduğunu düşünürsek; Bunları marka almak isterseniz, en azından 500ytl üzeri bir para harcamanız gerekiyor. Bunun üstüne bir de salon ücretinizi ve supplementlara harcadığınız parayı koyarsak rakam yükseliyor... Yani nereden bakarsanız bakın, yılda bir maaşı temiz bir şekilde feda etmek lazım. Tabii en iyi durum senaryosundan bahsediyoruz. Aylığı 200ytl üstü salonlar, marka takılanlar veya sürekli supplement kullananlar için rakam yükseliyordur.

Sizin gardrobunuzda neler var? Nasıl takılıyorsunuz?

Maddi durum ve kişisel seçim'e göre değişen bir soru ama ''spor gardrobunuzu'' ne kadar sürede tamamladınız?

Kıyafetlerinizin yaşı nedir? Bir t-shirt'ü kaç ay/yıl kullanıyorsunuz? veya hangi sıklıkta spor kıyafeti alıyorsunuz?

En çok ve çabuk neyi eskitiyorsunuz/yeniliyorsunuz ?

Tercih ettiginiz markalar var mı?

Sizin için en önemli parça hangisi? eşofman, t-shirt(body atleti/tank top) eldiven, ayakkabı....vs

Aklıma geldikçe soracaktımhyper_ ama bakınca hatun dergilerindeki anketlere benzedi... duh

Paylaşmak isterseniz cevaplarınızı bekliyorum:)

Şimdiden teşekkürler...

2. tLg

tLg Yeni Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tLg
    ben genelde nıke kullanıyorum

3. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Ne gerek var canım spor salonunda marka giyinmeye. Cahillikten ilk başta eşortman altımı nike almıştım gerçi hala onu kullanıyorum bayağı sağlam çıktı :D

bugün salona giderken farkettim tişörtümün tekinde 2002 yazıyor vay be dedim 5 yıldır aynı tişört en ufak bir daralma belirtisi yok boşa mı kürek çekiyoruz diye üzüldüm hatta biraz :) sora tişört yıkandıkça genişlemiştir diye kendimi avuttum :p

4. FREELEO

FREELEO Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    ozgur
    Yer:
    BALIKESİR/BURHANİYE
    salon çok lüks deilse markaya ne gerek var. markayı tanıtmak yada gelişdirmek deilki amacımız.Önemli olan bence içindekini geliştirmek. HZ.Mevlanadan= ne elbiseler gördüm içinde insan yok ne insanlar gördüm üstünde elbise yok. takılmayalım böle şeylere sonra spor zengin işi diye yapmaktan çekinenler oluyor.Türkiyede çoğu insan gösteriş meraklısı parası olmayanda eziklikduyuyor sırf bu yüzden nike adidas puma vs..... ayrımcılığa yer vermiyelim hepimiz kardeşiz.Biz salonda ne varsa evde atlet yada eski tişört farketmez giyiyoruz.

5. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Valla ben t-shirletimi kategorilere ayiriyorum. Disarisi t-shirti, ev t-shirti, bir de spor t-shirti. Gidip ozellikle spor t-shirti aldigim cok azdir, ama nike'in ya da adidasin outletlerine gidersen (illa marka olsun diyorsan) soyledigin fiyatlarin cok cok altina alabilirsin malzemeleri.

Uyguladim sistem ise soyle: Disarisi t-shirtlerinin yakasi kayinca onlar spor t-shirti moduna geciyor. Spor t-shirti olamayacak gibi olanlari da ev t-shirti yapiyorum.Varsin t-shirt 2008 bahar sezonu olmasin, ne olacak? Bu sistemi herhalde 8-10 yildir yapiyorum, ve de cok memnum.

6. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Hehe aynı sistem bende de geçerli. Renk attı mı ya da yakası genişledi mi spor tişörtü oluyor. Ayrıca salonun lüks olmasıylada bi alakası yok bence, sonuçta insanlara gösteriş yapmak için spor salonuna gitmiyoruz. Varsın gösteriş için gidenler arkanızdan konuşsun kimin umrunda. Spor için ayrı bir gardolap düzeceğime supplement takviyesi yaparım :D

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    vg. için kıyafetlerim salona endekslidir..dışarda vg endeksli giyinmem..
    salon için kolları tarafımdan kesilmiş siyah markasız 5-6 adet tişörtüm vardır..tişörtlerim eskidikçe benim için daha kıymetlidir..tişörtlerimin yırtık ve yıpranmışlığında bu iş uğruna yapılan fedakarlıklar ve dökülen terler geliyor akılama..

8. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    valla benım salondakı kıyafetlerımı gorsenız dılencı gıbıyım t,sirt lerımın kollar ve boyunlar kesık 2 tane alt picama tarzı esortman var onlarda dambull vura vura yırtıldı salonda marka gıyınmeye gerek yok rahat takılın bıraz pasaklı olun bır sey olmaz

9. Pain&Gain

Pain&Gain Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    ben salonda nike adidas faln giyinmeztense yırtık eski bişeyleri giyinmeyi daha çok seviorum , eşofman altlarımında kirli olmasını seviorum annem sürekli yıkamak istiyor ama izin vermiorm :D yani tshirtte bunu yapmıorum kokma sorunundan doılayı ama eşofman altında güzel duruyor :)

10. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bende eski giymeyi severim dedim ama kirli giymem :)

11. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Bende ne bulursam giyiyordum fakat üniversitemin salonuna gitmeye başladığımdan beri çeki düzen verdim kendime nike'tan aşağı düşmez oldum..malum milletin ağzı torba değil ki büzesin..

12. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    aslında salonla da alakalı tabi haklısınız..çok elit bir salonda ortama ayak uydurmak ister insan..bizim takıldıklarımız genelde oldschool tarzı köhne yerler..

13. pycantric

pycantric Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Gercekten markali spor urunleri oldukca pahali. Simdiye kadar Turkiyeden hic spor ayakkabi almadim disaridan aldigim 30 dolarlik ayakkabiyi burda 180 YTL ye goruyorum orda 5 dolarlik bir t-shirt burada 45-50ytl. Ayni supplementler gibi kiyafetlerde keseye zarar.

14. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    2 tane pamuklu, markasız bol eşofman, 1 tane thaibox eşofmanı -sporu yapmıyorum ama eşofmanları çok rahat oluyor :) -, sayısız orası burası gevşemiş pazar tişörtü ve atleti. teri emen spor çoraplarından var bi de, oldukça iyi oluyor.

15. cem_7

cem_7 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    adidas ve nike ağırlıklı bi spor gardrop var yılların birikimi :D

16. Doruk

Doruk Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    yaklaşık 5 yıldır giydiğim eşofman altım ve eski yüzlü olmaya başlamış t-shirtlerimi değiştire değiştire giyiyorum. Bence bu sporda kalitesi önemli olan tek şey eldiven. Ellerde nasırlaşmayı azaltması, ve bilek desteği benim için önemli. O yüzden tek marka kullandığım şey eldiven.

Sayfayı Paylaş