Spor hormonu keşfedildi

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Smiley tarafından 15 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Smiley

Smiley Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Bilim adamları, insan vücudunda, spor yaparak kas hücrelerinde üretilen bir hormon keşfetti. İrisin ismi verilen hormonun, beyaz yağ hücrelerini kahverengi yağ hücrelerine dönüştürdüğü görüldü. Bu esnada glikoz metabolizmasında iyileşme olması, hareket etmeyen insanları, spor yapmadan tip 2 şeker hastalığına karşı koruma ümitlerini yeşertti.

Boston'daki Dana Farber kanser enstitüsünden Bruce Spiegelman başkanlığında yapılan, sonuçları Nature dergisinde yayımlanan araştırmada, bilim adamları, İrisin hormonunu, PGC1-alpha proteininin rolünü araştırırken keşfetti. PGC1-alpha spor yaptıktan sonra artan şekilde kaslarda oluşuyor ve sportif aktivitenin sağlığa olumlu katkılarından sorumlu.
    Bilim adamları, olumlu etki için gerekli sinyallerin diğer hücrelere İrisin hormonu vasıtasıyla aktarıldığını tespit etti.
    İrisinin insan ve farelerde aynı şekilde işlev gördüğünü belirleyen bilim adamları, hareketsiz ve deri altında aşırı yağ birikimi olan farelerde İrisin hormonunun seviyesini artırdı. On gün sonra bu farelerin kandaki şeker değerlerinin iyileştiği görüldü. Ayrıca farelerin kilo kaybettiği gözlemlendi.
    Bilim adamları, bu etkinin uzun vadede kalıcı olup olmadığını görmek için önce farelerde, ardından insanlar üzerinde deneyler yapacaklarını belirtti. Uzmanlar, kanda bulunan İrisinin seviyesinin artırılmasının yan etkilerinin olup olmayacağını da araştıracak.

kaynak:
    http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1228867

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:56 ----------

Daha neler göreceğiz kimbilir...

Son düzenleme: 15 Ocak 2012
    gurur, PointFlex, Rpac ve diğer 10 kişi bunu beğendi.
  2. Smiley

Smiley Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Ben 2 sene boyunca çalışıp çok güzel bir vücut çıkardıktan sonra böyle bir buluş olursa, hemde vücuda zararı olmazsa çok pis küfür ederim :D

Physiotherapist ve ravenss34 bunu beğendi.
  3. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    yani piyasaya çıksın fiyatına 10 milyar desinler alırım ama vücut kesin olacaksa :D çalışıyorum çalışıyorum bi cacık yok beslenmemde iyi anlamadım sabırsızmıyız acaba dicem 2008 den bu yana bi şekil olması lazımdı diye düşünüyorum

Hymenalos ve Smiley bunu beğendi.
  4. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    uzun vadede test etceklermiş hemen çıkmaz o yüzden calısmaya devam :D

5. MrToxic

MrToxic Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Böyle şeylere umut bağlamamak lazım.Çalışmaya devam bench_O bench_O

6. greenrain

greenrain Üye

Beğenileri:
    362
    Ödül Puanları:
    73
    böyle bi şey beklememek lazım. spor her türlü şart. hadi yağ oalyına katıkısı oldu. kardio nun yeri ne oalcak. kalp damar için mecbur yine kardio egzersiz lazım. kas için yine egzersiz şart. yani spor yapmadan hiç bi şey oalmaz.

Sayfayı Paylaş