Spor Hocasının Verdiği Programı Yanlış Buluyorum Yardım Ediniz(TARTIŞMA)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve İsmail Can Omaç tarafından 24 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. İsmail Can Omaç

İsmail Can Omaç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar öncelikle merhaba.Ben okul esnasında hep cardio çalışıyodum ve 2 haftada flan 6 kilo vermiştim belim flnda incelmişti.Okullar bitince spor kulübüne yazıldım.Orda bi hoca bana full ağırlık antremanı verdi ilk başta 15 dk koşu sonra 1.gün kol göğüs kanat , 2.gün omuz triceps bacak fln 2 günlük program oluşturdu.Ben 16 yaşındayım 174 boy 77 kiloyum.Bu programın saçma olduğunu düşündüm çünkü 10 kilo fln fazlam var . Bu programlada zayıflarım ama 10 kiyoyu 3 ayda veremem.O yuzden ilk önce zayıflayıp kas yapmam gerekmiyor mu? Hangi programla çalışmakıyım.İdeal kiloma ulaşıp sonra kas yapmak istiyorum.Lütfen yeniyim konuda eksik bişey varsa kilitlemeyin uyarınız.

2. Tulubas07

Tulubas07 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    Aslında önce zayıflamak daha uygundur ama hocan öyle yazdıysa vardır bir bildiği eğer beslenmene gerçekten dikkat edersen yiyeceklerini ihtiyacın kadar yersen ağırlık antrenmanıylada kilo verebilirsin şekerden , basit karbonhidratlardan , zararlı yağlardan kesinlikle uzak durmalısın eğer düzenli bir beslenme yaparsan ağırlıklada kısa sürede kilo verebilirsin tabiki haftada 3 gün falan kardiyo yaparsan bu süre kısalaşır kilo verirken ağırlık çalışmak en iyisidir çünkü ağırlıksız kilo verirsen kas kaybın kaçınılmaz olur.

3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Sadece vücuttanb su attın.
    O konuda haklısın, yeni başlayan için full body programları daha uygundur.
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Haziran 2014 ---
    Burada yanılıyorsun, kilo vermenin programla alakası çok zayıf, aslolan beslenme.
    Verebilirsin.
    Hayır, istersen öyle yaparsın, istersen de önce kas yapıp sonra yağ yakarsın. Dediğim gibi full body çalışmalısın.

4. İsmail Can Omaç

İsmail Can Omaç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten full body çalışmıyormuyum yani 2 gün içerisinde tüm kas gruplarını çalıştırıyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Haziran 2014 ---
    .
    Şimdi aynı düşünüyoruz aslında bende senin dediğin gibi ağırlık + cardio çalışıp 63 kiloya ulaşmak istiyorum. Sonra full vg ama şimdi hoca bana full vg verdi ve ben kilolarımı vermeden başlamak istemiyorum vgye progamım nasıl olmalıdır sence ?

5. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    İsmail Can Omaç bunu beğendi.
  6. İsmail Can Omaç