spor geçmişi olmayanlar için p90x

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hazar42 tarafından 20 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. hazar42

hazar42 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    daha önce spor geçmişi olanlar için bile zorlayıcı bir program olduğu bilinen bir gerçek. fakat 20 k.g. lık fazla yağ kütlemi , kas oluşumunda aynı andaki etkisi ve programın evde yapılabilir olması gerçekten programı benim için mükemmel kılıyor. aklıma takılan ve birtürlü hiçbiryerde cevabını bulamadığım soru ise p90x in en azından başlangıç döneminde biraz daha yumuşatılarak uygulanıp uygalanamaz olduğu. yada p90x programına başlamadan önce 1-2 aylık orta dereceli bir ısınma dönemi p90x i benim için daha kolay uygulanabilir bir hale sokabilirmi?

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    yüksek kiloların kullanıldığı, ağır bir program.

daha önce hiç alışık olmadığı fiziksel aktiviteleri, yapabileceği en ağır kilolar kullanarak yapmak büyük ihtimalle sakatlığın davetçisi olacaktır.

önce hafif kilolarla hareketleri nizami yapmaya odaklanmak, kasların, tendonları, eklemleri ve sinir sistemini egzersizlere alıştırmak, daha sonra tedricen idmanları ağırlaştırmak daha mantıklı duruyor.

tabii ki çoğu kişinin sandığı gibi bu bir oyun değil. bilinçsizce yapılacak bir idman sakatlıklara yol açabilir. iyi okuyup, araştırmak öyle işe atılmak gerekir.

hazar42 ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  3. th3mr3

th3mr3 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    P90X den önce power 90 master series programı var orta sevıyede ve hareketleri P90x e gore bıraz daha kolay.once ondan baslarsın 90 bıtıımınde 2-3 ara verdıkten sonra P90X e baslarsın onuda bıtırdıkten sonra P90X2 ye baslarsın eğer şstersen tabiki...başarılar

hazar42 bunu beğendi.
  4. hazar42

hazar42 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    anladığım kadarıyla kolaydan zora doğru ((power 90 master series)) >((p90x))>((
    p90x2)) şeklinde. araştırmalarımda bu programların videoları sıkça yer alıyor. fakat mesela power 90master programının videolarını edindim diyelim. fakat bu videoları hangi düzen içerisinde uygulayabileceğim bana kalmış bir durummu? yeme düzeni ve antrenmanların uygulanma sistemi ne şekilde düzenlenebilir? yada p90 master a ait kalıplaşmış program düzenleri varmıdır?

5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Kendi 90 ar günlük pdf olarak bir dosya var orda fotoğraflı şekilde pazartesi diyelim 1. gün oluyor ya o gün PLyometric videosu yapılcak.
    2.Gün Cardio + Abs
    3.Gün Yoga yazan bir programı vardır p90xin netten bulman gerek ama.

6. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    p90x yeni baslayan icin cok zor bir program, en az 1-2 yıl fitness tecrubeniz olması gerekir, oncelikle pilates yoga bisiklet snav barfix gibi egzersizlerle kendinizi en az 6 ay guclendirin.20 kg fazlalıgınızı saglıklı bir sekilde ancak uzun vadede 1-2 yıl gibi atabilirsiniz.bunun icin de yasam tarzınızı biraz degistirmeniz gerekiyor.ornegin beslenme alıskanlıklarınızı...size basarılar dilerim...

hazar42 bunu beğendi.
  7. hazar42

hazar42 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    en kolay başlangıç formu olan power 90 ı uygulamaya karar verdim. sonrasında ise sırayla daha zor olan diğer 3 formunu, yani yaklaşık 1 senelik bir süreç olacak. fakat 2-3 gündür yaptığım bütün araştırmalarıma rağmen power 90 a ait bütün videoları dosyaları programları içeren bir complation dosyası bulamadım. aranızda power 90 a ait bir link varsa ve bana mesaj atabilirsiniz gerçekten minnettar olurum arkadaşlar.

Sayfayı Paylaş